www.bestbaron.cz Chovatelská stanice Golden Retriever
The Best Baron
vrh S
www.bestbaron.cz
24.října 2006 se narodilo 9 zlatých štěňátek!!! Je to 6 krásných kluků a 3 sladké holčičky!

Štěňátka z tohoto perspektivního zlatého pracovního spojení po prověřených rodičích
kvalitního exteriéru, vynikajících vloh a přívětivé povahy
již pobývají se svými šťastnými pánečky ve svých nových domovech...

předpokládáme:

 • barva: zlatá
 • pevné zdraví
 • podmanivý exteriér
 • přátelská a milá povaha
 • vynikající vlohy
 • vysoká inteligence a snadná cvičitelnost
 • termín porodu: kolem 24. října 2006
 • odběr od 8 týdnů věku: konec prosince 2006
po spojení:

Otec:

Dual ChCZ & ICh Akim z Královských teras U ( Kamínek )

nar. 15.12.2002, ČLP/GR/7369/2005
Interšampion & Multišampion (šampión krásy ČR, SK, PL a HU; čekatel na udělení titulu rakouského šampiona)
Český šampión práce a Nejlepší pes RK-CZ za rok 2005
Výstavy: CAJC, 14x CAC, 14x res.CAC, 2x CACA, 3x CWC, 2x CACIB, res.CACIB, 3x BOB, BIG 3, NPwR, NV
Zkoušky: OVVR, KZV, BZ, KLZ, KPZ (CACT+Vítěz zkoušek; res.CACT), KZSVP (2x res.CACT), VZPR - U, FTR (2x CACT+Vítěz zkoušek; 2x res.CACT), MFTR (CACT), Working zkoušky, Canisterapeutické zkoušky
Vrcholové soutěže: Jihočeské derby (CACT+Vítěz derby), Pohár Světa myslivosti (2.místo), U-Retriever Cup (3.místo)
výška 58 cm
plnochrupý
DKK: A (0/0) zahraničí; C (2/2) ČR
PRA/CAT: NEG
rodokmen zde

Matka:

Brittany the Best Baron ( Bertička )

nar. 02.01.2002, ČLP/GR/6381
Výstavy: V1, V4, V
Zkoušky: OVVR, ZV, BZ, BZH (vše v I. ceně)
výška 53 cm
plnochrupá
DKK: B (1/1), DLK: A (0/0)
PRA/CAT: NEG
rodokmen zde

Bertička je naše velmi vlohová pracovní fena se skvělým temperamentem. Je skutečně zlatá, a to nejen barvou svého kožíšku. Má milou, vstřícnou a přátelskou povahu, díky níž si získala své četné příznivce, a to nejen při canisterapeutických návštěvách. Je velmi kontaktní a pořád si vrtí oháňkou. Mezi její osobité projevy patří hlasité kňourání coby žadonění o mazlení, při němž se často převrací na záda a dožaduje se podrbkání na bříšku. Svým nadšením pro vše nové a neustálým vymýšlením nesčetných legrací rozdává optimismus a dobrou náladu všem kolem sebe. Někdy se však přihodí, že takových tařkařic natropí příliš - proto si vysloužila přízvisko "Čertík-Bertík". Je to prostě naše šibalka a správné zlatíčko se vším všudy, s nímž se nikdy nenudíme:))

Vybrali jsme pro ni (po všech stránkách zlatého:)) partnera s přátelskou a milou povahou, rovněž pracovně a lovecky vedeného. Je to velmi krásný, povahově vyrovnaný, pracovně i výstavně úspěšný pes, který se během letošní sezóny etabloval na absolutní špičce českého retrívřího světa. Akim úspěšně složil mnoho loveckých zkoušek (několikrát dokonce vystoupil na příčku vítěze), absolvoval Working zkoušky i Canisterapeutické zkoušky a stal se rovněž všestranně lovecky upotřebitelným psem. Je současně nositelem titulů Interšampion a šampion krásy několika zemí, v případě ČR je navíc Dualšampionem. S Bertičkou je krevně nepříbuzný, oba jedinci jsou si však typově i temperamentově velice blízcí.Věříme, že oba rodiče předají štěňátkům jen to nej-, co sami od přírody dostali do vínku: pevné zdraví, nádherný exteriér, milou povahu, vynikající vlohy a zlatý kožíšek i srdíčko:))

Na odrostlých štěňatech, pocházejících z minulých spojení obou jedinců tohoto rodičovského páru, lze vysledovat, že oba předávají dobré zdraví, lovecké vlohy, přátelskou a milou povahu a v neposlední řadě i nadstandardní předpoklady nádherného exteriéru. V naší ChS se stal Kamínek již otcem štěňátek z vrhu N (maminkou tehdy byla naše Jenynka - maminka Bertičky); a Bertička odchovala nádherná štěňátka z vrhu M. Potomci obou rodičů, kteří ze zmiňovaných spojení vzešli, připravují svým pánečkům bezpočet každodenních radostí. Řada z nich je navíc pracovně i výstavně úspěšných a ti nejlepší z nich se časem uplatní rovněž v chovu.A teď už hezky od začátku...
10.08.2006začátek hárání - Bertička je ve skvělé kondici
23.08.2006výsledky absolvovaných vyšetření hlásí, že se blíží den D
24.08.2006jedeme za ženichem - první krytí
26.08.2006druhé krytí
27.09.2006Ultrazvuk nám potvrdil radostnou zprávu, kterou jsme již několik týdnů předpokládali: Bertička bude opět maminkou !!! Máme velikou radost!
Viděli jsme totiž hned několik štěňátek najednou... Kterépak je asi na tomto snímku?
Mamulka těhulka už se začíná pěkně zakulacovat, jakákoli vybíravost v jídle je jí odjakživa cizí a ničím k snědku nepohrdne:)) Je stále veselá, pomalu se však začíná šetřit. Tváří se velmi šibalsky a nepřestává se dožadovat mazlení. Neustále vyhledává naši společnost a vyžaduje hlavně hlazení a šimrání bříška. Je (obzvláště teď:)) vždy a všude středem pozornosti a velmi si to vychutnává.
20.10.2006začínáme našemu Čertíkovi měřit teplotu, dnes je to 37,9 stupňů Celsia
21.10.2006dnešní teplota je také 37,9 stupňů Celsia - miminka už v bříšku pěkně dovádějí
22.10.2006i dnešní teplota je konstantní: stále 37,9 stupňů Celsia
23.10.2006dnešní teplota je 37,4 stupňů Celsia, ještě je stále čas. Pro jistotu však provádíme předporodní úpravu kožíšku a chystáme vše potřebné.
24.10.200660. den březosti - ranní teplota však klesla na pouhých 36,9 stupňů Celsia - maminku už neopouštíme ani na chvilku. I ona sama se připravuje na velkou událost. Dočkáme se miminek již dnes?
Bertička dobře ví, co ji čeká, vždyť je to už zkušená mamina. Nenechává nás svým chováním ani na chvilku na pochybách, že miminka budou na světě každou chvíli.
24.10.2006Ještě v pozdních večerních hodinách se narodilo 9 štěňátek!!! 6 kluků a 3 holčičky!
Porod proběhl naprosto pohodově. Mamulka se postavila k dílu jako opravdová profesionálka, hezky si rozložila síly a každé štěňátko si opravdu užívala. Všechna jsou nádherná, v pořádku hajají u maminky a mají se čile k světu - tedy spíše k mlíčku:) Jak ukazují porodní hmotnosti, je to ukázkově vyrovnaný vrh. Bertička je vzorná mamulka a velice pečlivě a opatrně se o svoje miminka stará. Ani na chvilku je neopouští, stále je opečovává - a má pořád velký hlad :)
24.10.2006A jak to vlastně všechno bylo?
18:15 začíná odtékat plodová voda - z gauče se přesouváme do porodní bedny
18:50 se narodila tmavě zlatá fenečka č.1 - váží 350g
19:20 se narodil zlatý pejsek č.1 - váží 360g
19:55 se narodil zlatý pejsek č.2 - váží 350g
20:20 se narodila zlatá fenečka č.2 - váží 380g
20:40 se narodil tmavě zlatý pejsek č.3 - váží 360g
21:35 se narodila tmavě zlatá fenečka č.3 - váží 360g
21:55 se narodil tmavě zlatý pejsek č.4 - váží 350g
22:25 se narodil zlatý pejsek č.5 - váží 380g
23:40 se narodil tmavě zlatý pejsek č.6 - váží 360g

A jak štěňátka poznáte? Použili jsme opět osvědčené barevné označení:
 • 1. pejsek - má jednu modrou tečku na zadečku
 • 2. pejsek - má dvě modré tečky na zadečku
 • 3. pejsek - má jednu modrou tečku na kohoutku
 • 4. pejsek - má dvě modré tečky na kohoutku
 • 5. pejsek - má dvě modré tečky na kohoutku a jednu modrou tečku na zadečku
 • 6. pejsek - má dvě modré tečky na kohoutku a dvě modré tečky na zadečku
 • 1. fenečka - má jednu červenou tečku na zadečku
 • 2. fenečka - má dvě červené tečky na zadečku
 • 3. fenečka - má jednu červenou tečku na kohoutku
Bertička je pohodová a pečlivá mamina. Je to už zkušená praktička, kterou hned tak něco nerozhází. Vše zvládá s přehledem, něžně se o svá miminka stará a veškerý čas tráví v porodnici s nimi, jak se na správnou maminku sluší a patří. Nepřetržitě se u ní střídáme v dozorování nad potomstvem, rozmazlujeme mamulku i štěňátka a Bertičku při tom mohutně chválíme, protože nás skutečně k ničemu jinému nepotřebuje:)
24.10.2006fotografie - první hodiny na světě
Miminka tráví všechen čas papáním a spinkáním. Úplně nejlíp se totiž hajá na mamince:)! A maminka? Po kojení přijde zasloužená odměna v postýlce - má ustláno na růžích:)
29.10.2006fotografie - 5.den
Celé dny (a celé noci:)) papáme, koulíme se a spinkáme. A dnes jsme museli být zase čerstvě otečkovaní, abychom byli od sebe spolehlivě k rozeznání.
03.11.2006fotografie - 10.den
Maminka má móooc dobré mlíčko, a tak rosteme jako z vody a máme pěkně naducaná bříška. Prozatím skoro pořád spíme a jen tak se kolem sebe batolíme (a taky přes sebe, jak jen to jde: ))
07.11.2006fotografie - 14.den
Dnes jsme zvládli - krom jídla a spinkání:) - i první odčervování a stříhání drápků. Ufff, je to ale dřina, probojovat se k mlíčku! A všichni už na svět i koukáme!
14.11.2006fotografie - 21.den
Jsou nám právě 3 týdny. S bratříčky a sestřičkami je čím dál větší legrace - tedy aspoň jak se nám tak zdá. A nožičky nás taky začínají poslouchat a už nám taky rostou zoubky! Chudák naše maminka...
17.11.2006fotografie - 24.den
Začínáme (si:)) dělat rošťárny... To proto, že už také papáme z mističky štěněcí mlíčko. Ale to od maminky je stejně nejlepší.
21.11.2006fotografie - 28.den
Druhé odčervování a stříhání drápků bylo na pořadu dnešního dne. A pak pořádná bašta. Bylo to další velké dobrodružství - protože už umíme papat všichni hezky spolu, bylo to i s focením!
25.11.2006fotografie - 32.den
Tak před měsícem a kousek jsme se narodili - to to ale uteklo! Teď už máme naplno otevřené oba privátní mléčné bary (tedy u maminky i ve štěněcí misce)! No nejsme roztomilí?
28.11.2006fotografie - 35.den
Jsme zvídaví - nebo že by zvědaví??? Mezi spinkáním objevujeme nová dobrodrudružství - a, světe div se, náš citrón opravdu není kyselý!
05.12.2006fotografie - 42.den
Dnes bylo již třetí odčervování a stříhání drápků. A taky pořádná odměnka... Jejda, i mlíčkem se dá opít! A jak snadno... Ale krom spaní a hraní už postojíme i v postoji!
07.12.2006A dneska bylo zase pro změnu tak trochu ouvej. Dostali jsme totiž včeličku do kožíšku a čísílko do ouška. Byli jsme prý moc stateční - tak nás všichni chválili! Pak jsme si to všechno náležitě vynahradili, pořádně jsme to zapapkali, náležitě jsme se prospali - a teď už zase s chutí řádíme s plyšáky o 106!
08.12.2006fotografie - 45.den
Jsme trošku zelení, ale to nám nevadí. Nejlepší je okusovat ušáky nebo si hrát s hadem. A k jahodě a sladkým snům nám šampaňské vůbec ke štěstí nechybí. Máme totiž - jenom pro sebe:) - celý pokoj. A už ani spát nemusíme v porodní bedně.
12.12.2006fotografie - 49.den
Kdo si hraje, prý nezlobí... A co potom teprve když spinkáme! To jsme - skoro:) - nejhodnější.
19.12.2006Dnes je nám právě 8 týdnů! Máme tudíž na programu řádění s brášky a sestřičkami, odčervování a stříhání drápků - a za odměnu také přípravy na Vánoce!!!
 

Galerie rodičů

táta Akim ...

máma Bertička ...

Štěňátka jsou odchovávána v domácnosti, dobře socializována.
Celoživotně poskytujeme nadstandardní chovatelský servis unikátního rozsahu.

Ing. Vladimír Melion, Cekov 5, CZ-338 08, Phone: +420 371794235, GSM: +420 604708641, baron@bestbaron.cz
40km od Prahy po dálnici D5, Exit 41, dále Kařez a pak už my zlaťáčci - mapa, GPS: N:49°49.329', E0:13°45.887'
Hlavní stránka - Psí zóna Linky GR Atlas plemen - Golden Retriever Napište nám