www.bestbaron.cz Dual Purpose Golden Retriever & Spinone Italiano Kennel
The Best Baron
Zlatý retrívr se zlatým kožíškem i srdíčkem a Spinone z Nekonečného příběhu
www.bestbaron.cz
Ing. Vladimír Melion, Cekov 5, 338 08 Czech Republic, Phone: +420 604708641, Skype: vvmelion, baron(a)bestbaron.cz,
35 min. od Prahy po dálnici D5, Exit 41, 4 km Cekov - mapa, GPS: N:49°49'19.584", E:13°45'53.442".
starší Novinky
03.11.2008Všem přátelům a rodinkám našich odchovů děkujeme za podporu a trpělivost při opravdu dlouououhém čekání na aktualizaci... Alespoň touto cestou velmi děkujeme a ke všem dosaženým úspěchům srdečně blahopřejeme obzvláště těm, kdo nám připravili v letošní pestré a náročné letní i podzimní sezóně na poli výstavním, pracovním i chovném tolik radostí. Novinky doplníme podrobně co možná nejdříve v nastávající sezóně na drobnou, kterou si naše zlatíčka vždy velmi užívají:) Kdo nás znáte, bohužel dobře víte, že PR je u nás až na jednom z posledních míst-:)
28.07.2008Vynikající zpráva dnes dorazila rovněž od pánečků Tell Me, které doma říkají Stelinka. Také ona absolvovala kontrolní RTG kloubů s negativním s výsledkem - DKK: 0/1, DLK: 0/0! Máme radost a srdečně blahopřejeme!
26.07.2008Proběhl další z úvodních nácviků na Podbrdské derby retrieverů, a to na Zkoušky ze speciální vodní práce, na který si přijeli zacvičit také odchovanci z našich vrhů O-U! Jak oba nácviky probíhaly, ilustruje následující fotoreportáž. Všem chlupáčkům držíme palce a pánečkům přejeme hodně radosti a úspěchů při výcviku.
20.07.2008Uspořádali jsme další ze série nácviků, přístupných široké retrívří veřejnosti, tentokrát na Lesní a Barvářské zkoušky. Teoretického úvodu o metodice výcviku a následného praktického provádění jednotlivých disciplín pod vedením pánů rozhodčích se zúčastnilo 20 pejsků, čítajících mj. rovněž odchovance z našich vrhů J-U!!! Přejeme všem pánečkům hodně štěstí, vytrvalosti a trpělivosti při přípravě hafánků na jedny z nejnáročnějších a veskrze noblesních zkoušek!
19.07.2008Na NVP Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi opět kralovali v počtu 16(!) zástupci naší ChS a včetně našich druhogeneračních odchovů tak více než pětina z celkového počtu 97 přihlášených goldíků vzešla z naší ChS!!! Pejsky posuzoval pan rozhodčí Miloš Kašpar a fenečky paní Jiřina Holečková, uvedena jsou pouze umístění v pořadí. - Za hezkou prezentaci (i reprezentaci v tom nejlepším slova smyslu:)) dnes děkujeme sestavě v následujícím sympatickém složení: United (ziskem ocenění V1,CAJC se stal čekatelem titulu Junior šampion CZ), Uran (se svojí šikovnou paničkou absolvoval rovněž úspěšnou premiéru v Junior Handlingu), Uni (svůj výstavní debut zvládla opravdu na "výbornou"), Theodor (V4), Therese, Santi, Sebastian, Sissi (také se dnes vystavovala poprvé:)), Rosabella, Rosalia (V4), Paris, Planchet, Pluto a Nicholas (V2,res.CAC). Všem srdečně blahopřejeme k dosaženým úspěchům a přejeme hodně zdaru také na poli pracovním!
18.07.2008Dostali jsme rovněž další skvělou zprávu od pánečků pejska jménem Ultimus alias Timeček, který splnil další podmínku chovnosti a podstoupil posouzení dysplázie kloubů s negativním výsledkem - DKK: 0/1, DLK: 0/0. Máme velkou radost a gratulujeme!
18.07.2008Dnešní návštěvní odpoledne bylo mj. plné vzácných setkání s odchovanci, kteří za námi se svými pánečky přijeli z poněkud větších dálek:) Na programu byla diskuse především o evergreenech ve skladbě výživa-zdraví-výcvik a samozřejmě také malá štěňátka.
14.07.2008Štěňátka z vrhu Q a z vrhu R dnes slaví své 2. narozeniny! Quidánku, Quentine-Beníku, QuoVadis-Badíku, Quatro-Rexíku, Quintíku, Queeny, Querellko, Qualitty-Queenko; Romulko, Rustíku, Remíčku, Rozárko, Regi a Rosa-Bellko, přejeme Vám všem jen a jen to nejlepší, něco dobrůtek do mističky a hodně zábavy pro psí dušičky:) a Vašim pánečkům bezpočet každodenních radostí v dalších zlatých dnech!
06.07.2008Na Světové výstavě ve Stockholmu byl mezi 36.000 přihlášenými pejsky a 341 goldíky z celého světa vystavován také jeden náš zástupce, jehož prostřednictvím se naše ChS měla možnost prezentovat také na této prestižní výstavě, a to dokonce jako jediný kennel GR z ČR!
V silné konkurenci se zde ve třídě pracovní představil Jumbo (a ve třídě veteránů ve své domovině samozřejmě i jeho tatínek). I když ani jeden z nich tentokrát nezasáhl do pořadí, oběma gratulujeme k úspěšné promenádě v záři reflektorů po ostře sledovaných kobercích:), pánečkům děkujeme za obsáhlé zpravodajství z centra dění a celému doubleteamu přejeme krásné prázdniny na skandinávském pobřeží!
30.06.2008Náš veselý smíšek Lojzička dnes slaví již své 8. narozeniny! Šikulko naše rozesmátá, přejeme Ti všichni i s Tvými krásnými a šikovnými zlatými dětmi všechno nej- a nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, zábavy při práci a abys rozdávala nám všem tolik radosti a dobré nálady tak jako doposud. A ať na tom nic nezmění ani skutečnost, že teď to bude již ve zlatých veteránských letech.
29.06.2008Se štěňátky z vrhu V jsme u příležitosti setkání ve 4 měsících věku prožili krásné odpoledne: na programu bylo sdělování užitečných informací, zkušeností a zážitků, provedení zdravotní úpravy, hrátky se sourozenci, maminkou a babičkou:) a vítané osvěžení v potoce. Děkujeme všem majitelům, kteří nám přivezli ukázat svá chlupatá štěstíčka, za vzornou péči o ně, přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na další brzké setkání.
28.06.2008Štěňátka z vrhu E dnes překračují práh zlaťačkovské zralosti a oslavují již své 5. narozeniny! EveningStar Juniore, Edgare, Edwarde, Elvisi, Eileenko, Elisabeth, EarlyMorningSun alias Smilly:) a Everlesting Happinko, přejeme Vám všem jen to nejlepší: hodně štěstí, zdraví:)..., Vašim pánečkům hodně pohody a radosti s Vámi - a pro dnešek ještě navíc Vám všem veeeliký narozeninový dort!
22.06.2008První podmínku chovnosti dnes absolvováním OVVR splnil Trialer. Gratulujeme!
22.06.2008Uskutečnil se další seminář z letošního cyklu s názvem "Canisterapie v teorii a praxi", kterého se zúčastnili majitelé štěňátek z našich vrhů K-U.
21.06.2008Dnes absolvoval také Theodor-Terýsek kontrolní RTG vyšetření na dysplázii kloubů, a to s tím nejlepším možným výsledkem - DKK: 0/0, DLK: 0/0! Máme velkou radost a blahopřejeme!
21.06.2008Na OVP na zámku Náměšť na Hané se vystavoval v mezitřídě Santi s ohodnocením V2 a ve třídě otevřené získal Noisette ocenění V1-Vítěz třídy otevřené! Gratulujeme!
20.06.2008Dnes jsme návštěvní odpoledne na přání majitelů našich štěňátek věnovali převážně problematice výživy, zdraví a výcviku.
18.06.2008Naše šikulka Kačenka slaví dnes již své 7. narozeniny! Dráčku darebáčku:), všichni Ti gratulujeme a přejeme jen to nejlepší: hodně zdravíčka, zábavy a radosti z práce - a hlavně hodně vynalézavosti při vymýšlení nových legrací k pobavení celé zlaté smečky:)
15.06.2008Zkoušku OVVR s vynikajícím výsledkem složili tito čtyři hafánci, pocházející z našich odchovů: Tornado (stal se Vítězem zkoušek!), Planchet (obsadil bronzovou příčku), dále nejmladší účastník United a šikulka-aportérka:) Odyssea - všichni (a bohužel také jako jediní na těchto zkouškách) zde prokázali aport se zvěří, a to bažantí i kachní. K dosaženým úspěchům jim srdečně blahopřejeme a pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu a pěkné předvedení svých zlaťáčků. Zde naleznete výsledky a foto...
15.06.2008Jak se ukázalo, také dnešek proběhl ve znamení kréda snahy o směřování našich odchovů ve stylu "Dual Purpose", alias úspěšné prezentace na poli výstavním i pracovním. Na KVP v Ústí nad Labem excelovala rovněž dvě naše "štěňátka", a to ve třídě mladých Tiger Junior s ohodnocením V1-Vítěz třídy mladých; a ve třídě otevřené Paris s oceněním V1-Vítěz třídy otevřené a Krajský vítěz! Zástupce VIII.sk. FCI posuzovala paní rozhodčí Anna Golfussová. Gratulujeme šťastným majitelům, ze všech úspěchů našich zlatých dětí máme velikou radost a do počínajících letních dnů jim všem přejeme jen to nejlepší.
14.06.2008Na OVP loveckých plemen do zámeckého parku v Praze-Kunraticích se BestBaroni dostavili tentokrát v komorní sestavě. V mezitřídě se v pořadí umístily jako třetí Rosabella a jako čtvrtá Querelle (která při této příležitosti úspěšně absolvovala svoji výstavní premiéru:)); a ve třídě otevřené si vítězství vybojovala zkušená výstavní matadorka Odyssea. Plemena retrieverů zde posuzoval pan rozhodčí František Pasák. Všem zlaťáčkům i jejich pánečkům děkujeme za hezkou prezentaci a přejeme jim hodně dalších úspěchů!
14.06.2008Na MVP Umag v Chorvatsku byl Gryffindor Junior vystavován při noční show ve třídě šampionů, kde získal ocenění V1,CAC-HR a CACIB, čímž se stal čekatelem šampiona krásy již páté země(!) a Interšampiona současně!!! Ze všech úspěchů našich odchovanců máme vždy velikou radost a Gryffkovi gratulujeme!
12.06.2008Dnes splnil United (domácím jménem Oliver alias Olda:)) jako první štěňátko z vrhu U další podmínku chovnosti, když podstoupil kontrolní vyšetření na dysplázii kloubů s negativním výsledkem - DKK: 1/1, DLK: 0/0. Blahopřejeme!
08.06.2008Cílem semináře na téma "Preventivní & akutní péče o golden retrievera" bylo přiblížit základní pilíře programu preventivní zdravotní péče a podat návod k účinnému řešení akutních stavů a nestandardních situací.
08.06.2008Také v neděli se na NVP v polském městě Gorzow vystavoval Jumbo ve třídě pracovní a vybojoval ocenění V1,CWC! Ani jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum s ohodnocením V1,Nejlepší veterán rozhodně neporušil tradici... Gratulujeme!
07.06.2008S grácií sobě vlastní:) se dnes stala znovu maminkou naše milá Mexinka!!! Narodilo se jí 9 sladkých štěňátek: jsou to 4 kluci-cvalíci a 5 holek-baculek! Miminka se mají čile k mlíčku:) a maminka je vzorně opečovává.
07.06.2008Na NV loveckých psů v polské Poznani získal ve třídě pracovní Jumbo ocenění V1,CWC a v závěrečných soutěžích byl ohodnocen rovněž jako 2. nejlepší pracovní pes z 19ti nastoupených plemen! Tímto počinem si krasavec Rambolino:) "rozběhal" již třetí čekatelství šampionátu krásy!!! Těší nás, že statečně kráčí ve šlépějích svého úspěšného tatínka MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum, který zde bez ohledu na věk znovu zazářil ve skvělé kondici a s ohodnocením V1, Nejlepší veterán a BOB se stal nejúspěšnějším představitelem GR na této výstavě, přičemž si ze závěrečných soutěží odnesl navíc i ocenění Veteran BIS 4.! Máme velikou radost a blahopřejeme tomuto veskrze obdivuhodnému tandemu!
02.06.2008Dnes slaví naše "sladká":) Sweetynka již své 7. narozeniny! Se všemi zlatoušky jí srdečně gratulujeme a přejeme všechno nej-: hlavně hodně zdravíčka, radosti ze života a bezpočet každodenních legrací.
01.06.2008Letos jsme Den dětí:) oslavili nácvikem na zkoušky OVVR, kterého se v hojném počtu zúčastnila rovněž naše štěňátka z vrhů O-U. Obzvláště ti nejmladší nás opětovně mile překvapili hezkými výkony, za něž (krom svých skvělých rodičů:)) vděčí zejména svým obětavým pánečkům, jimž náleží dík za pečlivost, trpělivost a laskavost - viz malá fotoreportáž:) Budeme držet palce také při zkouškách!
01.06.2008Na MVP v německém Neumünsteru se ve vedru přímo tropickém poprvé vystavovala v početně obsazené třídě mladých True (alias Tamy) a "vyběhala" si známku Výborná. Ve třídě šampionů dále získal Jumbo ocenění V2-res.CAC VDH a jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum znovu s ohodnocením V1-Vet.CAC VDH vyhrál třídu veteránů. Posuzoval pan rozhodčí A.Stepinski z Polska. Blahopřejeme!
31.05.2008Dnes již také štěňátka z vrhu M dosáhla mety plné dospělosti a oslavují své 3. narozeniny! Maestro-Maxíku, MissGoldi, Mystery-Matyldo, Mercedes-Mendy, MaryGold-(druhá:)Matyldo, Moonlight-Jennynko, Mirabelle-Miruško, Meggie a MyLove-Mio, také Vám a Vašim pánečkům přejeme jen a jen to nejlepší: hodně dalších radostí a nových dobrodružství - a pro dnešek ještě navíc - pořádnou narozeninkovou oslavu! K blahopřání se samozřejmě připojuje hlavně mamulka Bertička, děda Barouš a babi Jenny.
31.05.2008Tento horký letní den jsme strávili v příjemném prostředí parku zámečku Březina u Rokycan, kde se konala Oblastní výstava. Již letmý pohled do katalogu jakoby předpovídal,že si tu smluvily dostaveníčko odchovy the BestBaron´s, neboť ze 17ti přihlášených GR hájila k našemu překvapení většina barvy naší ChS! A jak dopadlo posuzování? Ve třídě mladých u pejsků získala naše "štěňátka" následující ocenění: United V1-Vítěz třídy mladých, Uran V2 (na své první výstavě:)), Theodor V3, Tornado V4 a Tiger Junior V; ve třídě otevřené se utkali pouze tři krasavci: Pluto V1-Vítěz třídy otevřené a Oblastní vítěz!, Paris V2 a Iason V3. U feneček vybojovala v mezitřídě Rosabella umístění V1-Vítěz mezitřídy; a ve třídě otevřené Ice Queen V2 a Odyssea V3 (přičemž první místo a titul Oblastní vítězky získala dcera po matce, odchované v naší ChS). Celou VIII.sk. FCI zde posuzoval p. Josef Němec. Děkujeme všem za hezký den, přikládáme fotečky a blahopřejeme!
31.05.2008Také na MVP v rakouském Salzburgu byl v pracovní třídě vystavován Gryffindor Junior a získal zde ocenění V4. Gratulujeme!
31.05.2008A do třetice:) se ještě tentýž den na klubové výstavě německého GRC v Itzehoe ve třídě šampionů vystavoval na "Výbornou" Jumbo a jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum zde získal v nezvykle obsazené třídě veteránů ocenění V2. Posuzovala paní rozhodčí M. Skott-Jespersen z Dánska. Oběma klukům:) blahopřejeme k hezkým výsledkům!
27.05.2008Oslavila štěňátka z vrhu L své 3. narozeniny, čímž překročila práh zlaťákovské dospělosti! Lorde-Matýsku, Lionheart-Luku, Leonardo-Lu, Liberto-Tesinko, Lionelle-Sárinko a LoveMe-Lenny, spolu s taťkou Barouškem a mamčou Goldinkou Vám srdečně blahopřejeme a přejeme Vám hodně zdravíčka, spokojenosti a vzájemné radosti i do dalších šťastných zlatíčkovských dnů.
24.05.2008Na MVP Nord Bohemia Canis Litoměřice se všichni naši zástupci hezky prezentovali a získali (a to včetně našich vícegeneračních odchovů) min. ocenění "Výborný". U pejsků se ve třídě mladých vystavoval Tiger Junior-V, v mezitřídě Santi-V4, ve třídě otevřené Noisette-V2,res.CAC, ve třídě pracovní Nicholas-V3; a u feneček se ve třídě otevřené vystavovala Odyssea-V4. Velkou radost máme také z ohodnocení CAC, CAJC a BOB, kterých dosáhli potomci po předcích, odchovaných v naší ChS. Posuzovala paní rozhodčí Zdeňka Jílková. Všem zlatíčkům srdečně blahopřejeme a pánečkům děkujeme za pěkné předevení svých svěřenců.
23.05.2008Jedním z obveselení dnešního návštěvního odpoledne, jehož se účastnili dorostenci i dospěláci, byla bezesporu naše malá dračice Violetka:)
19.05.2008Vynikající zdravotní výsledky našich odchovů dnes znovu potvrdilo pořízení kontrolních RTG snímků Tedíka (oficiálně tedy pejska jménem Tornado) - DKK: 0/0, DLK: 0/0! Ač se intenzivně již od útlého mládí věnuje loveckému výcviku, podle vyjádření pana doktora má klouby přímo ukázkové:) Máme velikou radost a šťastným majitelům gratulujeme!
18.05.2008Na NVP v polském městě Jelenia Gora se stal nejúspěšnějším představitelem plemene GR Gryffindor Junior, neboť ve třídě šampionů získal ohodnocení V1-CWC, dále titul Národní vítěz a poprvé ve své výstavní kariéře i ocenění BOB!!! Máme velkou radost a blahopřejeme!
17.05.2008Také letošní Speciální výstava retrieverů na Konopišti byla pro naši ChS bezpochyby jednou z nejvýznamnějších chovatelských událostí tohoto roku. Protože ze 125 přihlášených goldenů téměř čtvrtina(!) odvozuje svůj původ od the Best Baron (výstavy se účastnilo 18 odchovanců přímých a dalších 12 "štěňátek" po rodičích, vzešlých z naší ChS), byla naše ChS na této výstavě zastoupena se svými odchovy opět nejpočetněji, a to dokonce v porovnání s počty účastníků všech plemen. Za zmínku jistě stojí, že se již třetí rok po sobě:) umístila naše ChS v soutěži chovatelských skupin na skvostném 1.místě: potomstvo the Best Baron se zde totiž představilo v nejhojněji nastoupeném počtu 8mi jedinců, pocházejících ze 7mi rodičů!!! Do této soutěže nastoupili Jumbo, Rosabella, United, Porthos, Tornado, Jeanette, Rosalia a Therese. Velmi si této trofeje považujeme, pánům rozhodčím děkujeme za ocenění našeho chovatelského úsilí a majitelům našich odchovů za podporu:)
A jak dopadly "děti a praděti":) the BestBaron´s? Na kruhu pejsků ve třídě mladých nastoupili United, Theodor (V4) a Tornado; v mezitřídě Sebastian (V2,res.CAC) a bráškové Quatro a Quintus (který zdárně absolvoval svoji výstavní premiéru:)); ve třídě otevřené Porthos a Iason; ve třídě pracovní Nicholas, Maestro (V4) a Jumbo; a ve třídě vítězů Gryffindor Junior (V1,CAC). V kruhu feneček se ve třídě mladých hezky prezentovala Therese; v mezitřídě sestřičky Rosalia a Rosabella (ta se oceněním V1,CAC stala čekatelkou titulu "Šampion krásy CZ"); ve třídě otevřené se vystavovaly Odyssea a Ice Queen; a třídu pracovní vyhrála Jeanette. Rovněž potomci po předcích, pocházejících z naší ChS, se prezentovali na vynikající úrovni (uvádíme rovněž pouze umístění v pořadí: psi - třída dorostu: VN3; třída mladých: V1,CAJC a V3; mezitřída: V4; feny - třída mladých: V2 a V3; třída pracovní: V3). Zlaťáčky posuzovaly dvě rozhodčí ze země původu, a to velmi pečlivě: pejsky tentokrát paní Sue Almey a fenečky paní Janet Barrow (zde jsou k dispozici kompletní výsledky; a tady fotoreportáž). V závěrečných soutěžních kláních ještě navíc svému tatínkovi MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum naši odchovanci Jumbo, Jeanette, Porthos, Tornado a Therese vysloužili titul "Nejlepší plemeník".
A tak všem vystaveným zlaťáčkům i jejich pánečkům děkujeme za krásný den: za vzorovou prezentaci svých svěřenců, za pomoc s organizací a za trpělivost s náročným průběhem výstavy - a přejeme jim všem ještě hodně dalších úspěchů a hezkých společných zážitků.
17.05.2008Naši ChS zastupoval dnes rovněž na Oblastní výstavě na zámku Kačina jediný odchovanec Santi a dosáhl zde ocenění V1-Vítěz mezitřídy. Gratulujeme!
14.05.2008Další radostnou zprávu dnes obdrželi majitelé našeho odchovance jménem Sebastian. Kontrolní RTG kloubů absolvoval s výsledkem - DKK: 2/2, DLK: 0/0! Blahopřejeme!
11.05.2008Přesně před 5ti lety, také na Svátek matek:), se narodila "štěňátka" z vrhu D, která dnes oslavují toto své půlkulaté:) výročí a překračují tak práh zlatíčkovské zralosti! Diamonde, DreamBoy-Brunýsku, DonLeone, Denisi, DevelJime, Douglasi, Dancing Queen a Diano, přejeme Vám všem jen to nejlepší: pro dnešek pořádnou narozeninovou party a do dalších dnů také to, abyste svým pánečkům každodenně dokázali vykouzlit úsměv na tváři a byli strůjci stále dobré nálady a domácí pohody tak jako doposud!
11.05.2008Dnes absolvovala také Therese kontrolní RTG kloubů s negativním výsledkem - DKK: 0/1, DLK: 0/0. Stejně tak prošla "sítem chovnosti" i její o něco starší členka rodiny zlaťanda Eimy. Máme z výsledku obou slečen velikou radost a šťastným pánečkům srdečně blahopřejeme!
11.05.2008Složením zkoušek OVVR splnil dnes Noisette poslední podmínku chovnosti. Gratulujeme!
10.-11.05.2008O víkendu proběhly dvě Klubové výstavy KCHLS v areálu loveckého zámečku Ohrada u Hluboké n.Vlt. Barvy naší ChS tentokrát hrdinně hájili Therese, Santi, Rosabella, Porthos a Nicholas v linii přímé (a účastnilo se navíc dalších 12 jedinců, pocházejících z krve našich odchovů). Ze všech máme velkou radost a k dosaženým úspěchům jim ze srdce blahopřejeme!
10.05.2008Závěrečnou část semináře o "Výstavní úpravě" jsme věnovali zastřešujícím tématům: zabývali jsme se jednotlivými konstitučními typy GR, druhy a trendy střihů či triky pro doúpravu linií a fines s ohledem na aktuální požadavky.
04.05.2008Na NVP Bánská Bystrica získal Noisette ve třídě otevřené ohodnocení V1,CAC a stal se tak čekatelem titulu "Šampion krásy SK". Blahopřejeme!
03.05.2008Druhá část "upravovacího" semináře obnášela studium standardu GR a mezinárodně používané terminologie. Objasnili jsme rovněž ověřený sled činností, ze kterých předvýstavní úprava sestává, a v rámci praktické části byla opět příležitost vyzkoušet si na svém zlaťáčkovi střih základní figury.
02.05.2008Dnes jsme si se všemi našimi zlatíčky při tradiční velkolepé oslavě:) připomněli již 12.narozeniny našeho (největšího:)) miláčka Barouška!!! Ze srdce mu všichni přejeme hlavně hodně zdravíčka a neutuchajícího životního elánu - a samozřejmě ještě celou kupu legrací uprostřed jeho zlaté smečky.
01.05.2008Při první části semináře na téma "Výstavní úprava GR" jsme se zabývali osvětlením základních principů správné péče o srst a jednotlivé tělesné partie. Po teorii následovalo provedení zdravotní úpravy vlastního zlatíčka pod naším vedením.
27.04.2008Zkoušky vloh retrieverů v Terešově, pořádané pro RK CZ v honitbě MS Tisové hory za vydatného přispění sponzorů, dnes složila tato naše "štěňátka":): Quatro (díky svému bezchybnému výkonu a mladému věku se stal i Vítězem zkoušek!), dále Olivier, Porthos, Tornado, Jumbo, Odyssea, Nicholas a Santi. Majitelům všech zlaťáčků děkujeme za pečlivou přípravu a úspěšné odvedení jejich svěřenců a všem moc gratulujeme k dosaženým výsledkům! Zde naleznete fotografie a výsledky.
26.04.2008Odpoledne se uskutečnilo setkání štěňátek z vrhů T a U u příležitosti jejich ročních narozenin, kam se na ně přijeli podívat také někteří naši starší odchovanci. Všem pánečkům děkujeme za toto milé setkání i vynikající péči, s jakou se svým zlatíčkům věnují.
26.04.2008Jarního svodu loveckých psů ve Vinařicích, pořádaného OMS Beroun, se v počtu 15ti zlatíček zúčastnili odchovanci z našich vrhů Q-U, kteří se okamžitě stali miláčky publika:) Všem srdečně blahopřejeme k počátečním krůčkům na cestě k uchovnění.
22.04.2008Dnes oslavují odchovanci z našeho prvního vrhu A jen těžko uvěřitelné 7. narozeniny! A-Garpíku, Archie, Arthure, Arny, Arone, AnnyJesico, Allinko a náš veselý smíšku Alfičko, spolu s pantátou Barouškem a panímámou Jeynynkou Vám všem blahopřejeme a přejeme Vám především hodně zdravíčka a štěstíčka i do dalších zlatých let - a samozřejmě, abyste svým pánečkům dělali pořád jen samou radost.
20.04.2008Za účasti našich odchovanců z vrhů J-U proběhla dnes "generálka" před Zkouškami vloh dle ZŘ ČMMJ, přičemž vítané příležitosti procvičit si všechny disciplíny v místě plánovaných zkoušek využilo rovněž několik zájemců z řad přihlášených na tyto zkoušky. Nejen pány rozhodčí potěšily bezchybné výkony "starých ostřílených kozáků", ale i často roztomilá snaha se jim ve výkonech vyrovnat, kterou zejména ti nejmladší zástupci z našich vrhů T a U rozhodně nešetřili:) Ze všech chlupáčků, kteří se přijeli ukázat, máme velikou radost a pánečkům děkujeme za pečlivost. Jako malou ochutnávku přinášíme alespoň několik foteček...
19.04.2008Na MVP České Budějovice nám udělali svým hezkým předvedením radost jak všichni naši odchovánci (jmenovitě United-Oliver, Santi, Rosabella, Quatro-Rexík a Nicholas), tak i zástupci našich vícegeneračních odchovů (radost máme zejména z dvojnásobného udělení titulu CAJC do jejich řad), a to i přesto, že tato výstava nebyla ani v letošním roce příliš kvalitně obsazena a navíc vkusu paní rozhodčí jaksi nelahodilo ani předvedení našich skutečně zlatých:) odchovů. Každý den prostě není svátek, ale vždy se najde důvod k radosti. Všem zúčastněným gratulujeme!
13.04.2008Úkolem teoreticko-praktického semináře na téma "Správné vedení výchovy a výcviku aneb principy pozitivního podmiňování v praxi" bylo především přiblížit základní principy efektivního vedení výchovy a výcviku a v praxi ukázat konkrétní prvky pozitivního podmiňování při jednotlivých fázích výcviku.
12.04.2008Účast na NVP Ostrava jsme museli spolu s našimi svěřenci na poslední chvíli kvůli služebním povinnostem bohužel zrušit. S o to větší radostí jsme se těšili z novinek z výstaviště, kde si naše "štěňátka" (pro dnešek Sebastian, Porthos a Noisette - ten zde po více než roční výstavní pauze získal res.CAC), ale také potomci po předcích, odchovaných v naší ChS, vedli opět na výbornou (výsledné skoré činí zisk následujících titulů: 2x CAJC, CAC a res.CAC). Všem zlaťáčkům i jejich pánečkům děkujeme za hezkou prezentaci a přejeme jim hodně dalších úspěchů!
12.04.2008Na MVP v rakouském Wieselburgu se tentokrát v pracovní třídě vystavoval Gryffindor Junior. Získal ocenění V1-CACA, res.CACIB! Gratulujeme!
11.04.2008V rámci dnešního návštěvního odpoledne jsme měli opět vítanou příležitost vymazlit některé z našich odchovanců, kteří se za námi se svými pánečky přijeli podívat. Děkujeme a těšíme se na další brzké setkání!
09.04.2008Jedni z našich nejúspěšnějších odchovanců z vrhu P slaví dnes již své 2. narozeniny! Porthosku, Parisku, Pierottku, Planchete-Lakýsku, Primíčku, Pluto-Badíčku, Perri-Charlie, Princessko a Primadonno-Ájinko, přejeme Vám jen to nej- a nejlepší, hodně zlatých radostí do dalších šťastných všedních dnů - a pro dnešek ještě samozřejmě také nějaké ty narozeninkové dobrotky navíc!
05.04.2008Na tradiční MVP v německém Berlíně byl Jumbo vystavován ve třídě šampionů a získal ocenění V4. Jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum ani tentokrát neporušil své zvyklosti:) a získal zde ocenění V1-Vet.CAC VDH. Blahopřejeme!
05.04.2008Dobrá zpráva dnes dorazila rovněž od pánečků našeho "štěňátka" jménem Tiger Junior. Kontrolní RTG kloubů absolvoval s výsledkem - DKK: 2/0, DLK: 0/0! Máme radost a moc gratulujeme!
29.03.2008Uspořádali jsme úvodní nácvik na Zkoušky vloh podle ZŘ ČMMJ, organizovaný pro naše štěňátka i chlupáče našich dobrých přátel, na nějž mj. přijeli odchovanci z našich vrhů O-U!!! Budeme všem držet palce, aby zdárně dopilovali nedostatky a úspěšně obstáli také při zkouškách...
28.03.2008Dnešní datum nese certifikát, který osvědčuje, že ve svých 23 měsících absolvovala kontrolní RTG kloubů rovněž Primadonna, a to s výsledkem DKK: 2/2. Gratulujeme!
22.03.2008Letošní velikonoční MVP Praha byla opět vyhlášena jako kvalifikační na Cruft´s 2009, čemuž odpovídal i nezvykle vysoký počet přihlášených psů. V celkovém počtu 109 goldenů se zástupci naší ChS v konkurenci rozhodně neztratili - včetně druhogeneračních odchovů totiž téměř pětina vzešla z naší ChS!!! Za hezké předvedení se dnes děkujeme Theodorovi-Terýskovi, Santíkovi, Sebíkovi, Rozárce, Porthoskovi, Olivierovi a Odyssee-Sissince. Všem srdečně blahopřejeme k dosaženým úspěchům, děkujeme za vzornou prezentaci (i reprezentaci v tom nejlepším slova smyslu:)) a přejeme krásné Velikonoční svátky!
21.03.2008Také štěňátka z vrhu U dnes oslavují své 1. narozeniny! Jsou to dorostenci Universe-Uni, Urbi-Buráček, Uránek, Uragan-Uriášek, United-Oliver, Umberto-Bertík, Ultimus-Timmy, Unique-Julinka, Ultra-Tracy a Uni-Juni. I Vám, naše milá U-čka medvíďatá:), přejeme jen to nejlepší, krásnou narozeninkovou oslavu a veeeliký dort:) a abyste Vašim pánečkům dělali i nadále jen samou radost.
16.03.2008Na NVP pracovních plemen ve švédském městě Asele se Jumbo tentokrát vystavoval v početně obsazené třídě otevřené, kde vybojoval ocenění V2 (res. tituly se ve Švédsku totiž nezadávají). Jeho hrdý taťka MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum si následně "vyběhal" ocenění V1-Nejlepší veterán, v závěrečných soutěžích dokonce i prestižení ocenění BIR Veteran a aby toho nebylo málo, rovněž titul BIS 5.!!! Máme velkou radost a gratulujeme tomuto báječnému páru i jejich lidičkám!
14.03.2008Dnešní návštěvní odpoledne jsme na přání věnovali převážně problematice zdraví a výcviku.
08.03.2008Na MVP v rakouském Grazu se ve třídě šampionů vystavoval Gryffindor Junior. Získal ocenění V1-CACA a stal se tak čekatelem titulu "Šampion krásy Rakouska"! Gratulujeme!
07.03.2008Štěňátka z vrhu T slaví dnes své 1. narozeniny! Tigříku, Trilinku, Timothey-Ronečku, Titusku-Tobiášku, Theodore-Terýsku, Tornado-Tedíku, TouchMe, Terezko, Thrue-Tamy, TellMe-Stelinko, Tosca-Tiffany - a naše nejmenší zlatíčko (ale veliká divoško:)) Tiffany-Meginko, moc a moc Vám gratulujeme, přejeme vydařenou narozeninovou párty s obrovským dortem:) a do dalších dnů Vašim pánečkům především "radostný život celičký s jejich milými zlatíčky"!
05.03.2008Panička dnes úspěšně složila další z nepřeberné řady zkoušek-:) a stala se rozhodčí ČMMJ pro zkoušky lovecké upotřebitelnosti malých plemen.
01.03.2008Na NVP ve švédském městě Pitea se v kvalitně obsazené třídě pracovní vystavoval Jumbo s výsledkem V4. Jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum (mj. také tatínek našich vrhů J, P a T) si následně "vyběhal" ocenění V1-Nejlepší veterán, získal rovněž i certifikát CK (v této zemi ekvivalent titulu CACIB) a v závěrečných soutěžích dokonce i prestižení ocenění BIR Veteran!!! Posíláme srdečná blahopřání do zasněženého Švédska!
26.02.2008Naše veselé sluníčko Lojzička dnes na svět přivedla 5 rozkošných štěňátek - jsou to 3 kluci krasavci a 2 malé princezny!!! Maminka i miminka jsou v pořádku, my máme velikou radost a předkláme Vám první fotečky štěňátek z vrhu V.
15.02.2008Uskutečnilo se další z řady návštěvních odpolední u BB, milá příležitost k popovídání o každodenních radostech se zlatíčky:)
10.02.2008Účast na semináři na téma "Vystavování od A do Z" využili k načerpání teoretických poznatků i praktických zkušeností tentokrát odchovanci z vrhů O-T. Byli jsme příjemně překvapeni, jakých pokroků ve výstavním umu s nimi jejich obětaví pánečci dosáhli. Všem přejeme trpělivost při tréninku a hodně úspěchů v nastávající výstavní sezóně!
09.02.2008Letošní MVP Intercanis Brno jsme si bohužel kvůli pracovním povinnostem museli nechat ujít, ačkoli jsme byli velmi zvědaví na posuzování paní rozhodčí Sanja Vreteničič z Černé Hory. Pověst důkladné a přísné paní rozhodčí potvrdily i výsledky této výstavy, kde si však naši odchovanci přímí (adresně Santík, Sebík, Portík a Odyssea-Sissinka) i nepřímí vedli opět velmi dobře (za zmínku stojí jistě zisk titulů CAJC, CAC a res.CAC). A tak všem zlatíčkům i jejich pánečkům děkujeme za hezkou prezentaci a přejeme jim ještě hodně dalších úspěchů!
07.02.2008Štěňátka z vrhu O dnes slaví své 2. narozeniny! Orýsku, Oliviere, Otokare-Rusty, Olympie-Sáro, Octavie-Dizzi, Olivie-Julinko, Ophelie-Elso, Odette-Jessiko a Odyssea-Sissinko, moc Vám i Vašim pánečkům blahopřejeme; přejeme vše nejlepší, hezkou narozeninovou oslavu a do dalších zlatých dnů hodně pohody, radosti, dobrodružství a samozřejmě zábavy:)
27.01.2008Dnes splnil Quatro-Rexík další podmínku chovnosti, když podstoupil kontrolní vyšetření na dysplázii kloubů s negativním výsledkem - DKK: 0/1, DLK: 0/0. Gratulujeme!
26.01.2008Ač na MVP Trenčín nebyl z GR přihlášen žádný přímý zástupce, reprezentující naši ChS, znovu jsme zde měli milou příležitost držet palce několika krásným potomkům po předcích, odchovaných u the Best Baron´s. Výsledné skóre je naprosto skvělé: všichni obdrželi známku "výborná" a až na jedinou výjimku se umístili ve svých třídách v pořadí!!! Máme velkou radost a moc jim všem blahopřejeme!
25.01.2008Slaví štěňátka z vrhu H své 4. narozeniny! Hillwick-Chevasi, Huberte, Hakýsku-Berýsku, Hanýsku-Berýsku, Hillary-Jessico, Haničko-Tino, HappyLady-Wendy, Holly a naše milá Mexinko, moc a moc Vám gratulujeme a přejeme Vám i Vašim pánečkům do dalších dnů jen to nejlepší, hodně nových radostí a zlatíčkovských dobrodružství - a k tomu pro dnešek i pochutnání na předložených narozeninových laskominkách:)
24.01.2008Ultrazvuk nám dnes potvrdil další radostnou novinku: naše šikulka Lojzička se naposledy stane maminkou!!! Máme velikou radost, na fotečkách vyhlížíme naši vysněnou holčičku:) a přijímáme záznamy na ostatní štěňátka z tohoto slibného spojení - vrh V.
22.01.2008Štěňátka z vrhu G dnes oslavují své 4. narozeniny! Gryffe, Gilmore-Baryne, Grafe, Gregory, Garpe, Geoffrey-Janku, Gino, Grandesko, Gentle Kiss-Jenny a naše milá Glorinko, přejeme Vám všem i Vašim pánečkům jen a jen to nejlepší, hodně spokojenosti a vzájemné radosti do dalších šťastných zlatých dnů - a pro dnešek ještě samozřejmě také nějaké ty dobrůtky navíc!
20.01.2008Dnes jsme spolu s našimi odchovanci zahájili letošní pásmo teoretických a praktických seminářů, a to povídáním na téma "Sociální chování psů", jehož úkolem bylo osvětlit základní principy etologie psa a hierarchie smečky a objasnit důležitost správného chápání komunikačních signálů jakožto předpokladu úspěšné mezidruhové komunikace.
19.01.2008Nechyběli jsme ani při reprezentační soutěži "Šampión šampiónů 2007". Uhádnete, kdo naši ChS reprezentoval v kongresové hale TOP Hotelu Praha tentokrát? Jako nápověda odkaz na reportáž z Televizních novin.
19.01.2008Dnes nám udělala radost rovněž zpráva od páněčků Querelky, která absolvovala ve svých 18ti měsících RTG vyšetření kloubů s negativním výsledkem - její DKK je 1/0. Blahopřejeme!
18.01.2008Ve společnosti několika našich odchovanců a jejich lidiček jsme si skvěle užili dnešní návštěvní odpoledne, další vítanou příležitost k milému popovídání o radostném běhu života a vzájemné výměně zkušeností.
12.01.2008Pro RK-CZ jsme zorganizovali již tradiční FTR v Terešově, letos poprvé jako mezinárodní, který s úspěchem složili dva naši odchovanci: Jumbo (-"Rumbo", jak mu panička přezdívá:)) a Olivier (pro změnu zase méďa s tím správným životním nadhledem:)). Udělali nám oba velkou radost a my jim moc gratulujeme!
Po té proběhlo vyhlášení výsledků již 6. ročníku celoroční prestižní soutěže práceschopných zlatých retrívrů za rok 2007 Golden Work Cup, jejímž vyhlašovatelem je naše chovatelská stanice. Všem přihlášeným zlatíčkům i jejich pánečkům srdečně blahopřejeme a přejeme ještě hodně dalších úspěchů, a to nejen na pracovním poli.
12.01.2008Své zastoupení jsme měli rovněž na NVP Olomouc, odkud jsme s potěšením přijali úžasnou zprávu: se ziskem titulů CAJC, BOB a BIG4 odvozuje nejúspěšnější představitel plemene GR na této výstavě svůj původ opět od the BestBaron´s!!! Také všichni ostatní zástupci našich vícegeneračních odchovů si zde vedli velmi dobře, a tak lze konstatovat, že i letošní výstavní sezóna začala pro naši ChS doslova skvěle. Všem zlatíčkům i jejich pánečkům gratulujeme k dosaženým úspěchům a přejeme jim do celého nastávajícího roku jen to nejlepší!
02.01.2008Naši odchovanci z vrhu B dnes oslavují již své 6. narozeniny! Bradíku, BigTome, Brunísku, Bairuško, Belinko, Bellisko, Bettynko a naše milá podšívko:) Berťulinko, moc a moc Vám všem gratulujeme, přejeme Vám i Vašim pánečkům jen to nejlepší - něco dobrůtek do mističky a hodně zábavy pro psí dušičky - a do Vašich dalších zlatých dnů především hodně zdravíčka, pohody a celou řádku těch správných veselých zlaťáčkovských dobrodružství.
30.12.2007Také Olivier jako další z našich štěňátek absolvoval vyšetření na dědičné oční choroby s výsledkem negativním. Majitelům děkujeme za pečlivost a blahopřejeme!
24.12.2007Zlaťandy z vrhu C slaví dnes své půlkulaté:) 5. narozeniny! Naše milá Klárko, Kelinko, Cathy a Cleo, přejeme Vám všem jen to nejlepší, hodně dárků pod stromečkem, vánoční i narozeninové pohody - a hlavně, abyste svým lidičkám dělaly jen a jen samou radost, a to nejen o Vánocích.
25.11.2007Dnes se konalo poslední setkání v letošním roce s našimi štěňátky na téma "rekapitulace a plán 2007/2008", na něž dorazili odchovanci napříč spektrem C-T vrhů the BestBaron´s. Společně jsme zavzpomínali na krásné okamžiky, které nám stávající rok přinesl, a načrtli přehled akcí pro nový rok. Se všemi zlaťáčky se těšíme na viděnou na výstavách, zkouškách, nácvikových dnech, neformálních soutěžních i společenských setkáních a teoretických i praktických seminářích, které bude naše ChS v příštím roce pořádat. Všem pánečkům děkujeme za toto milé setkání a především za vynikající péči, nemalé vynaložené náklady a za moře času, jež svým zdravým, krásným, šikovným a především velmi šťastným:) zlatíčkům věnují. Spokojené soužití rodin našich odchovanců je pro nás tou nejkrásnější odměnou za usilí, které poskytování našeho unikátního chovatelského servisu denně věnujeme.
20.11.2007Ode dneška se může také Jumbo jako další z našich "štěňátek" pyšnit titulem "Český šampion krásy"!!! Srdečné gratulace posíláme rovněž jeho obětavým pánečkům a tatínkovi MCh.& MVetCh. Goldsand's Charlie Drum (mj. tatínkovi našich vrhů J, P a T:))!
18.11.2007Hned následující den po své výstavní premiéře splnil Santi další podmínku chovnosti - podstoupil kontrolní vyšetření dysplázie kloubů s výsledkem DKK: 1/1, DLK: 0/1. Opět moc rádi gratulujeme!
17.11.2007Letošní MVP Praha byla vůbec poprvé vyhlášena jako kvalifikační na Cruft´s 2008, čemuž odpovídal i nezvykle vysoký počet přihlášených psů. Pro nás se tak závěr tuzemské výstavní sezóny stal opět skutečně velkolepou událostí, neboť sem bylo (při celkovém počtu 163 goldenů!) přihlášeno rekordních 17 jedinců, pocházejích z naší ChS! A opět rovněž nejúspěšnější představitel plemene GR na této prestižní výstavě odvozuje svůj původ z linie the Best Baron!!!
Nejlépe se dnešního dne na kruhu pejsků dařilo těmto našim "štěňátkům": ve tř. dorostu skvěle zvládli svoji výstavní premiéru bráškové Theodor (VN1) a Tornado (VN2); ve tř. mladých získal Santi svoji první "výbornou"; a v mezitřídě uspěli se stejně výborným výsledkem Olivier, Porthos a Primus. V konkurenci 16ti přihlášených psů (mezi nimiž také na této výstavě nastoupili do kruhu i šampióni) patřily vítězné stupínky tř. otevřené beze zbytku BestBaronům: náš I´m V2,res.CAC a bráškové Immanuel V3, Iason V4 a Jumbo V (přičemž ocenění V1,CAC,CACIB,BOB - for Cruft´s 2008 qualificated - získal syn po matce, odchované v naší ChS); a ze tř. pracovní si pak odnesl Nicholas také "výbornou". Na kruhu feneček ve tř. otevřené zazářily Ice Queen, která v konkurenci 19ti přihlášených fen vybojovala 1. místo, a Noblesse si zde "doběhla" pro svoji další "výbornou". Neméně vynikajících umístění dosáhli rovněž potomci po předcích, narozených u the Best Baron´s (celkem 11 zástupců - pejsci: VN4, VN, V1,CAC,res.CACIB, 3x V; fenečky: VN1, VN3, VN4, V). Psy posuzovala paní rozhodčí J.Holečková, feny pan M.Kašpar.
Být při těchto událostech je pro nás vždy velkou radostí a ctí. Obzvláště všech takovýchto špičkových ocenění, kterých se našim odchovům nejen ve výstavním ringu dostává, si velmi vážíme, neboť jsou tím nejlepším potvrzením dobrého nasměrování našeho chovatelského snažení. A tak všem zúčastněným srdečně blahopřejeme, obzvláště pak těm, pro něž bylo toto výstavní klání prvním z mnoha dalších:) Všem zlaťáčkům i jejich pánečkům děkujeme za vzornou prezentaci (i reprezentaci v tom nejlepším slova smyslu:)) a přejeme jim ještě hodně - nejen výstavních:) - krásných zážitků a dalších radostí!
16.11.2007Naše zlatá panímáma Jennynka dnes ve skvělé formě oslavila již své 9. narozeniny! Se všemi zlatíčky jí moc a moc gratulujeme a přejeme vše nej- a nej- a nej-... i do dalších radostných let, plných zaslouženého hýčkání a rozmazlování od všech okolo:)
14.11.2007Dnes slaví štěňátka z vrhu F své 4. narozeniny! Fantome-Charlie, Floriane, Fabíku, Frodo, Falco, Feebeenko, Felonko, FirstLady, Fame-Ginger, Felinko, Fairy a naše milá Fanynečko, přejeme Vám všem jen to nejlepší: něco dobrotek do mističky a hodně zábavy pro zlaté psí dušičky - a všem Vašim pánečkům také hodně radostí po celý Váš další spokojený život.
10.11.2007Uspořádali jsme již 3. ročník soutěže pro veterány zlatých retrívrů Golden Senior Cup 2007, letos poprvé proběhla pracovní část (k radosti všech zúčastněných:)) jako Field Trial. Nemohla zde chybět ani domácí zlatíčka, náš miláček Baroušek a panímáma Jenynka. Všem účastníkům gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka a elánu i do dalších zlatých dnů!
10.11.2007Naše milá Goldinka slaví dnes již své 7. narozeniny! Méďulinko veselá:), srdečně Ti všichni blahopřejeme a přejeme hodně zdravíčka, stálé zlatíčkovské pohody a pořád dobré nálady:) i do dalších radostných a spokojených let!
04.11.2007V Nitře se konala Speciální výstava retrieverů, pořádaná Slovenským retriever klubem; goldeny posuzovala paní rozhodčí Marianne Gyárfás z Maďarska. Naši zlatoušci Impuls a Gloria byli oba vystavováni ve třídě otevřené, přičemž Pulsíček do pořadí nezasáhl (paní rozhodčí totiž zadala na této vrcholové výstavě 7mi nastoupeným pejskům pouze 2x známku "výborná" a tituly zde nepřidělila vůbec) a Glorinka se umístila jako 4. Celý víkend jsme si skvěle užili ve společnosti našich dobrých přátel, jimž děkujeme za milé přijetí.
28.10.2007I následující víkendový den probíhal ve znamení zkoušek. MFTR na kachní zvěř, pořádaného RK CZ v Šašovicích, se z našich odchovanců zúčastnil šikulín Denis. S plným počtem bodů se kvalifikoval do závěrečného rozstřelu, nicméně křídlovaná kačka-darebačka, která se před ním vytrvale zaštipovala, způsobila, že na její přinesení potřeboval více času nežli jeho soupeři, kteří byli o obdobnou rošádu ochuzeni. Za skvěle odvedenou práci děkujeme pečlivým majitelům a všem blahopřejeme k dosaženým výsledkům!
27.10.2007Podzimní zkoušky v Nezdřevě, pořádané RK CZ, dnes složila naše "štěňátka":) Jumbo a Olivier, který si se svým obětavým pánečkem na těchto vůbec prvních zkouškách lovecké upotřebitelnosti vedl doslova výtečně: zkoušky absolvoval na plný počet bodů a v rozstřelu porazil dokonce o mnoho zkušenějšího soupeře, takže výsledné skóre na těchto zkouškách pro šikulku Oliverka zní: CACT a Vítěz zkoušek!!! Tímto se "zlatý méďa":) stává v pořadí dalším z našich odchovanců, kteří aspirují na získání čestného titulu "Český šampion práce". Majitelům obou zlaťáčků děkujeme za pečlivou přípravu a úspěšné odvedení jejich svěřenců a všem moc gratulujeme k dosaženým výsledkům! Zde naleznete fotografie a výsledky.
27.10.2007Dnešek byl opravdu bohatý na události. Také Gryffindor Junior složil další zkoušku lovecké upotřebitelnosti. Na Lesních zkouškách se umístil na krásném 2. místě a získal i pohár za nejlepší barvu! Jeho výsledek nás velmi potěšil a srdečně mu blahopřejeme!
27.10.2007A další radostnou zprávu jsme dnes obdrželi rovněž od pánečků našeho odchovance jménem Perri. Kontrolní RTG kloubů absolvoval ve věku 18ti měsíců, a to s tím nejlepším možným výsledkem - DKK: 0/0, DLK: 0/0! Je to v pořadí již 6. vyšetřený odchovanec z jednoho z našich doposud po všech stránkách:) se nejslibněji vyvíjejících vrhů. Máme obrovskou radost a posíláme gratulaci!
24.10.2007Štěňátka z vrhu S dnes oslaví své 1. narozeniny! Je to Santi, Sirius-Engie, Spartacus-Baxík, Samuel, Sebastian, náš dareba Samson, Scheherezade-Tinka, Sensation-Luna a Sissi-Sherinka, kterým přejeme jen to nejlepší: krásnou narozeninovou oslavu, k tomu jak se patří zábavu a dortík ze samých dobrot:) - a samozřejmě, aby svým pánečkům dělali jen a jen samou radost.
21.10.2007Dnes složili zkoušku OVVR tito hafánci, pocházející z našich odchovů: Quatro (absolvoval na plný počet bodů, ve výsledném pořadí obsadil vzhledem k věku pomyslnou stříbrnou příčku na těchto zkouškách a za svůj bezchybný výkon získal také cenu rozhodčích!), dále bráška Quo Vadis; trio "Barbíňátek-medvíďátek":) Pluto, Porthos a Primus (všichni v I.ceně a tímto rovněž splnili poslední podmínku chovnosti) a těsně před rokem věku také šikovní sourozenci Santi, Sebastian a Scheherezade. K dosaženým úspěchům všem srdečně blahopřejeme a pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu a pěkné předvedení svých zlaťáčků. Zde naleznete foto a výsledky.
14.10.2007Proběhl další hromadný nácvik na Podzimní zkoušky, organizovaný pro naše štěňátka i chlupáče našich dobrých přátel, na nějž mj. přijeli odchovanci z našich vrhů K-T. Budeme jim všem držet palce, aby zdárně dopilovali nedostatky a úspěšně obstáli také na zkouškách. (A ještě jedna dobrá zpráva: tento týden s našimi zlatíčky vyrážíme na první hon na bažanty v letošní sezóně:))
13.-14.10.2007Ve Třebíči se absolvováním prestižních "Všestranných zkoušek přinášení retrieverů" s názvem U-Retriever Cup stal Denis všestranně lovecky upotřebitelným psem, který se jako další z našich odchovanců může za svým jménem od nynějška pyšnit honosným přídomkem "U". Šikulovi Deniskovi i jeho pánečkům gratulujeme k tomuto krásnému úspěchu a přejeme jim hodně zdaru v nastávající sezóně!
13.10.2007Dnes složil Gryffindor Junior na plný počet bodů Podzimní zkoušky a stal se i vítězem malých plemen. Blahopřejeme!
08.10.2007Naše milá Barbínka slaví dnes již své 6. narozeniny! Bambulko šikulko, srdečně blahopřejeme a přejeme Ti vše jen a jen to nejlepší v kruhu celé zlatíčkovské smečky!
07.10.2007Uspořádali jsme již tradiční přípravné výcvikové setkání na zkoušky OVVR, jehož se v hojném počtu zúčastnila také štěňátka z našich vrhů G až T! Velikou radost nám udělali zejména ti nejmladší, kteří v sobě nezapřeli vlohy pro loveckou práci po svých šikovných rodičích:) Po ukončení výcvikové části proběhlo setkání štěňátek z vrhu S, která se se svými pánečky přijela ukázat pár dnů před svými prvními narozeninami.
06.10.2007Na MVP v Českých Budějovicích vybojoval ve třídě mladých Porthos 4. místo a ve třídě otevřené se vystavovala Noblesse s ohodnocením "výborná". Skvělého umístění dosáhli také pokračovatelé linie the Best Baron, narození již v jiných ChS (psi: VN1, V1-CAJC, V1-CAC-res.CACIB; feny: V3, V4). Posuzoval pan rozhodčí dr. B.Jindřichovský. Všem zlaťáčkům děkujeme za hezkou prezentaci a přejeme jim hodně dalších úspěchů.
05.10.2007Štěňátka z vrhu K dnes slaví již své 3. narozeniny! Kimovi, Kájíkovi, Kajetánovi-Harrymu, Kolumbusovi-Kendymu, Kiss-Kejsi, Kristine-Meggie, KeyBaby-Jessice, Katje, Karolínce a samozřejmě i našemu sluníčku:) Kiaře-Jájince přejeme jen to nejlepší: krásnou narozeninkovou oslavu a ke zlatíčkovské dospělosti také pořádně veeeliký dort:) - a jejich pánečkům hodně legrace a radostí po celý další společný zlatíčkovský život.
29.09.2007Také letošní v pořadí druhá Klubová výstava RK CZ v Brně byla pro naši ChS významnou událostí. Protože ze 70ti přihlášených goldenů pocházelo 13 z našeho kennelu a ještě řada dalších z předků the Best Baron, byla naše ChS na této výstavě se svými odchovy zastoupena opět nejhojněji. Zlaťáčky posuzovali dva zahraniční rozhodčí: paní Barbara Krumpak ze Slovinska a pan Bruno Facq z Francie. - Na kruhu pejsků měl ve třídě dorostu svoji výstavní premiéru Tiger Junior, zvládl ji skvěle a bez konkurence získal VN1; ve třídě mladých se nejlépe prezentoval Sebastian a byl oceněn známkou V2; v mezitřídě obsadil Orfeus 4. místo; a ve třídě pracovní si Nicholas "vyběhal" V2-res.CAC a hned o stupínek za ním se umístil Denis. Na kruhu feneček ve třídě mladých zabodovala na stříbrné příčce Rosalia a ve třídě otevřené si Jeanette odnesla ohodnocení V3. Rovněž potomci po předcích, vzešlých z naší ChS, se prezentovali na výborné úrovni. Do soutěže chovatelských skupin nastoupili odchovanci the Best Baron v rekordním 6tičlenném uskupení po 5ti rodičích(!) ve složení Paris-Porthos-Jeanette-Rosabella-Rosalia-Tiger Junior a skončili na 3.místě. Všem vystavovaným zlatíčkům i jejich pánečkům děkujeme za hezky strávený den; za vzornou prezentaci svých svěřenců i za pomoc s organizací výstavy - a přejeme jim všem hodně dalších úspěchů a pěkných společných zážitků. Zde naleznete fotografie a výsledky GR.
23.09.2007Uskutečnilo se setkání štěňátek z vrhů T a U v 6ti měsících věku. Ještě někteří sourozenci těchto po všech stránkách se slibně vyvíjejících nádherných a vlohových štěňátek požívají dosud naší péče a připravují se k předání do svých nových milujících rodin... Zde najdete bližší informace!
16.09.2007V komorním duchu jsme uspořádali úvodní výcvikové setkání "štěňátek" z naší ChS na Podzimní zkoušky, na němž si odchovanci z vrhů I-T vyzkoušeli disciplíny, předepsané pro tyto zkoušky - tedy aporty s bažantí, králičí a kachní zvěří. Velikou radost nám udělal zejména půlroční Tedík (alias Tornado), který bravurně předvedl své dovednosti, povzbuzován rovněž svým tatínkem MCh.& MVetCh. Goldsand's Charlie Drum (tedy tatínkem mj. našich vrhů J, P a T:)!
15.-16.09.2007O víkendu proběhly dvě Klubové výstavy KCHLS v Českých Budějovicích. Barvy naší ChS velmi úspěšně hájil po oba dva dny ve třídě pracovní Nicholas (sobota - V4; neděle - V2-res.CAC). Gryffindor Junior zde získal čestný titul "Nejlepší plemeník" a rovněž jedinci, pocházející z krve našich odchovů, byli rozhodčími oceněni velmi vysoko - všichni se totiž umístili ve svých třídách v pořadí (sobota - 11 zástupců - pejsci: VN1, VN2, VN3, 2x V3, V4; fenečky: 2x VN1, VN2, VN4, V2-res.CAC; neděle - 8 potomků - pejsci: VN1, VN2, V2-res.CAC, V2, V3; fenečky: VN1, VN3, V1-CAC)! S potěšením jsme přijali sdělení našich všímavých přátel, že také na těchto prestižních výstavách bylo generační potomstvo BestBaron´s zastoupeno nejpočetněji ze všech prezentovaných chovatelských stanic!!! A pověstnou "třešničkou na dortu" se pak stalo vyhlašování soutěže o pohár Anka, neboť jsme s radostí zaznamenali, že výstavní fenou za rok 2006 se stala dcera po matce, odchované v naší ChS! Na všechny naše "děti" denně vzpomínáme a přejeme jim i jejich pánečkům jen to nejlepší. Ze všech úspěchů máme obrovskou radost a moc jim všem gratulujeme!
15.09.2007Naše šikulka Kačenka si dnes znovu jen tak pro radost "proběhla" Podzimní zkoušky dle nově platného ZŘ. Patřičně si je (i paničku:)) vychutnala - nezklamala:) a dala jasně najevo, že vůbec nejzajímavější jsou přece ti zajíčci, co běhají všude kolem:) Všechny disciplíny vypracovala spolehlivě, s temperamentem a potěšením sobě vlastním. Kačenko, děkujeme za hezký zážitek a blahopřejeme Ti!
08.09.2007Z Moravsko-slezské národní výstavy v Brně si naše Infinity odvezla ze třídy otevřené ohodnocení V3; dále se zde vystavovali také Primus a Grandessa. Vynikajícího umístění dosáhli rovněž potomci po odchovancích the Best Baron (V1-CAJC, V1-CAC). Posuzovala paní rozhodčí D.Smržová. Všem chlupáčkům a jejich pánečkům děkujeme za hezkou prezentaci a přejeme jim hodně dalších úspěchů.
03.09.2007Zkoušku OVVR dnes se svojí šikovnou paničkou s přehledem složil Perri. Oběma jim moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v další výcvikové práci!
01.09.2007Jak již se stalo dobrým zvykem při všech významných kynologických událostech, také na MVP Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi byla v kruzích zlaťáčků naše ChS s 12ti přihlášenými "štěňátky" zastoupena opět nejpočetněji a naši odchovanci zde uspěli rovněž nejlépe s ohledem na počet míst, obsazených u golden retrieverů v pořadí v jednotlivých třídách! Těchto celosezónně stabilních výsledků si velmi ceníme, neboť se soustavně snažíme o perfektní a harmonicky laděnou kvalitu našich odchovů.
Na kruhu pejsků skvěle zvládl ve třídě mladých svoji výstavní premiéru Sebastian s ohodnocením Výborný, stejně jako již ostřílení výstavní matadoři Primus a jeho bráška Paris s umístěním V4; ve třídě otevřené vybojovali náš Impuls V1, CAC, res.CACIB, Iason V4 a Jumbo V; a ve třídě pracovní Nicholas V2, res.CAC. Z kruhu feneček si ve třídě mladých odnesla Rosabella V4; v mezitřídě Odyssea do sbírky další Výbornou; a ve třídě otevřené Ice Queen V2, res.CAC. Ani potomci po předcích, pocházejících z naší ChS, rozhodně nesplynuli s davem a dosáhli velmi pěkných výsledků (pejsci: VN2, VN3, VN, V2-res.CAC, V4, V; fenečky: V3). Pejsky zde posuzovala známá paní rozhodčí S. Holzer z Rakouska, fenečky paní A. Čečrdlová. - Všem pejsáčkům i jejich pánečkům blahopřejeme, děkujeme za hojnou účast a úspěšnou prezentaci a přejeme jim všem ještě hodně dalších - nejen výstavních:) - společných radovánek (neb již dnes večer zahajujeme s našimi zlatíčky milovanou sezónu kachen na tahu...)
25.-26.08.2007V rakouském Innsbrucku se na 2-denní MVP s názvem AlpenCup vystavoval Gryffindor Junior, tentokrát v pracovní třídě, a získal zde hned 2x velmi pěkné ocenění V2, res.CACA - což čítá již 5. shodné skóre od počátku letošního roku! V sobotu posuzoval goldeny pan R. Maynard ze země původu, v neděli paní B. Ting z Německa. Moc gratulujeme a Gryffíkovi přejeme potřebnou dávku štěstí k získání čekatelství šampiona krásy další země!
24.08.2007Štěňátka z vrhu N slaví dnes již své 2. narozeniny! Nikýsku, NiceNose-Samíku, NearFriend-Baroušku, Normane-Tlapiško, Noisettku, Norrisi-Ronečku, Noblessko a Nellinko, přejeme Vám jen to nejlepší, krásnou narozeninovou oslavu a veeeliký dort:) a abyste Vašim pánečkům dělali jen samou radost.
18.-19.08.2007Tento víkend jsme opět strávili ve společnosti našich dobrých přátel, tentokrát na Slovensku u příležitosti 2-denní MVP Duodanube v Bratislavě. Ač jsme zde na kruhu goldenů neměli zastoupení z členů rodinky zlatíček the Best Baron´s a ani se sem nepřihlásil žádný z našich přímých odchovů (!), velmi jsme se potěšili prezentací a umístěním štěňátek mladších generací, narozených již z předků vzešlých z naší ChS. Jsme nadšení, že naše chovatelské úsilí nese tak bohaté ovoce i na mezinárodní úrovni; obzvláště pak, když jsme si z této výstavy odvezli nominaci na Cruft´s 2008!!! A jaká byla radost i údiv našich zlatých sluníček, když jsme jim domů (zcela neplánovaně a po poněkud prodloužené cestě zahraničím zpět:)) přivezli nového člena rodiny - tak to Vám spolu s fotečkami rádi přiblížíme co nevidět...
12.08.2007Dnes štěňátka z vrhu J oslavují své 3. narozeniny! Justine, Jumbo(lino-Rumbolino), Jacobine-Beníčku, Jackie, JeyDream, Jeanette-Megie, Jubilation-Juliško a Julinko, i Vám všichni k opravdové dospělosti přejeme jen to nejlepší - něco dobrůtek do mističky, hodně zábavy pro psí dušičky:) a Vašim páníčkům mnoho legrací a radostí s Vámi po celý Váš další spokojený zlatíčkovský život.
10.08.2007Již pár dnů po svých 1. narozeninách splnila Rosalia poslední podmínku chovnosti, když podstoupila kontrolní vyšetření dysplázie kloubů s výsledkem DKK: 2/2, DLK: 0/0. Gratulujeme!
08.08.2007Štěňátka z vrhu I dnes slaví své 3. narozeniny! Immanuel-Badíček, Imagine-Robísek, Iron, Iason, IceQueen a Intuition-Tina tak završují zlaťákovskou dospělost a my jim přejeme vše nej-: něco dobrotek do mističky, krásné dárečky do tlamičky:) a aby svým pánečkům dělali i nadále jen a jen samou radost. A našim zlatouškům I´míčkovi, (Im-)Pulsíčkovi, (In-)Fínečce a Indi(-pendence) přejeme - ještě navíc:)) - hodně zábavy s celou zlatou smečkou, jejímiž veselými sluníčky se stali hned od počátku a z jejíž laskavé přízně se neustále těší:)
05.08.2007Na NVP v polském městě Legnica se vystavoval Gryffindor Junior ve třídě pracovní. Od tuzemského rozhodčího p. J.Olszewski získal V1, CWC a stal se tak čekatelem titulu "Šampion krásy PL"! Jeho syn si v domácím prostředí "vyběhal" V1, CWC a nakonec i BOB!!! Ze všech úspěchů našich odchovanců máme vždy velikou radost a moc gratulujeme!
04.-05.08.2007Pro všechny majitele našich štěňátek malých i velkých:) - a samozřejmě též pro naše dobré přátele - jsme uspořádali již 7. pravidelné každoroční setkání "O pohár the Best Baron". Velmi si vážíme ochoty pánečků našich zlatíček, že nám jich na letošní soutěžní klání přivezli ukázat více než 50!
V sobotu jsme využili jedinečné příležitosti a vyslechli zajímavou přednášku "našeho dvorního" MVDr. Pavla Mužíka z kliniky Vedilab v Plzni na téma "Akutní stavy a první pomoc". Při následujícím minivýstavním defilé se naši odchovanci představili postupně po vrzích, a pak ještě s polosourozenci - postupně po stejných matkách a otcích. Odpoledne již tradičně patřilo pásmu plnění loveckých disciplín, nejrůznějších soutěží a předvádění rozličných dovedností či veselých kousků:) Večerní grilování dodalo již tradičně patřičný kolorit slavnostnímu předávání diplomů, pohárů a cen. Nedělní program proběhl v poněkud komornějším duchu v menších kroužcích, přizpůsoben jak zájmu lidiček, tak i věku a úrovni dovedností našich odchovů. Fotečky přineseme co nevidět...
25.07.2007Také již u pátého vyšetřovaného odchovance z vrhu P ukázalo vyhodnocení dysplázie negativní výsledek: Porthos - DKK: 0/1, DLK: 0/0! Máme velkou radost a blahopřejeme šťastným pánečkům!
22.07.2007Naše šikulka Barbínka dnes v I. ceně složila SZVPR, pořádané RK CZ. Výborně si zde vedli také naši odchovanci: Jumbo úspěšným absolvováním těchto hezkých zkoušek splnil poslední podmínku pro udělení titulu "Šampion krásy CZ"; Jeanette a Maestro získali možnost být vystavováni ve třídě pracovní. Obětavým majitelům děkujeme za pečlivou přípravu, sportovní vystupování a úspěšné odvedení jejich svěřenců a všem gratulujeme k dosaženým výsledkům! - Naši radost však kazí vzpomínky na neslušné chování některých vůdců vůči rozhodčím, čímž tito závažným způsobem porušili zkušební řád a zbytečně snížili nejen autoritu rozhodcovského kolegia, ale bohužel i celkovou úroveň zkoušek. Od tohoto politováníhodného jednání se distancujeme a děkujeme organizátorům za jejich úsilí, které vynaložili na přípravu těchto krásných a vzorně připravených zkoušek.
21.07.2007Na NVP Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi byla v kruzích goldenů naše ChS s 11ti přihlášenými odchovanci zastoupena opět nejpočetněji. Nejlépe se na kruhu pejsků vedlo ve třídě mladých hned 3 bráškům - Paris, Planchet a Primus získali Výbornou; ve třídě otevřené Jumbo V2, res.CAC; ve třídě pracovní Nicholas V1, CAC; a z kruhu feneček si ve třídě mladých odnesly Odyssea a Rosalia rovněž Výborné. Také potomci po předcích, narozených v naší ChS, zde dosáhli pěkných výsledků (pejsci: VN3, VN4, V; fenečky: VN, V1-CAC, 2x V). Všem zlaťáčkům i jejich pánečkům děkujeme za hojnou účast a hezkou prezentaci a přejeme jim všem ještě hodně dalších - nejen výstavních:) - úspěchů.
19.07.2007Vynikající zdravotní výsledky našich odchovů dnes znovu potvrdilo pořízení kontrolních RTG snímků Pariska - DKK: 0/0, DLK: 0/0! Máme velkou radost a šťastným majitelům gratulujeme!
15.07.2007"Generálku" před ostrým startem na SZVPR si dnes mj. vyzkoušeli naši odchovanci Gilmore, Jeanette, Maestro, Mercedes a Nicholas. Budeme jim všem držet palce, aby zdárně dopilovali nedostatky a obstáli v letošní horké letní sezóně také na zkouškách.
14.07.2007Dnes slaví štěňátka z vrhu Q a z vrhu R své 1. narozeniny! Quidánku-Meďánku, Quentine-Beníčku, QuoVadis-Badíčku, Quatro-Rexíku, Quintíku, Queeny, Querellko, Qualitty-Queenko; Romulko, Rustíku, Remíčku, Rafaeli-Samíku, Rozárko, Regi a Rosa-Bellinko, přejeme Vám všem jen a jen to nejlepší, krásnou narozeninkovou oslavu a veeeliký dort:) - a Vašim pánečkům ještě hodně zlatých radostí do dalších společných dnů!
03.07.2007Fantastická zpráva dnes dorazila od pánečků našeho "štěňátka" jménem Pluto. Kontrolní RTG kloubů absolvoval se skvělým výsledkem - DKK: 0/0, DLK: 0/0! Máme velikou radost a moc gratulujeme!
01.07.2007Na NVP v dánském Bornholm získal Jumbo v otevřené třídě od pana rozhodčího S. Tripoli z Itálie další pěkné ocenění V2 (reserve tituly se v zemích severní Evropy nezadávají). Jeho tatínek, MCh. Goldsand's Charlie Drum (tatínek našich vrhů J, P a T), si ze třídy veteránů odvezl V1, certifikát CK (ekvivalent titulu CACIB) a ze závěrečných soutěží dokonce i prestižení ocenění Bester Senior 4.! Máme velkou radost a posíláme srdečné gratulace do Dánska!
30.06.2007Náš veselý smíšek Lojzička dnes oslaví již své 7. narozeniny! Sluníčko naše šikovné, přejeme Ti všichni - i s Tvými krásnými a šikovnými zlatými dětmi:) - všechno nejlepší, hodně nových zlatých legrací a dobrodružství a abys rozdávala nám všem stále tolik radosti a dobré nálady jako doposud.
28.06.2007Štěňátka z vrhu E slaví dnes své 4. narozeniny! Evening Star Juniore, Edgare, Edwarde, Elvisi, Elinko, Elisabeth, Smilly a Happinko, přejeme Vám všem jen to nejlepší, něco dobrotek navíc do mističky a plno zábavy pro psí dušičky:) - a Vašim pánečkům hodně pohody a radostí s Vámi!
24.06.2007Uskutečnilo se první ze série výcvikových setkání, pořádaných naší ChS, tentokrát na "Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů", na něž přijela štěňátka z našich vrhů G-S i chlupáčci našich dobrých přátel.
23.06.2007Ačkoli jsme se po loňských zkušenostech rozhodli dnešní MVP v Brně společně s našimi odchovy "vypustit", ve výsledném skóre obsazení titulových míst dopadla naše ChS opět nejlépe; jedinci po rodičích the Best Baron zde totiž získali: 1x V1-CAJC a 2x V1-CAC! Máme velkou radost z toho, že naše snaha o založení kvalitního harmonického chovu začíná přinášet ovoce a k dosaženým výsledkům všem vystaveným zlaťáčkům blahopřejeme!
20.06.2007Další radostnou zprávu jsme dnes obdrželi od pánečků našeho odchovance jménem Primus. Kontrolní RTG kloubů absolvoval s tím nejlepším možným výsledkem - DKK: 0/0, DLK: 0/0! Máme obrovskou radost a posíláme gratulaci!
18.06.2007Naše šikulka a pohodářka každým coulem:) Kačenka, babička štěňátek z vrhu T, oslavila své 6. narozeniny! Dráčku darebáčku, všichni Ti blahopřejeme a přejeme jen to nejlepší: hodně zábavy a radosti z práce - a hlavně neutuchající elán a vynalézavost při vymýšlení stále nových legrací k pobavení celé zlaté smečky:))
17.06.2007Dnes složili zkoušku OVVR tito hafánci, pocházející z našich odchovů: Kolumbus (tímto splnil poslední podmínku chovnosti!), dále Jeanette, Jumbo (ten ve výsledném pořadí obsadil pomyslnou stříbrnou příčku na těchto zkouškách!) - a v pouhých 11ti měsících věku:) také Rosalia. K dosaženým úspěchům všem srdečně gratulujeme a pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu a pěkné předvedení svých zlaťáčků. Zde naleznete fotoreportáž...
16.-17.06.2007Proběhla prestižní soutěž "O pohár prezidentky RK-CZ", náročné 2-denní klubové Lesní zkoušky retrieverů a Speciální zkoušky z vodní práce. Oba dva dny hned 2 naši odchovanci doběhli na těchto vrcholových zkouškách v I. ceně s vynikajícími bodovými výsledky, přičemž se v celkovém pořadí Denis umístil na 5. místě a jeho sestřička Dancing Queen U na 7. místě. Zde naleznete kompletní výsledky...
16.06.2007Také na OVP v Praze-Kunraticích byli odchovanci the Best Baron oceněni jako jednoznačně nejlepší ze všech zde zúčastněných ChS. Na tuto tradiční pěknou výstavu se totiž přihlásilo 16 našich "štěňátek", tedy více než třetina všech přihlášených GR! Všichni získali min. známku "Výborná", přičemž navíc hned 4x vyhráli své třídy a 2 nejlepší z nich si ze závěrečného kruhu hodnocení psů i fen odnesli titul "Oblastní vítěz"!!! - U pejsků se ve třídě mladých v pořadí umístil Pluto s V4 - a Paris, Porthos a Quido zde získali V; ve třídě otevřené vybojoval Jumbo V1, VTO, Oblastní vítěz, Iason V2 a Maestro V4; a ve třídě pracovní získal Nicholas V1, VTP. U feneček si ve třídě mladých vyběhaly Rosalia V2 a Odyssea V3; ve třídě otevřené zabodovala Ice Queen s V1, VTO, Oblastní vítěz; a ve třídě pracovní obdržela Mercedes V1. Výstava probíhala v krásném prostředí zámeckého parku, byla perfektně organizována a všude vládla pohodová a přátelská atmosféra. Goldeny zde posuzoval Ing. V.Vlasák.
Všem zlatíčkům i jejich pánečkům děkujeme za hojnou účast a vzornou prezentaci svých miláčků a přejeme jim ještě hodně dalších úspěchů i podobně výjimečných společných zážitků.
16.06.2007V rakouském Salzburgu se na MVP ve třídě šampiónů vystavoval Gryffindor Junior a od dlouholetého uznávaného chovatele GR p. Bruno Facq z Francie zde získal pěkné ocenění V2, res.CACA. Blahopřejeme!
16.06.2007Dnes také absolvoval Planchet kontrolní RTG kloubů s negativním výsledkem - DKK: 0/1, DLK: 0/0. Máme velikou radost a gratulujeme!
09.06.2007Tento horký letní den jsme strávili v krásném prostředí zámeckého parku Buchlovice, kde se konala oblastní výstava. Naše domácí zlatíčka reprezentovali sourozenci Impuls a Indipendence, kteří si odnesli "výbornou" a oba ze svých tříd i druhé místo. Ve třídě mladých obsadil 3. příčku Orfeus a Porthos uzavřel pořadí na 4. místě. Děkujeme za hezký den a blahopřejeme!
03.06.2007Na Speciální výstavě německého GRC v Itzehoe získal Jumbo od pana rozhodčího J. Richardson z Anglie další cenné ocenění "Výborný". A jeho tatínek, MCh. Goldsand's Charlie Drum (tatínek našich vrhů J, P a T), V1, Vet.CAC. Blahopřejeme!
02.06.2007Naše "sladká":) Sweetynka slaví dnes již své 6. narozeniny! Se všemi zlatíčky i sametovými štěňátečky:) jí srdečně gratulujeme a přejeme všechno nej-: hlavně hodně zdravíčka, radosti ze života a bezpočet každodenních legrací.
02.06.2007Na MVP v německém Neumünster se Jumbo vystavoval v početně obsazené otevřené třídě a od paní rozhodčí A. Richardson z Anglie obdržel ocenění "Výborný". MCh. Goldsand's Charlie Drum, tatínek našich vrhů J, P a T, pak V1, Vet.CAC. Gratulujeme!
02.06.2007Což se týče loveckých zkoušek, "blýskli" se naši odchovanci dnešní den hned 2x. Gryffindor Junior složil ve II. ceně náročné klubové Lesní zkoušky retrieverů; a Mercedes v I. ceně Zkoušky vloh retrieverů. Máme velikou radost a srdečně blahopřejeme!
31.05.2007Dnes slaví štěňátka z vrhu M své 2. narozeniny! Maestro-Maxíku, MissGoldi, Mystery-Matyldo, Mercedes-Mendy, MaryGold-(druhá:)Matyldo, Moonlight-Jennynko, Mirabelle-Miruško, Meggie a MyLove-Mio, také Vám a Vašim pánečkům přejeme jen a jen to nejlepší, hodně zdravíčka, spokojenosti a vzájemné radosti do dalších šťastných zlatíčkovských dnů - a pro dnešek ještě navíc - hezkou narozeninkovou oslavu. K blahopřání se samozřejmě připojuje hlavně mamulka Bertička, děda Barouš a babina Jenny.
27.05.2007Po náročném sobotním dni se nácviku na zkoušky OVVR v hojném počtu zúčastnila rovněž naše štěňátka z vrhů J-S. Obzvláště ti nejmladší nás mile překvapili hezkými výkony, za něž (krom svých skvělých rodičů:)) vděčí zejména svým obětavým pánečkům.
27.05.2007Oslavila štěňátka z vrhu L své 2. narozeniny! Lorde-Matýsku, Lionheart-Luku, Leonardo-Lu, Liberto-Tesinko, Lionelle-Sárinko a LoveMe-Lenny, spolu s pantátou Barouškem a maminkou Goldinkou Vám srdečně gratulujeme a přejeme Vám i Vašim pánečkům do dalších dnů jen to nejlepší, hodně dalších radostí a nových dobrodružství - a k tomu pro dnešek i pochutnání na narozeninovém dortíku:)
26.05.2007Tak jako tomu bylo v loňském roce, i letošní Klubová výstava retrieverů na Konopišti byla pro naši ChS bezpochyby jednou z nejvýznamnějších chovatelských událostí tohoto roku. Protože ze 170 přihlášených goldenů se přesně desetina(!) narodila v našem kennelu a zhruba ještě stejný počet pocházel z předků the Best Baron, byla naše ChS na této výstavě zastoupena se svými odchovy nejpočetněji, a to v porovnání s počty účastníků všech plemen. Naši odchovanci dopadli rovněž nejlépe v součtu míst, obsazených v kruzích golden retrieverů v pořadí v jednotlivých třídách! Zlaťáčky posuzovali celkem tři zahraniční rozhodčí, a to všichni velmi pečlivě: nižší třídy pejsků paní Janet Buckingham z Anglie, dospělé psy a feny paní Andrey Richardson z Anglie a ostatní třídy feneček pan John Kuijpers z Holandska.
Na kruhu pejsků se nejlépe vedlo ve třídě mladých hned třem našim "štěňátkům", která si odnesla do sbírky svoje další Výborné: Olivier, Pluto a Primus. V mezitřídě se vystavoval Maestro s krásným výsledkem V3; ve třídě otevřené získal prvenství Jumbo s V1 CAC (tento je již 3. v ČR!) a Iason rovněž Výbornou; stejně tak jako ve třídě pracovní Nicholas. Na kruhu feneček skvěle zvládla svoji výstavní premiéru Rosalia s úžasným výsledkem V1 CAJC, Klubový vítěz mladých!!! Také v mezitřídě získala Noblesse svoji další Výbornou; a ve třídě otevřené Ice Queen V2 res.CAC. Rovněž potomci po předcích, vzešlých z naší ChS, se prezentovali na vynikající úrovni (psi - třída štěňat: VN3, třída dorostu: VN1, BIS Puppy; feny - mezitřída: V4). - Naše domácí zlatíčka reprezentovala tentokrát pouze důstojná panímáma Jenynka, která se ve třídě veteránů předváděla se sobě vlastní noblesou:) a umístila se na nádherném 1. místě! Rovněž nás potěšila krásná hodnocení tatínků několika vrhů u nás odchovaných štěňátek na kruhu psů v početně obsazené třídě veteránů: MCh. Goldsand's Charlie Drum - V2 (vrhy J, P a T), Ch. Silver Mist Rescator U - V3 (vrhy K, M a O) a Ch. Earl Onyx Bohemian Gold - V (vrh U). Z jejich dnešního úspěchu se velice radujeme a jsme potěšeni pevným zdravím, mladistvou kondicí a vynikající úrovní péče, jaké se jim od jejich starostlivých pánečků dostává.
Velký ohlas rovněž vzbudilo vítězství MCh. Goldsand's Charlie Drum v závěrečných soutěžních kláních o nejlepšího plemeníka, kdy se svým tatínkem do finálového kruhu nastoupili naši odchovanci Jumbo, Paris, Pluto a Primadonna. A zlatým hřebem programu bylo již tradiční umístění naší ChS v soutěži chovatelských skupin, kdy bylo potomstvo the Best Baron po 5ti rodičích(!) ve složení Iason-Olivier-Nicholas vyznamenáno skvostným 1. místem! Velmi si této trofeje vážíme a pánům rozhodčím děkujeme za ocenění našeho chovatelského úsilí i za slova uznání o úspěšné snaze soustavného udržování jednotnosti charakteristického typu GR v řadách našich odchovů. Je pro nás velmi potěšující, že dle hodnocení na této výstavě posuzujících zahraničních rozhodčích odchovy the Best Baron směle snesou srovnání s chovatelskými trendy světové goldenářské špičky.
A tak všem vystaveným zlaťáčkům i jejich pánečkům děkujeme za krásný den: za vzorovou prezentaci svých svěřenců, za pomoc s organizací a za trpělivost s náročným průběhem výstavy i s nepřízní počasí - a přejeme jim všem hodně dalších úspěchů a hezkých společných zážitků.
19.05.2007Dnes absolvoval kontrolní RTG kloubů Olivier s výsledkem DKK: 1/2. Gratulujeme!
15.05.2007Naší zlaté paňmamince Jennynce byl dnes jako 3. golden retrieverovi v ČR přiznán čestný titul "Veterán Šampion CZ"! Máme velkou radost, se všemi zlatíčky i sametovými klubíčky:) jí coby zakladatelce chovu gratulujeme a do dalších dnů přejeme hlavně hodně zdravíčka a stále dobré nálady.
12.05.2007Na dnešní SVR, konané na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou, posuzovala psi paní Anne Berith Waskaas z Norska a feny paní Tina Angrell ze Švédska. V kruhu pejsků získali Výbornou ve třídě mladých Porthos a ve třídě pracovní Nicholas, ve třídě vítězů se vystavoval Gryffindor Junior s ohodnocením V3. Jak již tomu bývá, ani potomci našich odchovů se zde neztratili. Gratulujeme všem!
12.05.2007Ve výstavním ringu v německém Diedersdorfu proběhla Specilání výstava DRC, kde získal Jumbo od paní rozhodčí Christine Ashton ze země původu v otevřené třídě svoji další Výbornou. Ve třídě veteránů se utkal o prventsví jeho tatínek (a rovněž tatínek našich vrhů J, P a T:)) MCh. Goldsand's Charlie Drum, jemuž výsledek V1-Nejlepší veterán vynesl čestný titul "DRC-Veteranenchampion". Blahopřejeme!
11.05.2007Štěňátka z vrhu D slaví dnes své 4. narozeniny! Diamonde, DreamBoy-Brunýsku, DonLeone, Denisi, DevelJime, Douglasi, Dancing Queen a Diano, přejeme Vám všem jen to nejlepší, něco dobrůtek a aportků:) do tlamičky a hodně zábavy pro psí dušičky - a samozřejmě, abyste Vašim pánečkům dělali jen a jen samou radost!
05.05.2007V Německu dnes Jumbo absolvoval s výborným ohodnocením svoji další zkoušku, a to DPE. Gratulujeme!
02.05.2007Náš (největší:)) miláček Baroušek dnes při velkolepé party:) oslavil již své 11.narozeniny!!! Ze srdce mu všichni přejeme hlavně hodně zdravíčka a neutuchajícího životního optimismu - a samozřejmě ještě celou kupu legrací s jeho zlatou smečkou.
02.05.2007V polském Chorzówe se v tento pro naši ChS významný den konala "Krajowa wystawa golden retrieverów", kde opět ve třídě pracovní zabodoval Gryffindor Junior. Od uznávané rozhodčí paní Kate Crosbie získal úctyhodné ocenění V2 - a to hned za tatínkem našeho vrhu I, MCh. Robin Hood of Glen Sheallag, absolutním vítězem této výstavy a jedním z nejúspěšnějších současných plemeníků (dnes V1, CWC, NDPwR, Najlepszy Piesz Klasy Użytkowej, BOB). V tento symbolický den se se svými 3 potomky stal Gryff rovněž vítězem soutěže o nejlepšího plemeníka! Naši 2-generační odchovanci si zde vedli velice dobře a ve svých třídách získali: V1, ZwMl; V1, CWC; 2x V. Také z těchto vynikajících výsledků máme obrovskou radost a všem blahopřejeme!
28.04.2007Na dnešní MVP Praha bylo přihlášeno celkem 12 našich odchovanců, což byl i v letošním roce vůbec nejvyšší počet odchovů plemene GR, pocházejících z jediné ChS. Všichni si vedli velice dobře a předvedli se zde v těch nejlepších zlatých barvách:), takže pánečkům patří dík za dokonalou přípravu kožíšků i předvedení a v neposlední řadě rovněž za vzornou prezentaci ve výstavním ringu.
Psi velmi pečlivě posuzovala paní Sigrid Holzer z Rakouska a zde jsou výsledky: tř. mladých: bráškové Planchet a Pluto - V; tř. otevřená: náš Impuls - V1 CAC, brácha Iason - V4, Huckleberry a Jumbo - oba V. Ve třídě veteránů se utkal o prventsví tatínek našich vrhů J, P a T MCh. Goldsand's Charlie Drum se skvělým výsledkem V1-Nejlepší veterán. Stal se tak čekatelem čestného titulu Veterán šampión CZ, což je po čekatelství na tento titul ve Švédsku a německém VDH již 3. v pořadí, a to v období pouhých 2 měsíců! Gratulujeme! - Fenečky s velkým citem pro plemeno posoudila paní Jiřina Holečková a odchovy the Best Baron si zde vedly následovně: tř. mladých: Primadonna - V; mezitřída: Noblesse - V4 a tř. otevřená: Ice Queen - V. Ve třídě veteránů opět nastoupila naše zlatá Jennynka jako jediná a získala zde v rekordních 14ti dnech (na třech po sobě následujících výstavách:)) již svůj 3. titul V1-Nejlepší veterán a splnila tím podmínky pro udělení čestného titulu Veterán šampión CZ! - Také naši druhogenerační odchovanci dopadli skvěle, a to v úhrnu: V2 res.CAC, V3, 5x V.
Máme velikou radost a všem, kteří zde s úspěchem vystavovali - či byli svým svěřencům neocenitelnou oporou:) - srdečně blahopřejeme!
28.04.2007Na zahraničním výstavním kolbišti nás tento den v Polsku na MVP Opole reprezentoval ve třídě pracovní Gryffindor Junior, kde od paní rozhodčí Catherine Zingg ze země původu získal hezké ocenění V3. Naši 2-generační odchovanci se rovněž umístili ve svých třídách v pořadí, a to s tímto vynikajícím skóre: V1, ZwMl, Najl.Junior; V1, CWC; V4. Z těchto skvělých výsledků se velmi radujeme a všem gratulujeme!
25.04.2007Páneček úspěšně absolvoval přezkoušení a stal se rozhočím pro všestranné zkoušky, čímž završil kvalifikaci pro posuzování malých plemen na zkouškách lovecké upotřebitelnosti.
22.04.2007Na setkání štěňátek z vrhu S v 6 měsících věku se přijeli k naší velké radosti podívat rovněž někteří naši starší odchovanci - a dokonce zde nechyběl ani "tatínek Badyánek" polosourozenců z vrhu M, alias Ch. Silver Mist Rescator U.
22.04.2007Oslavili odchovanci z vrhu A již své 6. narozeniny! A-Garpíku, Archie, Arthure, Arny, Arone, Anny Jesico, Allinko a naše milá Alfičko, spolu s pantátou Barouškem a panímámou Jeynynkou Vám všem moc a moc gratulujeme, přejeme Vám především hodně zdravíčka a abyste svým pánečkům v tomto krásném zlatém období dělali i v dalších letech jen samou radost.
21.04.2007Na MVP České Budějovice nastoupila ve třídě veteránů naše Jennynka jako jediná a získala zde V1. Stejně uspěl i Ch. Silver Mist Rescator U, mj. tatínek našich vrhů K, M a O :), který se zde ve třídě veteránů v konkurenci dalších dvou pejsků vystavoval poprvé. Máme velkou radost a gratulujeme!
Prožili jsme zde krásný slunečný den ve společnosti dobrých přátel a pořídili pár hezkých foteček, a to i přesto, že pro tentokrát nebyla výstava příliš kvalitně obsazena a navíc vkusu pana rozhodčího jaksi nelahodilo ani předvedení našich skutečně zlatých:) odchovů. Každý den prostě není svátek.
15.04.2007Panička se stala rozhodčí RK CZ pro zkoušky OVVR.
14.04.2007Na NVP Ostrava se poprvé ve třídě veteránů vystavovala naše milá panímáma Jennynka s výsledkem V1; ve třídě otevřené se hezky předvedl Huckleberry a získal V3. Srdečně blahopřejeme!
14.04.2007Na mezinárodním kolbišti reprezentoval barvy domácí ChS ve třídě šampiónů Gryffindor Junior, když si z MVP v rakouském Wieselburgu opět odvezl hezké ocenění V2 res.CACA. Gratulujeme!
09.04.2007Štěňátka z vrhu P dnes slaví své 1. narozeniny! Porthosku, Parisku, Pierottku, Planchete-Lukýsku, Primíčku, Pluto-Badíčku, Perri-Charlieku, Princessko a Primadonno-Ájinko, přejeme Vám jen to nejlepší, krásnou narozeninkovou oslavu a veeeliký dort:) a abyste Vašim pánečkům dělali i nadále jen samou radost.
07.04.2007Odpoledne se uskutečnilo setkání štěňátek z vrhů O a P u příležitosti jejich ročních narozenin. Všem pánečkům děkujeme za toto milé setkání i vynikající péči, s jakou se svým zlatíčkům věnují.
07.04.2007Jarního svodu mladých loveckých psů v Rokycanech se v hojném počtu zúčastnili odchovanci z našich vrhů I-P a všichni zde získali standardní posudky. Všem srdečně blahopřejeme ke krůčkům na cestě k uchovnění.
01.04.2007Příležitosti k setkání štěňátek the Best Baron na téma "vystavování" využili tentokrát v hojném počtu odchovanci z vrhů I-S. Byli jsme příjemně překvapeni, jakých pokroků ve výstavním umu s nimi jejich pečliví pánečci dosáhli.
24.03.2007Na MVP Berlin získal v kvalitně obsazené třídě otevřené Jumbo ocenění V a jeho tatínek MCh. Goldsand's Charlie Drum (krom vrhu J rovněž tatínek našich vrhů P a T:)) ve třídě veteránů V1 CAC. Gratulujeme!
21.03.2007Na první jarní den se stala maminkou také naše MyLady:) Glorinka!!! I ona nám udělala nesmírnou radost a připravila veeeliké překvapení, když na svět přivedla 12 roztomilých drobečků, a to 4 krásné princezny a 8 malých darebů! Miminka jsou velice vitální a nedají unavené mamince ani chvilku oddechu-:) Dovolujeme si Vám představit štěňátka z našeho dalšího nadějného vrhu U.
Dnes máme skutečně důvod k oslavám, neboť i štěňátkům ze stejně neobvykle početného vrhu T a jejich mamince se daří velmi dobře. Batolata jsou již 14 dní na světě, všechna už koukají a vzorně přibírají - a mají samozřejmě také své nové fotečky v galerii:)
17.03.2007Tatínek našich vrhů J, P a - před pár dny nově narozeného:) vrhu T, MCh. Goldsand's Charlie Drum, se poprvé vystavoval ve třívě veteránů, a to na MVP ve švédském Malmö. Svoji třídu vyhrál, získal certifikát CK (v této osobité zemi ekvivalent titulu CACIB) a v závěrečných soutěžích dokonce i prestižení ocenění BIR Veteran! Máme velkou radost a posíláme srdečné gratulace, toho času do Švédska!
10.03.2007Na MVP v rakouském Grazu se ve třídě šampionů vystavoval Gryffindor Junior a odvezl si odtud ocenění V2 res. CACA. Blahopřejeme!
07.03.2007Dnes se naše krasavice Mexinka stala maminkou!!! Máme obrovkou radost, o malinko větší nežli byl náš udiv:) Narodilo se jen těžko uvěřitelných 12 sladkých štěňátek: 6 kloučků a 6 holčiček! Miminka se mají čile k světu a maminka je také v pořádku. Naše novopečená babička Kačenka je náležitě hrdá - a my Vám přinášíme první fotečky nadějného vrhu T.
25.02.2007Na setkání štěňátek z vrhu S ve 4 měsících věku se přijeli k naší velké radosti podívat také někteří naši starší odchovanci.
24.02.2007Dnešního dne jsme obdrželi výsledky kontrolních RTG kloubů: Odyssea má DKK 0/2 a DLK 0/0!!! Gratulujeme!
20.02.2007Náš miláček Baroušek se stal poprvé pradědečkem! Ze srdce mu všichni gratulujeme, přejeme mu stálé zdraví a samé nadějné pra- a prapra... -děti:)
15.02.2007Na ultrazvuku nám byl potvrzen další radostný běh událostí: naše "dáma každým coulem":) Glorinka bude již brzy maminkou!!! S potěšením zadáváme štěňátka z tohoto perspektivního spojení plně zahraniční krve - náš vrh U.
15.02.2007Dnes absolvovaly naše holčičky Funny Girl, Gloria a Highness Mexi, pocházející z domácí ChS, nepovinné vyšetření na dědičné oční choroby PRA/CAT s negativním výsledkem. Ač pro nás toto zjištění nebylo překvapením, máme opět velkou radost z vynikajících zdravotních parametrů našich odchovanců.
10.02.2007Na MVP Intercanis Brno se opět stali nepřehlédnutelnými přímí i nepřímí odchovanci naší ChS, ač dojmy mnoha majitelů z této výstavy byly často právem rozporuplné. Většina z jejich svěřenců totiž doplatila na benevolenci při nácviku výstavního předvedení, a tak zde do pořadí tentokrát z přímých odchovanců do pořadí zasáhl pouze náš Impulse s výsledkem V4 ve třídě otevřené. V liniích nepřímých si nejvíce vážíme ocenění BOB, které získala dcera po feně, odchované v naší chovatelské stanici!!! Zadal je rozhodčí Dr. Damir Skok z Chorvatska. Dařilo se i ostatním potomkům po předcích, odchovaných v naší ChS, zmiňme jen výsledky z pořadí v jednotlivých třídách (psi - tř. dorostu: VN4; a feny - mezitřída: V1 CAC a V2 res.CAC, tř. otevřená: V1 CAC, CACIB, BOB). Je to pro nás velká čest a těchto špičkových ocenění, kterých se našim odchovancům při výstavních kláních dostává, si velmi vážíme. Všem zúčastněným, úspěšným velice i méně, srdečně blahopřejeme, a obzvláště pak těm, pro něž byla tato výstavní zkušenost první z mnoha dalších. Zlatíčkům i jejich pánečkům děkujeme za hezkou prezentaci a přejeme jim ještě hodně dalších úspěchů!
10.02.2007Dnešního dne k nám dorazila další radostná zpráva: Eileen, která žije se svými pánečky v Německu, absolvovala ve svých 3,5 letech kontrolení rentgeny DKK a DLK s tímto vynikajícím výsledkem - HD:B1 a ED:frei (odpovídá negativnímu hodnocení DKK i DLK v rámci české stupnice)!!! Pro úplnost dodáváme, že další sourozenci, rovněž žijící v zahraničí, se již dříve podrobili tomuto vyšetření s obdobným nálezem: Elvis (HD:A1 a ED:frei) a Early Morning Sun (HD:B1 a ED:frei). Máme velikou radost a šťastným majitelům srdečně blahopřejeme!
07.02.2007Štěňátka z vrhu O dnes slaví své 1. narozeniny! Orýsku, Oliviere, Otokare-Rusty, Olympie-Sárinko, Octavie-Dizzinko, Olivie-Julinko, Ophelie-Elso, Odette-Jessinko a Odyssea-Sissinko, moc a moc Vám gratulujeme, přejeme vydařenou narozeninovou párty s veeelikým dortem:) a do dalších dnů Vašim pánečkům především "radostný život celičký s jejich milými zlatíčky"!
05.02.2007Ultrazvuk nám dnes potvrdil další radostnou novinku: naše mazlivka a "Její Výsost":) Highness Mexi se stane maminkou!!! Máme velikou radost a přijímáme záznamy na štěňátka z tohoto nadějného zahraničního spojení - náš vrh T.
27.01.2007Na MVP v Trenčíně se z našich odchovanců nejlépe dařilo Princesse, která zde měla svoji výstavní premiéru a získala ve třídě mladých ocenění V3. Srdečně blahopřejeme!
27.01.2007Uskutečnilo se setkání štěňátek z vrhů Q a R v 6 měsících věku.
25.01.2007Štěňátka z vrhu H dnes oslavila své 3. narozeniny! Hillwick-Chevasi, Huberte, Hakýsku-Berýsku, Hanýsku-Berýsku, Hillary-Jessico, Haničko-Tino, HappyLady-Wendy, Holly a naše milá Mexinko, přejeme Vám všem i Vašim pánečkům jen a jen to nejlepší, hodně spokojenosti a vzájemné radosti do dalších šťastných zlatých dnů - a pro dnešek ještě samozřejmě také nějaké ty dobrůtky navíc!
22.01.2007Slaví štěňátka z vrhu G své 3. narozeniny! Gryffe, Gilmore-Baryne, Grafe, Gregory, Garpe, Geoffrey-Janku, Gino, Grandeso, Gentle Kiss-Jenny a naše milá Glorinko, moc a moc Vám gratulujeme a přejeme Vám i Vašim pánečkům do dalších dnů jen to nejlepší, hodně nových radostí a zlatíčkovských dobrodružství - a k tomu pro dnešek i pochutnání na předložených narozeninových laskominkách.
20.01.2007Zorganizovali jsme již tradiční FTR v Terešově, který s úspěchem v I. ceně složil rovněž náš odchovanec Denis.
Po té proběhlo vyhlášení jubilejního 5. ročníku celoroční prestižní soutěže práceschopných zlatých retrívrů roku z 2006 Golden Work Cup, jejímž vyhlašovatelem je naše chovatelská stanice. Do tohoto ročníku se přihlásil dosud nejvyšší počet zlaťáčků a navíc vítěz - DualChCZ&ICh. Akim z Královských teras U, tatínek našich vrhů N a S - vloni úspěšně absolvoval všech 9 loveckých zkoušek, přístupných u nás zlatým retrívrům, a dosáhl rovněž rekordního počtu 1781 bodů. Všem přihlášeným zlatíčkům i jejich pánečkům srdečně blahopřejeme a přejeme ještě hodně dalších úspěchů, a to nejen na pracovním poli.
14.01.2007Dnes se na MVP Tromostovje ve Slovinsku vystavoval ve třídě šampiónů Gryffindor Junior. Od pana rozhodčího Bo Skalin ze Švédska zde v konkurenci goldenů ze Slovinska, Itálie, Rakouska a Maďarska získal ocenění V3. Gratulujeme!
13.01.2007Letošní výstavní sezónu jsme spolu s našimi odchovanci tentokrát zahájili na Hanácké NVP v Olomouci, kde se nejlépe dařilo na kruhu pejsků ve třídě mladých Noisettkovi - V4, ve třídě otevřené našemu I´M - V3; a u feneček ve třídě otevřené získaly "Výbornou" Hannah, Jeanette a naše Infinity. Ač zde bylo hodně těsno a povrch v kruhu značně kluzký, opět zde zabodovali rovněž potomci po předcích, odchovaných v naší ChS. Všem zlaťáčkům srdečně blahopřejeme, děkujeme za prezentaci a přejeme jim ještě hodně dalších úspěchů!
02.01.2007Naši odchovanci z vrhu B dnes oslavují již své 5. narozeniny! Bradíku, BigTome, Brunísku, Bairuško, Belinko, Bellisko, Bettynko a naše milá maminko Berťulinko, moc a moc Vám všem gratulujeme, přejeme Vám i Vašim pánečkům jen to nejlepší, něco dobrůtek do mističky a hodně zábavy pro psí dušičky - a pro Vaše další dny plno veselých zlatíčkovských dobrodružství.
24.12.2006Dnes slaví zlaťandy z vrhu C své 4. narozeniny! Klárko, Kelinko, Cathy a Cleo, přejeme Vám všem jen to nejlepší, hodně dárků pod stromečkem i narozeninové zábavy - a hlavně, abyste svým pánečkům dělaly jen a jen samou radost, a to nejen o Vánocích.
20.12.2006Další radostná zpráva: Dancing Queen U získala pro příští rok nominaci na účast v I. Mezinárodní soutěži retrieverů, a to na základě výsledků z VZPR, absolvovaných v letošním roce. V kvalifikačním pořadí obsadila dokonce nádherné 3. místo!!! Držíme palce, moc se těšíme a gratulujeme!
03.12.2006Dnes splnil Nicholas poslední podmínku chovnosti, když absolvoval RTG kloubů s tímto výborným výsledkem: DKK 0/1 a DLK 0/0! Blahopřejeme!
02.12.2006Klubovou zkoušku FTR dnes úspěšně absolvoval Denis (foto...), a to veden svojí šikovnou paničkou po anglickém způsobu. Gratulujeme!
18.11.2006MVP Praha se pro nás na závěr tuzemské výstavní sezóny stala opět významnou událostí, neboť sem bylo přihlášeno rekordních 15 jedinců, pocházejích z naší ChS! A znovu taktéž nejúspěšnější představitel plemene golden retriever na této prestižní výstavě odvozuje svůj původ z linie the Best Baron!!!
Nejlépe se dnešního dne na kruhu pejsků dařilo těmto našim štěňátkům: tř. dorostu - Primus VN2 a Pluto VN4; tř. mladých - bráškové Nicholas a Noisette V; tř. otevřená - Iason V2 res.CAC, Jumbo V3 a Immanuel V; tř. šampiónů - Gryffindor Junior V2 res.CAC (vyhrál zde totiž opět tatínek našich vrhů J a P, MCh. Goldsand's Charlie Drum). A samozřejmě se zde skvěle dařilo rovněž potomkům po předcích, odchovaných v naší ChS (psi - tř. dorostu: VN; tř. mladých: V1 CAJC, BOB a BIG5!!!, V3 a 2xV; feny - tř. mladých: V3 a V4; mezitřída: V1 CAC, CACIB a V2 res.CAC). Je to pro nás velká čest a obzvláště těchto špičkových ocenění, kterých se našim odchovancům ve výstavním ringu dostává, si velmi vážíme, neboť dodávají lesku našemu chovatelskému snažení. A tak všem zúčastněným srdečně blahopřejeme, zvláště pak těm, pro něž bylo toto výstavní klání prvním z mnoha dalších. Všem zlaťáčkům i jejich pánečkům děkujeme za vzorovou prezentaci a přejeme jim ještě hodně (nejen výstavních:)) krásných zážitků a dalších úspěchů!
16.11.2006Naše zlatá panímáma Jennynka dnes oslavila již své 8. narozeniny! Se všemi zlatíčky jí moc a moc gratulujeme a přejeme vše nej- a nej- a nej-... i do dalších radostných - teď již veteránských:) - let.
14.11.2006Dnes slaví štěňátka z vrhu F své 3. narozeniny! Charlie, Floriane, Fabíku, Frodo, Falco, Feebeenko, Felon-maminko:), F-Lady, Ginger, Felinko, Fairy a naše milá Fanynko, přejeme Vám všem jen to nejlepší, něco dobrotek do mističky a hodně zábavy pro psí dušičky - a všem Vašim pánečkům také hodně zlatých radostí po celý Váš další zlatíčkovský život.
12.11.2006Při příležitosti Word Dog Show 2006 v Poznani jsme se rovněž setkali s řadou našich (nejen chlupatých:)) přátel ze zahraničí, kteří mají tu čest opatrovat goldeny nádherného exteriéru a zvučných jmen. Perfektně zorganizovaná výstava se pro nás stala nezapomenutelným zážitkem, umocněným osobním utvrzením přátelství dávných a navázáním přátelství nových. Připravujeme podrobnější reportáž...
10.11.2006Naše milá Goldinka slaví dnes již své 6. narozeniny! Méďulinko veselá, srdečně Ti všichni blahopřejeme a přejeme hodně zdravíčka, stálé zlatíčkovské pohody a pořád dobré nálady:) i do dalších radostných a spokojených let!
05.11.2006Uspořádali jsme setkání štěňátek z vrhu Q a z vrhu R ve 4 měsících věku.
05.11.2006Na SVR v Nitře se skvěle dařilo potomkům po předcích, odchovaných v naší ChS (psi - tř. štěňat: VN4 a VN, tř. otevřená: V3; feny - tř. štěňat: VN1, BOB puppy a BIS puppy!!!, mezitřída: V1 CAC). Máme radost z toho, že naše chovatelské úsilí již přináší ovoce z pohledu dlouhodobé perspektivy vytváření harmonicky stavěných krevních linií, a to dle komplexních požadavků standardu plemene: na pevné zdraví, vyvážený temperament a povahu i kvalitní exteriér.
04.11.2006Na MVP Nitracanis v Nitře se vystavovali dva zástupci naší ChS. Třídu šampiónů zde vyhrál Gryffindor Junior s oceněním V1 CAC, res. CACIB a splnil tak podmínky pro udělení titulu ChSK !!! Ve třídě otevřené se vystavovala rovněž Jeanette a získala zde známku V4. Oba nám udělali velkou radost a my jim i jejich pánečkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.
28.10.2006Na Klubové výstavě KCHLS v Třeboni se nejlépe dařilo těmto odchovancům BestBaron´s: ve třídě mladých získal Nicholas V a ve třídě vítězů byl Gryffindor Junior oceněn známkou V4. Ani potomci po předcích, pocházejících z naší ChS, se zde rozhodně neztratili (psi - tř. štěňat: VN, tř. mladých: V3, V4 a V; feny - tř. štěňat: VN3, tř. mladých: V2 a V, mezitřída: V2 res.CAC. Své zastoupení měli i v soutěži "Dítě a pes".) Všem srdečně blahopřejeme, děkujeme za hezkou prezentaci naší ChS a přejeme hodně dalších úspěchů.
24.10.2006Naší veselé šikulce Bertičce se dnes v noci narodilo 9 zlatých štěňátek: je to 6 krásných kluků a 3 sladké holčičky!!! Máme velikou radost a zadáváme štěňátka z dalšího zlatého vrhu S.
22.10.2006Zkoušku OVVR dnes z našich odchovanců úspěšně složili: méďa Olivier, Nice Nose (který se stal s plným počtem bodů i vítězem těchto zkoušek!), jeho sestřička Noblesse a šikulín Karlo. K dosaženým úspěchům srdečně gratulujeme a pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu a pěkné předvedení svých zlaťáčků.
15.10.2006Na Krajské výstavě v polském Zabrze byl ve třídě otevřené oceněn Huckleberry známkou V2. Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.
14.-15.10.2006Naše nejšikovnější odchovankyně Dancing Queen U absolvovala "Všestranné zkoušky přinášení retrívrů" a stala se i vítězkou těchto zkoušek!!! Moc a moc gratulujeme, děkujeme za perfektní přípravu a vzornou prezentaci a přejeme ještě hodně výjimečných zážitků.
08.10.2006Uspořádali jsme již tradiční podzimní přípravné výcvikové setkání na zkoušky OVVR, jehož se zúčastnila také štěňátka z našich vrhů F až O. Velkou radost nám udělali zejména ti nejmladší z vrhu O, kteří v sobě nezapřeli vlohy pro loveckou práci po svých šikovných rodičích:) a prokázali zde již ve svých 8 měsících spontánní aport bažantí zvěře.
08.10.2006Uskutečnilo se rovněž setkání štěňátek z vrhu P v 6 měsících věku, a to tentokrát právě na maminčiny 5. narozeniny. Bambulko šikulko naše, srdečně Ti i s Tvými krásnými dětmi blahopřejeme a přejeme jen a jen to nejlepší!
07.10.2006Na MVP v Českých Budějovicích dosáhli nejlepšího ohodnocení tito naši odchovanci: v kruhu pejsků ve třídě otevřené získali Výbornou Gilmore a Iason a náš vrtichvost I´m V3. Na kruhu feneček byla ve třídě mladých oceněna Noblesse známkou V4 a ve třídě otevřené si naše sluníčko Funny Girl přidala do sbírky další Výbornou. Všem zlatíčkům i jejich pánečkům blahopřejeme, děkujeme za hezkou prezentaci a přejeme hodně dalších výstavních úspěchů.
05.10.2006Štěňátka z vrhu K dnes slaví své 2. narozeniny! Kime, Kájíku, Harry, Kendy, Kejsi, Meggie, Jessico, Káťo, Karolínko a náš dráčku-darebáčku:) Jájinko, přejeme Vám všem jen to nejlepší a Vašim pánečkům hodně zábavy a radostí s Vámi pro celý Váš další spokojený zlatíčkovský život.
01.10.2006Maestro dnes splnil poslední podmínku chovnosti, když absolvoval RTG kloubů s následujícím výsledkem: DKK 2/2 a DLK 0/0! Gratulujeme!
30.09.2006S excelentním výsledkem dnes Jumbo absolvoval již svoji 5. pracovní zkoušku, a to BHP-B, pořádanou německým GRC. V celkovém pořadí se umístil na krásném 2. místě! Máme velkou radost, srdečně blahopřejeme a připojujeme se s přáním mnoha dalších úspěchů.
29.09.2006Dnešní den obdržel Kolumbus skvělé výsledky kontrolních RTG kloubů, které absolvoval ve svých 23 měsících: jeho DKK i DLK je 0/0!!! Máme velikou radost a moc a moc gratulujeme!
27.09.2006Na ultrazvuku nám byla potvrzena další radostná novina: naše rozšafa Bertička se znovu stane maminkou!!! Máme velkou radost a zadáváme štěňátka z dalšího našeho zlatého vrhu S.
24.09.2006Absolvováním klubových "Podzimních zkoušek" splnil dnes Gryffindor Junior poslední podmínku pro udělení titulu Šampion krásy CZ!!! Srdečně blahopřejeme a přejeme ještě hodně dalších úspěchů na pracovním poli.
23.-24.09.2006Na vrcholových mezinárodních klubových "Zkouškách přinášení retrívrů" zazářilo naše nejšikovnější štěňátko Dancing Queen U. V celkovém pořadí se v závěrečném rozstřelu umístila na krásném druhém místě, což jí vyneslo tituly res.CACT a res.CACIT!!! (Foto zde...) Co nejsrdečněji blahopřejeme, děkujeme za skvělou přípravu a vzornou prezentaci a přejeme ještě hodně obdobných radostných prožitků.
23.09.2006Dnešní den složil Nicholas "Podzimní zkoušky", a to ve věku pouhých 13ti měsíců! Moc a moc gratulujeme, obětavým pánečkům děkujeme za vynikající (nejen výcvikovou:)) péči a přejeme jim všem ještě hodně dalších krásných zážitků.
22.09.2006Dnes se na nás na společné přeočkování na kliniku VEDILAB v Plzni přijelo podívat několik štěňátek z vrhu Q a z vrhu R se svými pánečky. Za toto milé setkání jim mnohokrát děkujeme.
17.09.2006Pro naše odchovance jsme uspořádali výcvikové setkání na Podzimní zkoušky.
16.09.2006Na KV RK-CZ v Brně se při posuzování rozhodčími ze země původu nejlépe dařilo těmto našim odchovancům: v kruhu pejsků skvěle zvládli ve třídě štěňátek svoji výstavní premiéru bráškové Paris (VN) a Primus (VN3) a ve třídě otevřené se zde opět vystavoval Huckleberry (V). Na kruhu feneček nám velkou radost udělala ve třídě mladých Mirabelle (V) a ve třídě otevřené Jeanette (V4). V soutěži "Dítě a pes" se navíc se svými šikovnými mladými slečnami na prvních dvou místech umístili Orpheus a Jeanette!!! Velmi nás mrzí, že jsme se této prestižní výstavy nemohli účastnit a všem pogratulovat osobně. A tak všem šikovným BestBaroním zlaťáčkům i jejich pánečkům děkujeme za vzornou prezentaci a přejeme jim ještě hodně dalších - nejen výstavních:) - krásných zážitků.
16.09.2006Velkou radost nám dnes udělala rovněž Mercedes, když úspěšně absolvovala "Zkoušky ze speciální vodní práce". Srdečně blahopřejeme, děkujeme za pečlivou přípravu a přejeme ještě hodně dalších úspěchů na pracovním poli.
10.09.2006Vítězem 2. ročníku soutěže pro veterány zlatých retrívrů Golden Senior Cup 2006 se stal náš miláček Baroušek! Získal zde nejvíce bodů v lovecké části a titul „The Best Golden Veteran of Gun Dogs 2006“ a v konečném pořadí se stal absolutním vítězem soutěže, čímž mu byl pány rozhodčími přiznán rovněž titul „The Best Dual Purpose Golden Veteran 2006“. Všem účastníkům srdečně blahopřejeme a přejeme hodně zdravíčka a elánů do dalších zlatých dnů.
03.09.2006Své zastoupení jsme měli tentokrát na zahraničních výstavních kolbištích, a to na Speciální výstavě GRC v německém Bad Oldesloe, kde posuzovala paní Marianne Holm-Hansen z Dánska. Náš odchovanec Jumbo zde ve třídě otevřené obdržel známku V a jeho tatínek MCh. Goldsand's Charlie Drum (tatínek našich vrhů J a P) si odtud opět odnesl ocenění V1 CAC. Gratulujeme!
02.09.2006Na MVP Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi nebylo možné zlaté odchovance naší ChS přehlédnout, neboť zde byli v kruzích goldenů zastoupeni opět v nejhojnějším počtu. Rovněž díky kvalifikovanému posuzování p. Hanse Müllera, prezidenta FCI, pro nás byla tato výstava příjemným zážitkem.
Nejlépe se zde prezentovali a v pořadí se ve svých třídách umístili tito BestBaroni: V kruhu pejsků ve třídě otevřené získal Gilmore V1 CAC a pak dokonce i res.CACIB a stal se tak čekatelem šampióna krásy CZ! Jsme na něj náležitě pyšní, neboť je to rovněž tatínek našeho vrhu R. Dále zde zabodoval Iason s ohodnocením V3 a náš Impuls s umístěním V4. Na kruhu feneček nám velkou radost udělala ve třídě dorostu Odyssea, když vybojovala VN4; a ve třídě otevřené pak rovněž naše Gloria na příčce V3. - Všem zlatíčkům i jejich pánečkům děkujeme za vzornou prezentaci svých miláčků a přejeme nám všem ještě hodně dalších úspěchů a podobných krásných - nejen výstavních:) - společných zážitků.
01.09.2006Pár dnů po svých 1. narozeninách složil Nicholas zkoušku OVVR se skvělým výsledkem: s plným počtem bodů se stal i vítězem zkoušek!!! Máme velikou radost a moc blahopřejeme!
27.08.2006Dnes Ice Queen úspěšně absolvovala "Barvářské zkoušky". Stala se tak lovecky upotřebitelnou a udělala nám obrovskou radost. Srdečně gratulujeme, paničce děkujeme za pečlivou přípravu a přejeme ještě hodně dalších úspěchů na pracovním poli.
26.08.2006Mercedes dnes splnila poslední podmínku chovnosti, když absolvovala RTG kloubů s následujícím výsledkem: DKK 0/2 a DLK 0/0! Máme velikou radost a šťastným pánečkům moc blahopřejeme!
26.08.2006Skóre svých úspěšně absolvovaných loveckých zkoušek dnes zvýšil Denis, když v rámci "Jihočeského derby retrieverů" složil "Podzimní zkoušky" - foto zde. Gratulujeme našemu šikovnému odchovanci i jeho obětavé paničce a přejeme ještě hodně pracovních úspěchů.
24.08.2006Štěňátka z vrhu N slaví dnes své 1. narozeniny! Nikýsku, NiceNose-Samíku, NearFriend-Baroušku, Normane-Tlapiško, Noisettku, Norrisi-Ronečku, Noblessko a Nellinko, přejeme Vám jen to nejlepší, krásnou narozeninkovou oslavu a veeeliký dort:) a abyste Vašim pánečkům dělali jen samou radost.
24.08.2006Dnešní den absolvovala Jackie ve svých dvou letech kontrolní RTG kloubů se skvělým výsledkem: její DKK je 0/0!!! Moc a moc gratulujeme!
13.08.2006"Barvářské zkoušky" úspěšně složily naše holčičky Glorinka a Highness Mexi - a z našich odchovanců dále Jumbo a Mercedes. Stali se tak lovecky upotřebitelnými a udělali nám všichni obrovskou radost. Srdečně blahopřejeme, pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu a přejeme ještě hodně úspěchů na pracovním poli.
12.08.2006Katja dnes absolvovala kontrolní RTG kloubů s vynikajícím výsledkem: DKK 1/0 a DLK 0/0!!! Máme velikou radost a moc blahopřejeme!
12.08.2006Dnes štěňátka z vrhu J oslavují své 2. narozeniny! Justine, Jumbolino-Rumbolino, Beníčku, Jackie, Jeyny, Megie, Juliško a Julinko, i Vám všichni přejeme jen to nejlepší, něco dobrůtek do mističky, hodně zábavy pro psí dušičky a Vašim páníčkům mnoho legrací a radostí s Vámi po celý Váš další spokojený zlatíčkovský život.
10.08.2006S potěšením jsme přijali další radostnou zprávu od pánečků Jeanette-Megi: její DKK je 1/1! Moc a moc gratulujeme!
08.08.2006Štěňátka z vrhu I slaví své 2. narozeniny! Badíčku, Robísku, Ironko, Iasonku, Queenko a Tinečko, přejeme Vám vše nej- a nejlepší, samé dobroty, krásné dárečky a abyste Vašim pánečkům dělali jen a jen samou radost. A našim zlatíčkům Imíčkovi, Pulsíčkovi, Fínečce a Indíře přejeme - ještě navíc:)) - hodně zábavy s celou zlatou smečkou, jejímiž veselými sluníčky se stali hned od počátku a z jejíž laskavé přízně se těší neustále:)
05.-06.08.2006Pro všechny naše odchovance - a samozřejmě i jejich pánečky:) - jsme uspořádali pravidelné každoroční klání "Pohár The Best Baron 2006". V sobotu proběhlo minivýstavní defilé, pásmo soutěží a veselých kousků:) a samozřejmě také večerní grilování. V neděli pak měli setkání dorostenci z vrhu N ve 12ti měsících, štěňátka z vrhu O v 6ti měsících a štěňátka z vrhu P ve 4 měsících věku. Fotečky přineseme co nevidět...
22.07.2006Na NVP Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi se pro tentokrát - a to v mezitřídě - vystavovali pouze 2 naši odchovanci a dopadli zde naprosto skvěle: Jumbo získal V1 CAC a naše Infinity V2 res.CAC! Oba se, navzdory tropickému počasí, výborně prezentovali a sklidili obdiv za svůj osobitý a radostný projev:) Tatínek našich vrhů J a P, MCh. Goldsand's Charlie Drum, zde opět s ohodnocením V1 CAC vyhrál třídu vítězů. Srdečně blahopřejeme!
21.07.2006Dnešní den absolvovala Mirabelle kontrolní RTG kloubů s následujícím výsledkem: DKK 2/2 a DLK 0/0! Srdečně gratulujeme!
14.07.2006Dnešek byl celý plný překvapení, neboť se narodila štěňátka z obou očekávaných vrhů v jediný den! Ráno se Jennynce a Barouškovi narodilo 8 zlatých sametových klubíček (5 kluků a 3 holčičky) a odpoledne pak Kačence a Gilmorovi 7 smetanových drobečků (pro změnu:) 4 kluci a 3 holčičky)!!! Obě maminky jsou v pořádku a miminka se mají čile k světu. Máme velikou radost a představujeme Vám štěňátka z našeho vrhu Q a vrhu R.
30.06.2006Naše veselá šikulka Lojzička dnes slaví již své 6. narozeniny! Sluníčko naše rozesmáté, přejeme Ti všichni i s Tvými krásnými a šikovnými zlatými dětmi:) všechno nejlepší, abys rozdávala nám všem tolik radosti a dobré nálady - a svým děťátkům ještě navíc hodně laskavého ponaučování:) - tak jako doposud.
28.06.2006Štěňátka z vrhu E slaví své 3. narozeniny! Evening Star Juniore, Edgare, Edwarde, Elvisi, Elinko, Elisabeth, Smilly a Happinko, přejeme Vám všem jen to nejlepší, hodně dobrotek do mističky a legrací pro psí dušičky:) a Vašim pánečkům hodně pohody a radostí s Vámi!
26.06.2006Pánečci Daimonda dnes obdrželi výsledky kontrolních RTG (pořízených po 3. roce věku!) s následujícím výsledkem: DKK 2/2 a DLK 0/0! Blahopřejeme!
24.06.2006Na MVP Intercanis Brno se opět výborně prezentovali a následující ohodnocení získali tito naši odchovanci: u pejsků ve třídě mladých získal Noisette známku V, v mezitřídě Jumbo V1 CAC a náš Impuls V3, ve třídě otevřené Gryffindor Junior V1 CAC; u feneček v mezitřídě Julia V4 a ve třídě otevřené naše Gloria V2 res.CAC. Všem děkujeme za hezkou prezentaci i za vytrvalost při náročném průběhu výstavy za velkého vedra-:) a přejeme ještě hodně dalších úspěchů.
22.06.2006Další skvělá zpráva od pánečků krasavce Iasona: jeho DKK je 1/1 a DLK 0/0!!! Teď již, k radosti netrpělivě čekajících nevěstinek:), nic nebrání v uchovnění. Máme velikou radost a moc gratulujeme!
18.06.2006Dnes složili zkoušku OVVR tito naši odchovanci: Huckleberry (prokázal aport se zvěří a současně splnil poslední podmínku chovnosti!), dále Iason, Ice Queen, Jackie (ve výsledném pořadí obsadila pomyslnou stříbrnou příčku na těchto zkouškách!) - a v pouhém roce věku:) také štěňátka z vrhu M: Maestro, Miss Goldi, My Love a Mercedes, která rovněž prokázala aport bažantí zvěře (dokonce 2x:)) a stala se s plným počtem bodů i vítězkou zkoušek!!! K dosaženým úspěchům všem srdečně gratulujeme a pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu a pěkné předvedení svých zlaťáčků. Fotoreportáž naleznete zde.
18.06.2006Naše šikulka Kačenka slaví již své 5. narozeniny! Dráčku darebáčku, všichni Ti blahopřejeme a přejeme jen to nejlepší: hodně zábavy a radosti z práce - a hlavně neutuchající elán a vynalézavost při vymýšlení stále nových legrací k pobavení celé zlaté smečky:)) A do role nastávající maminky pak navíc ještě samozřejmě jen to nej- a nej- a nej-!
17.06.2006Na OVP v Praze-Kunraticích (kde tvořili čtvrtinu všech přihlášených goldenů na tuto výstavu! - a vyhráli tři třídy!!!) se opět všichni naši odchovanci umístili ve svých třídách v pořadí a představili se zde v těch nejlepších barvách. U pejsků obsadila mezitřídu komplet naše štěňátka, a to s následujícím ohodnocením: náš I´m - V1 a VT, Kolumbus - V2 a Iason - V3. Ve třídě otevřené se vystavoval Huckleberry a vybojoval V2; a ve třídě vítězů Gryffindor Junior - V1 a VT. V případě feneček nastoupily v mezitřídě dvě sestřičky: Ice Queen získala V3 a naše Infinity - V1 a VT, k tomu připojila titul Oblastní vítězky a v závěrečných soutěžích obdržela rovněž titul "Nejkrásnější představitel 8.sk.FCI" !!! Tento fantastický úspěch pravděpodobně zapříčinil její veselý projev při pohybu, impozantní vzezření v postoji a neodolatelný pohled:) A tak se naše milá Fínečka stala tudíž i nejúspěšnějším zástupcem plemene na této tradiční pěkné výstavě.
Všem zlatíčkům i jejich pánečkům děkujeme za podporu a vzornou prezentaci svých miláčků a přejeme ještě hodně dalších úspěchů a takovýchto neopakovatelných společných zážitků.
16.06.2006Ultrazvuk nám potvrdil další radostný běh událostí: v polovině července se opět maminkami stanou naše holčičky Kačenka a Jennynka! Brzy připojíme podrobnější informace o očekávaných štěňátkách...
16.06.2006Štěňátka z vrhu P dnes se svými pánečky hrdinně absolvovala společné přeočkování na klinice VEDILAB v Plzni.
10.06.2006Na OVP v Náměšti na Hané hájili barvy naší ChS tři odchovanci, přičemž se všichni stali vítězi svých tříd! Huckleberry a Hannah nastoupili ve třídě otevřené a oba získali ohodnocení V1 VTO; a Noisette ve třídě mladých ocenění V1 VTM!!! Srdečně blahopřejeme k tomuto mimořádnému úspěchu a děkujeme za skvělou prezentaci.
04.06.2006Uskutečnilo se setkání štěňátek z vrhu O ve 4 měsících věku.
03.06.2006Naše štěňátko Denis dnes na "Lesních zkouškách retrívrů" podle nového a náročného-:) ZŘ ČMMJ získal svůj další pracovní titul res.CACT! Moc a moc gratulujeme a přejeme hodně legrací při cvičení:) a dalších úspěchů na zkouškách!
03.06.2006Na MVP v Nitře opět zabodoval Noisette, když ve třídě mladých obdržel krásné ocenění V3. Srdečně blahopřejeme!
03.06.2006Uspořádali jsme již tradiční přípravné výcvikové setkání na zkoušky OVVR, jehož se v hojném počtu zúčastnila také štěňátka z našich vrhů F až N. Velkou radost nám udělali zejména ti nejmladší, kteří v sobě nezapřeli vlohy pro loveckou práci po svých šikovných rodičích:) Po ukončení formální části proběhlo setkání štěňátek z vrhů L a M, která se se svými pánečky přijela ukázat pár dnů po svých prvních narozeninách.
02.06.2006Na NVP v Senci získal Noisette ohodnocení V4. Gratulujeme!
02.06.2006Oslavila naše "sladká":) Sweetynka své 5. narozeniny! Se všemi našimi zlatíčky jí srdečně gratulujeme a přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, radosti ze života a bezpočet nových zlatých dobrodružství.
01.06.2006Naše zlatíčka dostala dnes - ke Dni dětí:) - zahradní houpačku. Radost byla veliká...
31.05.2006Oslaví štěňátka z vrhu M své 1. narozeniny! Maestro-Maxíku, MissGoldi, Mystery-Matyldo, Mercedes-Mendy, MaryGold-(druhá:)Matyldo, Moonlight-Jennynko, Mirabelle-Miruško, Meggie a MyLove-Mio, srdečně Vám gratulujeme a přejeme Vám i Vašim pánečkům do dalších dnů jen to nejlepší, hodně dalších radostí a nových dobrodružství - a k tomu pro dnešek i pochutnání na narozeninovém dortíku:) K blahopřání se samozřejmě připojuje mamulka Bertička, děda Barouš a babi Jenny.
30.05.2006Našemu miláčkovi Barouškovi byl dnes jako prvnímu GR v ČR přiznán čestný titul "Veteran Champion CZ"! Máme velkou radost, se všemi zlatíčky mu gratulujeme a do dalších počinů mu přejeme hlavně hodně zdravíčka.
27.05.2006Speciální výstava retrieverů na Konopišti byla i pro naši ChS bezpochyby jednou z nejvýznamnějších chovatelských událostí tohoto roku. Z téměř 200 přihlášených goldenů se přes 20 narodilo v našem kennelu, dalších 10 zde představených pocházelo ze zdejší krve. Zlaťáčky posuzovaly dvě paní rozhodčí ze země původu, a to obě velmi pečlivě: pejsky pí Vicky B. Clarke a fenečky pí Sue Ross.
Velkou radost nám udělal náš pantáta Baroušek, který se v nebývale početně obsazené třídě veteránů umístil na krásném 2. místě. Dále v pořadí v mezitřídě zabodovali: Iason s V2 res.CAC a Jumbo s V3 a u feneček Julia s V4. Poprvé se zde v baby třídě představila naše štěňátka z vrhu O : Olivier, Octavia, Odyssea a Ophelia, jejichž předvedení nás velmi potěšilo. Blahopřejeme jim i jejich pánečkům k úspěšnému zahájení výstavní kariéry! Velký ohlas rovněž vzbudilo umístění tatínka našich vrhů J a P, MCh. Goldsand's Charlie Drum, který vyhrál třídu šampiónů, ač zde startoval jako nejstarší, a získal tak ocenění V1 CAC. Naši odchovanci z vrhů K, M a O se se svým tatínkem Ch. Silver Mist Rescator U zúčastnila v závěrečných soutěžích klání o nejlepšího plemeníka. A zlatým hřebem programu pak bylo umístění naší ChS v soutěži chovatelských skupin, kdy bylo 2-generační uskupení The Best Baron ve složení (z jedinců po 5 rodičích a všech skutečně veskrze zlatých!): Brittany, Maestro, Mercedes, Noisette a Noblesse - vyznamenána nádherným 1. místem! Velmi si této trofeje vážíme a panu rozhodčímu Wojciech Trzebiecki z Polska děkujeme za ocenění našeho chovatelského úsilí.
Všem zúčastněným zlaťáčkům i jejich pánečkům děkujeme za vzornou prezentaci svých svěřenců, za podporu a trpělivost s náročným průběhem výstavy i s nepřízní počasí a přejeme jim všem hodně dalších úspěchů a hezkých společných zážitků.
27.05.2006Dnes slaví štěňátka z vrhu L své 1. narozeniny! Lorde-Matýsku, Lionheart-Luku, Leonardo-Lu, Liberto-Tesinko, Lionelle-Sárinko a LoveMe-Lenny, spolu s pantátou Barouškem a maminkou Goldinkou Vám všem i Vašim pánečkům přejeme jen a jen to nejlepší, hodně zdravíčka, spokojenosti a vzájemné radosti do dalších šťastných zlatíčkovských dnů - a pro dnešek ještě navíc - hezkou narozeninou oslavu.
27.05.2006Srdečně blahopřejeme Lionelle-Sárince k dnešnímu narozeninkovému:) úspěšnému složení OVVR v I. ceně a krásnému 2. místu v pořadí absolventů těchto zkoušek!
22.05.2006Dnešek strávila štěňátka z vrhu P i naše dospělácká zlatíčka před objektivy kamer a fotoaparátů. Zahrada se stala miniateliérem, kde se hvězdičkami reklamního nebe podařilo stát nejlépe našim drahouškům Fanynce a Ajmíčkovi i malému Porthoskovi. Pod bedlivým dohledem profesionálů jsme si všichni užili spoustu legrace.
20.05.2006Na MVP Nord Bohemia Canis Litoměřice se hezky prezentovali a v pořadí zabodovali tito naši odchovanci: v mezitřídě Iason s V2 res.CAC a Jumbo s V4; a ve třídě dorostu nás velmi potěšila Noblesse se známkou VN1. Všem zlatíčkům srdečně blahopřejeme a pánečkům děkujeme za pěkné předevení svých svěřenců.
20.05.2006Ani Ice Queen nezůstala pozadu a dnes se svojí šikovnou paničkou v 1. ceně složila "Zkoušky vloh"! Udělaly nám velkou radost a my jim srdečně blahopřejeme!
14.05.2006Dnes nás potěšily naše holčičky Indipendence a Infinity. Velmi úspěšně totiž zahájily svoji éru absolvování loveckých zkoušek a na "Zkouškách vloh" obě získaly od pánů rozhodčích slova uznání a I. cenu! Máme velkou radost a jsme velmi rádi, že si všichni odchovanci z vrhu I přes svůj mladý věk vedou znamenitě na poli výstavním i pracovním.
13.05.2006Na Klubové výstavě RK SK v Bratislavě skvěle zabodoval náš odchovanec Gryffindor Junior, neboť od uznávané paní rozhodčí Kate Crosbie z Anglie obdržel krásné ohodnocení V1 CAC a Klubový vítěz RK SK 2006!!! V případě feneček rovněž nejúspěšnější představitelka plemene na této výstavě odvozuje svůj původ od The Best Baron - získala zde ocenění V1 CAJC, Klubový vítěz mladých a BIS Junior! Máme velkou radost a srdečně blahopřejeme!
13.05.2006S ohledem na účast kvalitních rozhodčích z Anglie jsme dlouho zvažovali svoji účast na výše zmíněné výstavě, nicméně jsme se nakonec rozhodli jinak a rozhodně jsme nelitovali. Vyjeli jsme na Speciální výstavu DRC v Diedersdorfu, kde posuzovali rovněž angličtí rozhodčí pan Malcolm Godefroy a paní Val Burns. Z této prestižní výstavy jsme si odvezli řadu krásných zážitků a stala se pro nás velkou inspirací. Zúčastnili se jí totiž zlaťáčci z renomovaných ChS především z Německa, Holandska a Dánska, všichni na výstavu pečlivě připravení a profesionálně předvedení. Všichni zde ocenění dostávali klubové medaile, na prvních čtyřech místech rovněž kokardy a vítěz každé třídy obdržel dokonce lahev šampaňského. Nejvíce nás ovšem potěšily početně obsazené třídy veteránů: nejstarší představitelce bylo 14 let a prezentovala se zde ve skvělé kondici! A ačkoli několikrát během dne slunečné počasí vystřídal májový deštík, celý den zde panovala srdečná a přátelská atmosféra. Zůstává naším přáním, abychom podobné okamžiky mohli postřehnout i na domácích výstavách...
Náš odchovanec Jumbo zde v početně obsazené mezitřídě obdržel známku V a jeho tatínek MCh. Goldsand's Charlie Drum (tatínek našich vrhů J a P) si odtud ve svých 7 letech(!) odnesl ocenění V3. Gratulujeme!
11.05.2006Dnes jsme s potěšením přijali další radostnou zprávu od pánečků Ice Queen: její DKK je 1/1! Moc a moc gratulujeme!
11.05.2006Štěňátka z vrhu D slaví dnes již své 3. narozeniny! Diamonde, DreamBoy-Brunýsku, DonLeone, Denisi, DevelJime, Douglasi, Dancing Queen a Diano, přejeme Vám všem jen to nejlepší, něco dobrotek do tlamičky a hezké hračky pro tlapičky:) - a samozřejmě Vašim pánečkům ještě hodně zlatých radostí s Vámi!
07.05.2006Náš I´m dnes rozsvítil první hvězdičku své pracovní kariéry, když v I. ceně absolvoval "Zkoušky vloh" a stal se rovněž nejmladším a nejlepším goldenem, startujícím na těchto zkouškách! Náležitě se zde vyznamenal a odvedl vynikající práci. Udělal nám obrovskou radost a doufáme, že si povede i nadále stejně dobře, jako jeho - po všech stránkách úspěšní:) - zlatí rodiče.
07.05.2006Na NV Banská Bystrica získalo naše štěňátko Noisette ocenění VN. Srdečně blahopřejeme!
06.05.2006Na Oblastní výstavu v příjemném prostředí parku loveckého zámku Kačina se přihlásilo 12 štěňátek, pocházejících z naší ChS, což čítalo třetinu všech přihlášených goldenů na tuto výstavu! Tato výstava se tak pro nás stala neopomenutelnou událostí, při níž nešlo zástupce velké rodiny The Best Baron přehlédnout - odtud si totiž mj. její zlaté děti odnesli hned 4 prvenství!!!
Nejlépe se zde prezentovali a v pořadí ve svých třídách zabodovali: z pejsků ve třídě dorostu Nicholas s ohodnocením VN1, stejně tak jako v mezitřídě Iason s oceněním V1. U feneček ve třídě mladých získaly krásné posudky sestřičky Mirabelle - V1, VTM a My Love - V4; v mezitřídě pan rozhodčí Pavel Šulcek do pořadí vedle sebe postavil naší Infinity s V1 a VT, Jeanette s V2 a Katja získala V3! Všem posouzeným srdečně blahopřejeme, zvláště pak těm, pro něž bylo toto výstavní předvedení premiérou, vpravdě skvěle zvládnutou:). Pánečkům děkujeme za velmi úspěšnou prezentaci svých zlatíček a přejeme jim ještě mnoho jiných společných, zlatíčkovsky krásných:) a nejen výstavních, zážitků!
06.05.2006Naši odchovanci Huckleberry a Kolumbus složili "Zkoušky vloh" podle ZŘ ČMMJ. Udělali nám velikou radost a my jim i jejich obětavým pánečkům gratulujeme a přejeme hodně dalších radostí a úspěchů v letošní zkouškové sezóně.
02.05.2006Naše (největší:)) zlatíčko Baroušek slaví dnes své 10.narozeniny!!! Ze srdce mu všichni přejeme hlavně hodně zdravíčka a neutuchajícího životního optimismu - a samozřejmě ještě celou kupu nesčetných legrací s celou zlatou smečkou.
01.05.2006Pro naše odchovance jsme uspořádali nácvik na "Zkoušky vloh" podle ZŘ ČMMJ. Je pro nás velkým potěšením, že se jim všem velmi dařilo a že jim jejich rodiče - krom krásného exteriéru:) - dali do vínku rovněž skvělý temperament a vlohy pro lovecký výcvik.
29.04.2006Na MVP Praha se hezky prezentovali a nejlepší ohodnocení získali tito naši odchovanci:
ve třídě otevřené Celli Christmas V1 CAC res.CACIB a Gryffindor Junior V2 res.CAC; v mezitřídě bráškové:) Iason V3 a náš Impuls V4; a ve třídě dorostu - také dva bratříčci:) - Nicholas a Noisette - oba VN.
Všem zlatíčkům srdečně blahopřejeme a pánečkům děkujeme za pěkné předevení svých svěřenců.
29.04.2006Náš odchovanec Jumbo dnes zahájil svoji pracovní kariéru, když s úspěchem složil zkoušku BHP-A, pořádanou GRC. Máme velkou radost a srdečně blahopřejeme!
22.04.2006MVP České Budějovice se pro nás stala významnou událostí, neboť se zde představilo celkem 11 jedinců, kteří pocházejí z odchovů po předcích z naší ChS. Tento počet je unikátní, neboť nebývá zvykem, že by na show, navíc s mezinárodní účastí, bylo k vidění tolik zástupců, vzešlých z jediného kennelu. Dokonce i nejúspěšnější představitelka plemene golden retriever na této prestižní výstavě má svůj původ v the Best Baron! (Získala zde ocenění V1 CAJC, BOB, BIG a BOD3!!!) Je to pro nás velmi potěšující zjištění, s ohledem na úspěšné založení kvalitního domácího chovu.
Naši dorostenci z vrhu I nám udělali obrovskou radost, neboť se oba v mezitřídě umístili na předních titulových místech - Impuls obdržel V2 res.CAC a jeho setřička Indipendence získala V1 CAC a dokonce i res.CACIB!!! Přejeme jim i nadále vše nej- a další šťastné krůčky ve šlépějích jejich úspěšných rodičů - samozřejmě na poli chovném, pracovním i výstavním!
Ani odchovanci z našich ostatních vrhů se rozhodně neztratili a nejlepší ohodnocení z nich získali: Gryffindor Junior ve třídě otevřené V4; Maestro ve třídě mladých na své první výstavě V3 a ve třídě dorostu si při své výstavní premiéře odnesl vítězství Noisette v podobě VN1. Mezi fenečkami se zde poprvé vystavovala i Julia - ta v mezitřídě vybojovala V4. Všem zúčastněným srdečně gratulujeme, a zvláště pak těm, pro něž bylo toto výstavní klání prvním z mnoha dalších. Zlaťáčkům i jejich pánečkům děkujeme za vzorovou prezentaci a přejeme jim hodně (nejen výstavní:)) pohody a dalších úspěchů!
22.04.2006A-Garpík, Archie, Arthur, Arny, Aron, Anny Jesica, Allinka - maminka:) a naše Alfička slaví již své neuvěřitelné 5. narozeniny! Chlupáčci zlatí, spolu s pantátou Barouškem a panímámou Jeynynkou Vám všem moc a moc gratulujeme a přejeme Vám - véeeliký dort:) - a abyste svým pánečkům dělali i v dalších letech jen samé radosti.
14.04.2006Štěňátka z vrhu O se dnes se svými pánečky dostavila na společné přeočkování na naší kmenové klinice VEDILAB v Plzni.
09.04.2006Naše Barbínka dnes k naší převeliké radosti přivedla na svět 9 sladkých štěňátek - jsou to 2 princezny a 7 malých darebů! Miminka se mají čile k světu a my Vám předkláme první fotečky vrhu P.
08.04.2006Na NVP Ostrava hájili barvy naší ChS a nejlépe se prezentovali tito naši odchovanci, posuzovaní p. Františkem Pasákem: Gryffindor Junior ve třídě vítězů obdržel ohodnocení V1 CAC a stal se Národním vítězem; Noisette zde při své výstavní premiéře obdržel VN1 ve třídě dorostu a Hannah získala V4 ve třídě otevřené. Všem srdečně blahopřejeme a pánečkům děkujeme za hezké předvedení zlatých svěřenců!
08.04.2006Naši odchovanci Jeanette-Megie, Julia, Karlo, Kolumbus-Kendy a Katja dnes absolvovali Jarní svod loveckých psů v Rokycanech.
04.04.2006Dnes k nám dorazila další skvělá zpráva. Naše štěňátko Julia absolvovala kontrolní RTG na stanovení dysplázie kloubů s negativním výsledkem: DKK 0/0 a DLK 0/0 !!! Máme obrovskou radost a šťastným pánečkům moc a moc gratulujeme.
01.04.2006Na mezinárodní výstavě v Berlíně získalo naše štěňátko Jumbo v početné konkurenci v mezitřídě ohodnocení V4. Paní rozhodčí Gladys Crosbie z Velké Británie se moc líbil:) Gratulujeme!
29.03.2006Náš páneček dostal borlici, která se používá při troubení mysliveckých zdravic a signálů. Dneškem začíná - k radosti všech našich zlatíček:)) - pilně cvičit...
18.03.2006Na mezinárodní výstavě v Malmö ve Švédsku obdržel náš odchovanec Jumbo v silné konkurenci ve třídě mladých ocenění Výborný. Posuzoval domácí pan rozhodčí Kenneth Edh. Srdečně blahopřejeme!
06.03.2006Dnes nám byla na ultrazvuku potvrzena další radostná novina: naše rozšafa Barbínka bude opět maminkou !!! Máme velkou radost a zadáváme štěňátka z vrhu P.
05.03.2006Setkání štěňátek z vrhu N v 6 měsících věku - fotoreportáž zde.
11.02.2006Na MVP Brno se krásně prezentovali a nejlepší ohodnocení získali tito naši odchovanci:
naše Glorinka ve třídě otevřené V a náš I´M v mezitřídě V3; Gryffindor Junior ve třídě otevřené a Jumbo v mezitřídě - oba V. Jednalo se o velmi kvalitně obsazenou výstavu, kde psy posuzoval p. Enrique Maté-Duran ze Španělska, feny p. András Korósz z Maďarska. Všem gratulujeme k úspěšnému zahájení výstavní sezóny a přejeme hodně dalších úspěchů!
07.02.2006Naše šikulka Lojzička dnes (paničce k svátku:)) porodila 9 nádherných štěňátek - jsou to 3 krasavci a 6 princezniček, do jednoho všichni zlatí (kožíškem i srdíčkem:))!!! Máme velikou radost a předkláme Vám fotečky štěňátek z vrhu O.
07.02.2006Obdrželi jsme skvělou zprávu: naše štěňátko Huckleberry absolvoval kontrolní RTG na stanovení dysplázie kloubů s fantastickým výsledkem - DKK 0/0 a DLK 0/0 !!! Máme obrovskou radost a šťastným pánečkům srdečně blahopřejeme.
25.01.2006Štěňátka z vrhu H dnes oslaví své 2. narozeniny! Hillwicku-Chevasi, Huberte, Hakýsku-Berýsku, Hanýsku-Berýsku, Hillary-Jessico, Haničko-Tino, HappyLady-Wendy, Holly a naše milá Mexinko, moc a moc Vám gratulujeme a přejeme Vám i Vašim pánečkům do dalších dnů jen to nejlepší, hodně dalších radostí a nových dobrodružství - a k tomu pro dnešek i pochutnání na předložených narozeninových laskominkách.
22.01.2006Slaví štěňátka z vrhu G své 2. narozeniny! Gryffe, Barone, Grafe, Gregory, Garpe, Janku, Gino, Grandesko, Jenny a naše milá Glorinko, přejeme Vám všem i Vašim pánečkům jen a jen to nejlepší, hodně spokojenosti a vzájemné radosti do dalších šťastných zlatíčkovských dnů - a pro dnešek ještě o něco málo dobrot navíc.
14.01.2006Zorganizovali jsme již tradiční FTR v Terešově, který s úspěchem absolvovala hned 4 naše štěňátka: Denis, Dancing Queen U, Edgar a Imagine. Všem srdečně blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů pro celý tento rok.
Po té proběhlo vyhlášení již 4. ročníku celoroční prestižní soutěže práceschopných zlatých retrívrů roku 2005 Golden Work Cup, jejímž vyhlašovatelem je naše chovatelská stanice. Do tohoto ročníku se přihlásil rekordní počet zlaťáčků, poprvé také zahraniční účastník a vítězka - naše štěňátko Dancing Queen The Best Baron U - dosáhla rovněž rekordního počtu bodů 1752. Všem zúčastněným i jejich pánečkům srdečně blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů, a to nejen na poli pracovním.
03.01.2006Pan doktor nám potvrdil, co už jsme dávno tušili - Lojzička bude opět maminkou !!! Máme velikou radost a zadáváme štěňátka z vrhu O.
02.01.2006Oslaví štěňátka z vrhu B své 4. narozeniny! Bradíku, Tome, Brunísku, Bairuško, Belindo, Bellisko, Bettynko a naše milá maminko Berťulinko, moc a moc Vám všem gratulujeme, přejeme Vám i Vašim pánečkům jen to nejlepší, něco dobrůtek do mističky a hodně zábavy pro psí dušičky - a pro Vaše další dny plno nových veselých zlatíčkovských dobrodružství.
24.12.2005Dnes slaví holčičky z vrhu C své krásné 3. narozeniny! Klárinko, Kelušo, Cathy a Cleo, přejeme Vám všem jen to nejlepší, hodně dárečků (nejen narozeninkových a vánočních:)), krásný stromeček a dort, hodně pohody a legrace - a hlavně, abyste svým pánečkům dělaly jen a jen samou radost.
26.11.2005Setkání štěňátek z vrhu L a z vrhu M v 6 měsících a štěňátek z vrhu N ve 3 měsících věku - fotoreportáž zde.
16.11.2005Naše zlatá panímáma Jennynka dnes oslavila již své 7. narozeniny! Se všemi našimi zlatoušky jí - coby šéfce celé naší smečky:)) - gratulujeme a přejeme vše nej- a nej- a nej-... i do dalších radostných let.
14.11.2005Dnes slaví štěňátka z vrhu F své 2. narozeniny! Charlie, Floriánku, Fábíku, Frodo, Falco, Feebeenko, Felon, F-Lady, Ginger, Felinko, Fairy a naše (stále ještě miminko:)) Fanynko, přejeme Vám všem jen to nejlepší, něco dobrotek do mističky a hodně zábavy pro psí dušičky - a Vašim hodným pánečkům mnoho zlatých radostí po celý Váš další spokojený zlatíčkovský život.
13.11.2005Obdrželi jsme další radostnou zprávu: First Lady má DKK 1/1! Splnila tak poslední důležitou podmínku uchovnění a my jí moc a moc gratulujeme!
12.11.2005Náš odchovanec Gilmore má dnešním dnem certifikovány další zdravotní parametry: DLK 0/0 a PRA/CAT neg.! Máme radost a pánečkům srdečně blahopřejeme.
12.11.2005Na NVP Praha získala naše štěňátka následující ohodnocení: Gryffindor Junior V1 CAC v mezitřídě; a výtečně si vedli ve třídě mladých také tři bráškové z vrhu I - Iason se paní rozhodčí moc líbil a v konkurenci 17ti pejsků obdržel na své první výstavě V2, následován našimi zlatoušky I´m a Impulse se známkou V. Gratulujeme a děkujeme za hezkou prezentaci.
10.11.2005Dnes absolvovali pánečci s Feebee kontrolní rentgeny s výsledkem DKK 2/2 a DLK 0/0! Slečna tak splnila poslední podmínku chovnosti a my jí srdečně blahopřejeme!
Na hradě Točníku se dnes seznámil Gilmor se svou první nevěstou Caerin Artesia Bohemica. Štěňátka z tohoto plánovaného spojení jsou očekávána počátkem příštího roku.
10.11.2005Naše milá Goldinka slaví dnes své 5. narozeniny! Tlapulinko veselá, srdečně Ti všichni blahopřejeme a přejeme ještě hodně zlatíčkovské pohody i do dalších spokojených let!
06.11.2005Na Speciální výstavě SRK získal Gryffindor v mezitřídě ohodnocení V1 CAC a stal se tak rovněž čekatelem šampióna krásy Slovenska. Gratulujeme!
05.11.2005Dnes hájila dvě štěňátka pocházející z našich odchovů velmi úspěšně své barvy hned na dvou mezinárodních výstavách: Gryffindor Junior získal v Nitře V3 v mezitřídě a Jumbo obdržel V2 ve třídě mladých ve švédském Växjö. Oběma srdečně blahopřejeme!
30.10.2005Naše štěňátko Dancing Queen složila se svou šikovnou paničkou "Všestranné zkoušky", čímž získala jako první z našich odchovanců univerzální loveckou upotřebitelnost a za své jméno přídomek "U". Udělala nám obrovskou radost a my jí moc a moc gratulujeme!
27.10.2005Dnes k nám dorazila další radostná zpráva - pánečci Gilmora totiž otevřeli obálku s výsledky vyhodnocení rentgenových snímků na dysplázii kyčelních kloubů s krásným výsledkem: DKK 1/1! Teď již nic nebrání v uchovnění, neb nevěstinky netrpělivě čekají... Srdečně blahopřejeme!
22.10.2005Naše štěňátko Jumbo dnes absolvoval zkoušku FdW v GRC v Německu s excelentním výsledkem. Gratulujeme a připojujeme se s přáním mnoha dalších úspěchů.
16.10.2005Dnes složila naše štěňátka Florian a Gilmore zkoušku OVVR. Pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu a pěkné předvedení svých miláčků a k dosaženému úspěchu jim srdečně blahopřejeme.
09.10.2005Setkání štěňátek z vrhu L a z vrhu M ve 4 měsících věku - fotoreportáž zde.
09.10.2005Uspořádali jsme přípravné výcvikové setkání na zkoušky OVVR, jehož se v hojném počtu zúčastnila také štěňátka z našich odchovů. Velkou radost nám udělali zejména ti nejmladší z vrhu K, kteří se přijeli ukázat pár dnů po svých prvních narozeninách.
08.10.2005Na MVP České Budějovice získala naše štěňátka následující ohodnocení: Celli Christmas V2 res.CAC ve třídě otevřené a Gryffindor Junior V1 CAC v mezitřídě. Gratulujeme a paničkám děkujeme za hezkou prezentaci.
08.10.2005Naše milá Barbínka slaví dnes již své 4. narozeniny! Bambulko šikulko, srdečně blahopřejeme a přejeme Ti vše jen a jen to nejlepší!
07.10.2005Naše štěňátko Jeanette složila se svojí paničkou první záchranářskou zkoušku ZZO a obě se tak staly do října 2006 čekatelkami na členství v Moravskoslezské záchranné brigádě. Srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů, a to nejen při přípravě na další zkoušky.
05.10.2005Štěňátka z vrhu K dnes oslaví své 1. narozeniny! Kime, Kájíku, Harry, Kendy, Kejsi, Meggie, Jessico, Káťo, Kájinko a (naše sluníčko:)) Jájinko, přejeme Vám všem jen to nejlepší, krásnou narozeninkovou oslavu, hodně zábavy a veeelký dort:)) a Vašim páníčkům hodně legrace a radostí s Vámi pro celý Váš další společný zlatíčkovský život.
01. - 02.10.2005Naše - stále veselé:)) - zlatíčko Lojzička složila v I. ceně "Všestranné zkoušky", čímž získala univerzální loveckou upotřebitelnost a za své jméno přídomek "U". Dosáhla excelentního bodového ohodnocení, stala se nejlepším goldenem těchto zkoušek a v celkovém pořadí se umístila na skvělém 2. místě!!! Udělala nám velikou radost a my všichni jí přejeme hodně nového dobrodružného radování se ze života.
24.09.2005Další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Na NVP Brno získala Grandessa se svou šikovnou paničkou v mezitřídě známku V. Srdečně blahopřejeme!
23.09.2005Grandessa dnes obdržela vyhodnocení rentgenových snímků na dysplázii kyčelních a loketních kloubů s nádherným výsledkem: DKK 0/0 a DLK 0/0 !!! Máme velikou radost a srdečně blahopřejeme!
18.09.2005Uspořádali jsme soutěž pro veterány zlatých retrívrů Golden Senior Cup 2005.
17.09.2005Na KV KCHLS ve Třeboni obdrželi naši odchovanci od zahraničních rozhodčích následující ohodnocení: Celli Christmas V2 res.CAC ve třídě otevřené; v mezitřídě excelovali dva bráškové z vrhu G - Gryffindor Junior s V1 CAC si ze závěrečných soutěží odnesl i titul "Klubového vítěze 2005" a Gilmore získal V2 res.CAC; Jumbo si pak ve třídě mladých odnesl známku V3. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!
03.09.2005Na MVP Mladá Boleslav získala naše štěňátka následující ocenění: Celli Christmas V4 ve třídě otevřené a Gryffindor Junior V3 v mezitřídě. Blahopřejeme.
27.08.2005Naše stále veselá vrtivka:) Lojzička složila zkoušku ze "Speciální vodní práce" v I. ceně a umístila se v celkovém pořadí na 2. místě.
24.08.2005Naší skvělé panímámě Jennynce se dnes odpoledne narodilo 8 roztomilých zlatých štěnísků - 6 kluků a 2 holčičky!!! Máme velkou radost a zadáváme štěňátka z vrhu N.
20.08.2005Naše šikulka Lojzička dnes v I. ceně úspěšně absolvovala Klubové "Podzimní zkoušky", stejně tak jako naše štěňátko Denis - ten navíc získal i titul res.CACT! Srdečně blahopřejeme a děkujeme za pečlivou přípravu a vzorné předvedení.
14.08.2005I následující den probíhal ve znamení pracovních zkoušek, tentokrát "Barvářských". Absolvovalo je hned šest našich štěňátek! Edgar, Feebee, Gilmore-Baron a Imagine-Robin (ten ve svých pouhých 12ti měsících!). Taktéž tatínek štěňátek z vrhu J Ch. Goldsan´s Charlie Drum. A samozřejmě i zlatíčka The Best Baron: Alfička a Funny Girl - ta se v celkovém pořadí umístila na krásném 2. místě !!! ((Dosáhla totiž stejného počtu bodů jako jen o několik málo dnů mladší vítězka.)) Máme velikou radost, všem čumáčkům moc a moc gratulujeme, jejich pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu i předvedení svých mazlíků a připojujeme se s přáním dalších radostných okamžiků a úspěchů.
13.08.2005Dnes s úspěchem složili odchovanci pocházející z naší ChS hned dvoje lovecké zkoušky a získali - či rozšířili - si tak loveckou upotřebitelnost. Denis absolvoval zkoušku ze "Speciální vodní práce" a dokonce se stal 3. nejlepším goldenem těchto zkoušek. (Foto zde...) - Edgar a Feebee se svými pánečky se ctí obstáli při "Lesních zkouškách retrívrů". (Foto zde...) Všem srdečně blahopřejeme a pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu a předvedení svých svěřenců.
12.08.2005Štěňátka z vrhu J oslavují dnešní den své 1. narozeniny! Justine, Jumbolino-Rumbolino, Beníčku, Jackie, Jeyni, Megie, Juliško a Julinko, i Vám všichni přejeme jen to nejlepší, něco dobrůtek do mističky, hodně zábavy pro psí dušičky a Vašim páníčkům přehršel legrace a radostí s Vámi pro celý Váš další společný zlatíčkovský život.
08.08.2005Dnes slaví štěňátka z vrhu I již své 1. narozeniny! ((Pro všechna zlatíčka The Best Baron to znamená příslib veeelké oslavy, neboť se podělí hned o čtyři narozeninové dorty:), což se zas tak často nestává...)) - Nuže tedy: Badíčku, Robísku, Ironko, Iasonku, Queenko a Tinečko, přejeme Vám vše nej- a nejlepší, samé dobroty, krásné dárečky a abyste Vašim pánečkům dělali jen a jen samou radost. A našim zlatíčkům Imíčkovi, Pulsíčkovi, Fínečce a Indíře přejeme - ještě navíc:)) - hodně zábavy s celou zlatou smečkou, jejímiž veselými sluníčky se stali hned od počátku a z jejíž přízně (i soustavného laskavého ponaučování:)) se neustále těší.
26.07.2005Dnešní ultrazvukové vyšetření potvrdilo, co už jsme dávno tušili: naše Jenynka čeká štěňátka! Již brzy více...
23.07.2005Na NVP Mladá Boleslav obdržela naše štěňátka následující ohodnocení: Gryffindor Junior měl svoji premiéru v mezitřídě, dostal V1 CAC a následně se stal ve svých pouhých 18ti měsících i Národním vítězem!!! Jumbo získal ve třídě mladých V a navíc Barouškova vnučka Ambra Bohemian Ariston vybojovala v mezitřídě V2 res.CAC. Připojujeme srdečné blahopřání mnoha dalších úspěchů, a to nejen těch výstavních!
16.-17.07.2005Konalo se pravidelné každoroční soutěživé klání "O Pohár The Best Baron 2005", jehož se v hojném počtu zúčastnila - nejen:)) - štěňátka pocházející z naší ChS se svými pánečky, ale i naši dobří přátelé.
02.07.2005Na MVP Brno uspěla naše štěňátka ve třídě mladých s následujícím ohodnocením: Gryffindor Junior obdržel V1 CAJC, čímž splnil podmínky pro udělení titulu Junioršampión ČR, a Hannah získala V. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!
30.06.2005Naše Lojzička slaví dnes své 5. narozeniny! Vrtivko naše šikovná, přejeme Ti všechno nejlepší, abys byla pořád stále veselým a rozesmátým zlatíčkem a rozdávala nám všem tolik radosti a dobré nálady jako doposud.
28.06.2005Štěňátka z vrhu E slaví dnes své 2. narozeniny. Evening Star Juniore, Edgare, Edwarde, Elvisi, Elinko, Elisabeth, Smilly a Happinko, přejeme Vám jen to nejlepší, nejen dnes:)) samé dobroty a Vašim páníčkům hodně legrace a radosti s Vámi i pro dny příští.
25.06.2005Dnes složili naši odchovanci OVVR s následujícím výsledkem: Imagine, Intuition a Jeanette ve svých 10ti měsících předvedli skvělé výkony a úspěšně absolvovali; bráchové Edward a Edgar nastoupili již jako staří profíci a Edgar se stal dokonce vítězem zkoušek!!! Máme velkou radost, pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu a pěkné předvedení svých čumáčků a všem jim k dosaženému úspěchu srdečně blahopřejeme. Fotoreportáž a výsledné pořadí zde...
19.06.2005Uspořádali jsme přípravné výcvikové setkání na zkoušky OVVR, jehož se v hojném počtu zúčastnila také štěňátka z našich odchovaných vrhů se jmény začínajími písmenky E až K.
18.06.2005Na OVP Praha - Kunratice se velmi úspěšně prezentovali všichni přihlášení odchovanci naší CHS. Z pejsků ve třídě mladých exceloval Huckleberry - s pořadím V1 se stal "Vítězem třídy mladých", za ním se umístil Jacobine s ohodnocením V2 a pak náš Impulse s V3. Ani fenečky se nenechaly zahanbit: opět ve třídě mladých zvítězila Hannah - s oceněním V1 rovněž získala titul "Vítěz třídy mladých", následovaná naší Indipendence s V2. Ve stejné třídě startovaly ještě naše Gloria a Ice Queen - obě obdržely známku V. V mezitřídě obsadily sestřičky Baroušandy hned tři místa ze čtyř v pořadí: Felon V2, First Lady V3 a Feebee V4. Máme velikou radost, všem srdečně blahopřejeme a pánečkům děkujeme za pěkné předvedení jejich chlupáčků.
18.06.2005Dnes slaví naše největší šikulka Kačenka již své 4. narozeniny! Všichni jí přejeme jen to nejlepší, hodně radosti a neutuchající elán při lovecké práci. A také nehynoucí nápaditost při vymýšlení nejrůznějších legrací k pobavení celé smečky :))
15.06.2005Vyhlášení další soutěže, pořádané naší ChS: Golden Senior Cup 2005
11.06.2005Dnes naše štěňátka Felon, Gryffindor Junior a Gentle Kiss úspěšně absolvovali zkoušky OVVR. Srdečně blahopřejeme!
08.06.2005Pánečci Gentle Kiss dnes obdrželi výsledky vyhodnocení rentgenových snímků na dysplázii kyčelních a loketních kloubů: DKK 1/1 a DLK 0/0! Slečna tak splnila jednu z podmínek chovnosti. Máme velkou radost a srdečně blahopřejeme!
02.06.2005 Dnes oslavila naše "sladká" :)) Sweetynka již své 4. narozeniny. Se všemi našimi zlaťáčky (i malými sameťáčky) jí srdečně gratulujeme a přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka a radosti ze života.
31.05.2005Naše Bertička dnes nad ránem porodila 9 nádherných štěňátek - je to 1 kluk jako buk a 8 sladkých holčiček, všichni opravdu zlatí!!! A tak se náš pantáta Baroušek stal již podruhé dědečkem a panímáma Jenynka důstojnou babičkou :)) Máme velikou radost a zadáváme štěňátka z vrhu M.
29.05.2005Dnes naše štěňátko Fabio úspěšně složil zkoušky OVVR a splnil tak poslední podmínku chovnosti. Máme velikou radost a srdečně gratulujeme!
28.05.2005Na KV RK-CZ Konopiště získala naše Funny Girl v mezitřídě ocenění V a naše štěňátka obdržela následující ohodnocení: Celli Christmas V4 ve třídě otevřené; Feebee V v mezitřídě; ve třídě mladých bráchové Gryffindor Junior V1 CAJC - Klubový vítěz třídy mladých, Gilmore V4 a ségra Gentle Kiss v mezitřídě V3; Ice Queen a Jumbo V ve třídě mladých. Chovatelská skupina odchovanců The Best Baron se umístila na 3. místě. - Navíc Barouškova dcera Angel do Ticholovce získala ocenění VN ve třídě dorostu; a vnučka Aggi Bohemian Ariston ve třídě mladých ocenění V. Máme velkou radost, srdečně blahopřejeme a všem pánečkům děkujeme za hezkou prezentaci svých miláčků.
27.05.2005Našemu Barouškovi a naší Goldince se dnes narodilo 6 krásných štěňátek - 3 chlapečci a 3 holčičky. Zadáváme štěňátka z vrhu L.
26.05.2005Naše štěňátko Gryffindor Junior dnes absolvoval vyšetření na dědičné oční choroby PRA/CAT s negativním výsledkem. Blahopřejeme!
24.05.2005Dnes jsme absolvovali se třemi našimi zlatíčky (všemi odchovanými v naší ChS:)) kontrolní rentgeny na vyšetření dysplázie kyčelních a loketních kloubů s následujícím výsledkem: Funny Girl DKK 0/2, Gloria DKK 2/0 a Highness Mexi DKK 0/0; výsledek DLK je u všech těchto feneček 0/0!!! Máme obrovskou radost - všechny tři holčičky vyhoví zdravotním požadavkům pro zařazení do chovu!
21.05.2005Na MVP Litoměřice se všichni naši odchovanci umístili ve svých třídách v pořadí!!! Obdrželi následující ohodnocení: Celli Christmas V2 ve třídě otevřené, Felon V4 v mezitřídě, Gryffindor Junior V1 CAJC a Jumbo V4 - oba ve třídě mladých. Udělali nám tím velikou radost a my jim i jejich pánečkům srdečně blahopřejeme!
Náš Baron zde získal ocenění V1 - Nejlepší veterán a Funny Girl V3 - dnes poprvé startovala v mezitřídě. Oba se taktéž hezky předvedli v soutěži párů.
14.05.2005Na OVP Jičín se dnes poprvé vystavovali naši tři odchovanci, čumáčci zlaté smečky The Best Baron. Všichni se hezky prezentovali, dostali nádherné posudky a získali následující ocenění: Gloria a Impuls V1 - VTM a Indipendence V3! Naše zlatíčka tak úspěšně zahájila svoji výstavní kariéru a my věříme, že budou do dalších šťastných chlupatých dnů i nadále kráčet ve šlépějích svých skvělých rodičů :))
14.05.2005Na Speciální výstavě VDH v Diedersdorfu startovalo naše štěňátko Jumbo poprvé ve třídě mladých a získalo ocenění V. Srdečně blahopřejeme!
11.05.2005Štěňátka z vrhu D slaví dnes své 2. narozeniny! Diamonde, Dream Boy, Leone, Denisi, Devel Jime, Douglasi, Dancing Queen a Diano, přejeme Vám všem jen to nejlepší, misku plnou dobrot a Vašim pánečkům ještě hodně legrace a radosti s Vámi.
08.05.2005Naše Funny Girl dnes úspěšně startovala na Memoriálu Václava Mazury, se ctí absolvovala "Zkoušky vloh" podle ČMMJ a zahájila tak svoji pracovní kariéru. Udělala nám velikou radost! Blahopřejeme a věříme, že další radostné krůčky na poli pracovním i výstavním na sebe nenechají dlouho čekat.
07.05.2005Na SV KCHLS Třeboň získal náš Baroušek ocenění V1 ve třídě veteránů (foto zde...) a naše Funny V2 ve třídě mladých (foto zde...) Oba se rovněž hezky prezentovali v soutěži párů (foto zde...)
07.05.2005Naše štěňátka Edgar a Feebee úspěšně složila "Zkoušky vloh" podle ČMMJ. Srdečně gratulujeme a přejeme ještě hodně úspěchů, nejen na poli pracovním!
02.05.2005Náš miláček Baroušek oslavil dnes již své 9. narozeniny! Všichni mu přejeme ještě hodně elánu a zdravíčka - a samozřejmě ještě kupu legrací při práci i s celou zlatou smečkou !!!
01.05.2005Naše štěňátko Denis úspěšně složil "Zkoušky vloh" podle ČMMJ. Srdečně gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů a zábavy se zlatými kamarády i s pánečky!
30.04.2005Na MVP Praha získal náš Baron ocenění V1 - 3. Nejlepší veterán výstavního dne a naše Mexi ve třídě mladých V2. Naše štěňátka pak obdržela následující ohodnocení: Celli Christmas V1 CAC ve třídě otevřené; Fabio, Gryffindor Junior, Gentle Kiss a Huckleberry V ve třídě mladých; Ice Queen a Jumbo VN ve třídě dorostu. Srdečně blahopřejeme!
28.04.2005Dnes nám ultrazvukové vyšetření potvrdilo nadcházející radostné události: naše fenečky Bertička a Goldinka čekají štěňátka!!! Již brzy více...
23.04.2005Na MVP České Budějovice získal náš Baroušek ocenění V1 - Nejlepší veterán, naše Funny V a naše štěňátko Gryffindor V4 - oba ve třídě mladých. Gratulujeme!
22.04.2005 Dnes slaví Garpík, Archie, Arthur, Arny, Aron, Anny Jesica, (již maminka!) Allinka a naše Alfička své 4. narozeniny. Moc vám všem gratulujeme a přejeme Vám, abyste si s pánečky dělali i v dalších létech jen samé radosti.
14.04.2005Dnes obdrželi pánečci našich štěňátek Fabia a Felon výsledky vyhodnocení rentgenových snímků na dysplázii kyčelních a loketních kloubů: DKK 0/0 a DLK 0/0!!! Oba tak splnili důležitou podmínku chovnosti. Máme velikou radost a rovněž blahopřejeme ke skvělému výsledku!
13.04.2005Naše štěňátko Gryffindor Junior dnes obdržel výsledky vyhodnocení rentgenových snímků na dysplázii kyčelních a loketních kloubů: DKK 0/0 a DLK 0/0!!! Splnil tak důležitou podmínku chovnosti. Máme velikou radost a srdečně blahopřejeme!
10.04.2005Setkání štěňátek z vrhu K v šesti měsících věku - fotoreportáž zde.
09.04.2005Odchovanci z vrhů E, F, G a H se v hojném počtu zúčastnili Jarního svodu loveckých psů v Rokycanech. Fotoreportáž zde.
09.04.2005Na MVP Berlin naše štěňátko Jumbo bezkonkurenčně vyhrál třídu dorostu a získal ocenění VN1. Srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů, nejen výstavních!
03.04.2005 Naše štěňátko Gina to Timeless absolvovala testy povahy "Wesenstest für Retriever" v GRC s bravurním výsledkem. Máme velikou radost a gratulujeme jí k tomuto úspěchu.
02.04.2005Na MVP Erfurt získalo naše štěňátko Jumbo ocenění VN1. Gratulujeme!
27.03.2005Náš Baroušek se stal dnes opět tatínkem! V chovatelské stanici Od Jezerní stráně se Betty z Přelíckého mlýna narodilo 6 krásných holčiček a 4 chlapečci cvalíčci. Srdečně gratulujeme a přejeme jim do dalšího života vše jen to nejlepší. Fotografie a info zde.
09.03.2005Naše štěňátko Celli Christmas dnes obdržela výsledky vyhodnocení rentgenových snímků na dysplázii kyčelních a loketních kloubů: DKK 1/1 a DLK 0/0! Splnila tak jednu z podmínek chovnosti. Máme velikou radost a blahopřejeme!
12.02.2005Na MVP Brno získal náš Baron ocenění V1 - Nejlepší veterán a naše Highness Mexi ve třídě mladých V2. Naše štěňátka pak vybojovala následující umístění: ve třídě mladých First Lady V3, Gryffindor a Gentle Kiss V a ve třídě dorostu Ice Queen a Jumbo VN. Barouškova dcera Ch. Carmen získala V1 CAC. Gratulujeme k úspěšnému zahájení výstavní sezóny a přejeme hodně dalších úspěchů!
06.02.2005Setkání štěňátek z vrhu I a z vrhu J v 6 měsících a štěňátek z vrhu K ve 4 měsících věku - fotoreportáž zde.
03.02.2005Naše Alfička absolvovala vyšetření očí na dědičné choroby PRA/CAT - výsledek negativní!!! Máme velikou radost.
25.01.2005Štěňátka z vrhu H dnes oslaví své 1. narozeniny! Hillwicku-Chevasi, Huberte, Hakýsku-Berýsku, Hanýsku-Berýsku, Hillary-Jessico, Haničko, Happy Lady-Wendy, Holly a naše Mexinko, moc a moc Vám gratulujeme a přejeme Vám i Vašim pánečkům jen to nejlepší, hodně vzájemné radosti a misku plnou dobrot.
22.01.2005Štěňátka z vrhu G slaví dnes své 1. narozeniny! Gryffe, Gilmore - Barone, Grafe, Gregory, Garpe, Geoffrey - Janku, Gino, Grandesko, Gentle Kiss a naše Glorinko, přejeme Vám i Vašim pánečkům jen a jen to nejlepší, hodně vzájemné radosti do dalších dnů a misku plnou dobrot.
02.01.2005Štěňátka z vrhu B dnes slaví již své 3. narozeniny. Bradíku, Tome, Brunísku, Bairuško, Belindo, Belliso, Bettynko a Bertičko, moc Vám všem gratulujeme, přejeme jen to nejlepší a misku plnou dobrot.
24.12.2004Štěňátka z vrhu C dnes slaví svoje 2. narozeniny. Klárko, Keluško, Cathy a Cleo, přejeme Vám všem jen to nejlepší a abyste svým páníčkům dělaly stále jenom radost, a to nejen o Vánocích :))
12.12.2004Setkání štěňátek z vrhu I a z vrhu J ve čtyřech měsících věku - fotoreportáž zde.
11.12.2004Proběhlo vyhlášení již 3. ročníku celoroční soutěže o nejlepšího pracovního goldena roku 2004 Golden Work Cup, jejímž zakladatelem je naše chovatelská stanice. Všem zúčastněným i jejich pánečkům srdečně blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů, nejen na poli pracovním.
11.12.2004Náš Baroušek dnes ve svých 8 1/2 letech s úspěchem absolvoval FTR v I. ceně. Gratulujeme a přejeme ještě hodně zdravíčka a elánu.
16.11.2004Naše milá Jennynka dnes oslavila své 6. narozeniny. Srdečně blahopřejeme!
14.11.2004Štěňátka z vrhu F slaví své 1. narozeniny. Fantome, Floriane, Fabio, Frodo, Falco, Feebee, Felon, naše milá Fanynko, First Lady, Fame Ginger, Felicity a Fairy, přejeme Vám jen to nejlepší, plnou misku dobrot a Vašim páníčkům hodně radosti s Vámi.
14.11.2004Naše štěňátko Gina to Timeless složila BHP-A v GRC. Blahopřejeme!
10.11.2004Naše Goldi oslavila dnes své 4. narozeniny. Gratulujeme!
30.10.2004Na Klubové výstavě KCHLS v Českých Budějovicích získal náš Baroušek ocenění V1 a naše Jennynka V4. Ve značné konkurenci se navíc Baron a Jey utkali v soutěži Nejlehčí pár psů a naše štěňátka se představila v klání o Nejlepší chovatelskou skupinu.
20.10.2004Baroušek je už podruhé dědečkem - dcerunce Allynce se dnes v chovatelské stanici Z Beskydského kopečka narodilo 9 štěňátek. Gratulujeme a přejeme jen to nejlepší.
16.10.2004Naše štěňátko Dancing Queen složila podzimní zkoušky v I. ceně. Gratulujeme!
16.10.2004Na OVP Praha-Džbán získala náše štěňátka Celli ocenění V2, Felon ocenění V2 a Gryffindor ocenění V1. Blahopřejeme.
13.10.2004Baroušek je opět tatínkem - V chovatelské stanici Od Ticholovce se dnes narodilo 9 štěňátek: 5 holčiček a 4 kluci. Moc a moc blahopřejeme a přejeme jim vše nejlepší.
09.10.2004Na MVP České Budějovice získal náš Baroušek ocenění V1 a titul Nejhezčí veterán.
08.10.2004Naše maminka Barbinka dnes se svými štěňátky slaví své 3. narozeniny. Bambulko šikulko, srdečně Ti blahopřejeme a přejeme Ti ke všemu tomu sametovému zlatíčkovskému nadělení vše jen a jen to nejlepší!
05.10.2004Barbie se narodilo 10 krásných štěňátek - vrh K
25.09.2004Na NVP v Brně získala naše štěňátka následující ocenění: Gryffindor VN1 a Grandessa VN2. Blahopřejeme!
11.09.2004Na Klubové výstavě RK v Brně získal náš Baroušek ocenění V1 a titul BIS veterán, Brittany V, Funny Girl V2 a Highness Mexi VN3. Naše štěňátko Huckleberry VN2. Srdečně blahopřejeme!!!
V soutěži párů získali Baron a Funny Girl ocenění 3. Nejlepší pár psů.
04.09.2004Na MVP v Mladé Boleslavi získal náš Baroušek ocenění V1 a titul 2. Nejlepší veterán dne. Naše štěňátka pak dostala následující ocenění: Celli V2 a titul res.CAC, Denis V, Funny Girl V4, Gryffindor VN1, Gentle Kiss VN2 a Honey Bear rovněž VN2. Srdečně blahopřejeme!!!
02.09.2004Ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že naše Barbie čeká štěňátka - vrh K
28.08.2004Přijel se na nás podívat náš tatínek Charlie, fotografie vrhu J - 16.den
25.08.2004nové fotografie štěňátek z vrhu I - 13.den a z vrhu J - 9.den
22.08.2004nové fotografie štěňátek z vrhu I - 11.den a z vrhu J - 7.den
15.08.2004fotografie štěňátek vrhu I, po porodu, 1. den, 3.den, 5.den, 7.den
15.08.2004fotografie štěňátek vrhu J, po porodu, 2. den, 4.den
12.08.2004Čt 12.8. 18:30 - Kačenka právě porodila první štěňátko - holčičku jménem Jackie
08.08.2004Ne 8.8. 17:45 - Lojzička právě porodila první štěňátko - kluka cvalíka jménem Immanuel
24.07.2004Na NVP Mladá Boleslav získal náš Baroušek ocenění V1 a titul 3. Nejlepší veterán a naše štěňátka následující ocenění: Alpha ocenění V3, Celli ocenění V3, Diana ocenění V, Felon ocenění VN1 a Gryffindor VN1.
17.-18.07.2004Uspořádali jsme pravidelné každoroční soutěživé klání "Pohár The Best Baron 2004", jehož se v hojném počtu zúčastnila nejen štěňátka pocházející z naší CHS se svými pánečky, ale i naši dobří přátelé. Fotoreportáž zde.
11.07.2004Jenny a naše štěňátko Don Leon složili BZ, oba v I. ceně
09.07.2004Ultrazvukové vyšetření ukázalo, že očekáváme štěňátka z vrhu I a z vrhu J.
30.06.2004Lojzička dnes oslavila své 4. narozeniny. Naše rozesmáté sluníčko, přejeme Ti, abys zůstala pořád veselá a rozdávala nám všem tolik radosti jako doposud. Coby nastávající mamince Ti držíme palce a přejeme jen to nejlepší!
28.06.2004Štěňátka z vrhu E oslavila své 1. narozeniny. Juniore, Edgare, Edwarde, Elvisi, Elinko, Elisabeth, Early Morning Sun a Happinko, přejeme jen to nejlepší, plnou misku dobrot a Vašim páníčkům hodně radosti s Vámi.
26.06.2004Na MVP Intercanis Brno získal náš Baroušek ocenění V1 a tituly Nejlepší veterán a 2. Nejlepší veterán dne a jeho dcerunka Funny Girl ocenění VN2.
19.06.2004Na OV Praha Kunratice získala naše Alpha ocenění V2 ve tříde otevřené, naše Barbie ocenění V2 ve třídě pracovní a naše štěňátko Everlasting Happy V2 ve třídě mladých.
18.06.2004Naše Kačenka dnes slaví své 3. narozeniny. Šikulko naše, blahopřejeme Ti a přejeme jen to nejlepší, hodně radosti z práce a hlavně neutuchající elán a vynalézavost na vymýšlení legrací k pobavení celé smečky :)) A do role nastávající maminky pak samozřejmě jen to nej- a nej!
05.06.2004Naše zlatíčka se jako jediní goldeni z ČR zúčastnila Evropské výstavy psů v Barceloně, kde ve velmi silné konkurenci všichni získali ocenění V resp. VN, náš Baron navíc umístění v pořadí V2. Více zde.
02.06.2004 Dnes slaví Sweetynka svoje 3. narozeniny. Gratulujeme a přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka a radosti ze života.
01.06.2004Lojzička absolvovala vyšetření očí na dědičné choroby - výsledek negativní!!!
23.05.2004 Naše štěňátka Alpha, Cathy, Dancing Queen a Don Leon úspěšně složila zkoušky vloh podle ČMMJ. Srdečně jim i jejich pánečkům blahopřejeme k tomuto slibnému začátku pracovní kariéry.
22.05.2004 Na MVP Litoměřice získal náš Baron ocenění V1 - Nejlepší veterán výstavy 2., Funny Girl VN2 a naše štěňátka Cathy V1 - CAJC a Clara V2.
15.05.2004 Na SVP RK na Konopišti získala Jenny ocenění V1 a naše štěnátko Clara V1 - CAC
11.05.2004Štěňátka z vrhu D oslavila své 1. narozeniny. Diamonde, Dream Boy, Don Leone, Denisi, Devel Jime, Douglasi, Dancing Queen a Diano, přejeme Vám vše nejlepší, plnou misku dobrot a Vašim páníčkům hodně legrace a radosti s Vámi.
08.05.2004Naše štěňátko Diamond získal na OV Náměšť nad Oslavou ocenění V1 - VTM !!! Velmi úspěšně tak zahájil svoji výstavní kariéru.
08.05.2004Alpha získala na OV Kutná Hora ocenění V1 a titul VTO !!!
02.05.2004Baron oslavil své 8. narozeniny, GRATULUJEME !!!
22.04.2004 Baron, Jenny, Berta a Cathy absolvovali vyšetření očí na dědičné choroby - výsledek negativní!!!
22.04.2004 Dnes slaví Garpík, Archie, Arthur, Arny, Aron, Anny Jesica, Ally a Alpha svoje 3. narozeniny. Moc a moc vám gratulujeme!
15.04.2004 Náš Baron se stal poprvé dědečkem! Štěňátka se narodila jeho dceři Carmen v chovatelské stanici Bohemian Ariston. Gratulujeme a přejeme Vám všem jen to nejlepší!
19.03.2004 Náš Baroušek se stal opět tatínkem! Štěňátka se narodila v chovatelské stanici Z Pálavských vrchů. Moc a moc gratulujeme a do dalšího života přejeme jen to nejlepší, hlavně hodné páněčky :))
15.03.2004 nové fotografie štěňátek vrhu G - 53.den a H - 50.den
04.03.2004Náš páneček úspěšně složil zkoušky a stal se rozhodčím pro BZ a LZ.
27.02.2004 nové fotografie štěňátek vrhu G - 36.den - venku na sněhu
24.02.2004 další fotografie štěňátek vrhu H - 30.den
20.02.2004 nové fotografie štěňátek vrhu G - 28.den
18.02.2004 další fotografie štěňátek vrhu H - 24.den
a nové fotografie štěňátek vrhu G - 27.den
15.02.2004 přidány fotografie štěňátek vrhu H - 17.den
a další fotografie štěňátek vrhu G - 20.den
14.02.2004 aktualizována stránka Amy
13.02.2004 aktualizována stránka Klárky
07.02.2004 Letošní výstavní sezóna začala pro naši chovatelskou stanici naprosto skvělě.
V Brně se konala MVP, kde měla naše štěňátka Celli a Denis svoji výstavní premiéru.
Denis se skvělě prezentoval, vyhrál třídu dorostu a v závěrečných soutěžích vyhrál soutěž o nejkrásnějšího dorostence celé výstavy!!! Moc gratulujeme a "jen tak dál" !
Psi posuzoval pan Kardos Vilmos z Maďarska.
Páneček opět vystavoval Cathy ve třídě mladých. Vyhrála a získala ocenění V1-CAJC. Odpoledne v závěrečných soutěžích se navíc stala 2. nejkrásnější mladou fenou celé výstavy!!! Máme velikou radost!
I Celli úspěšně absolvovala svoji první výstavu. Skončila za Cathy na 2. místě. Získala tak ocenění V2 a krásný posudek. V této třídě bylo přihlášeno 14 fen, pouze 4x byla zadána známka výborná.
Feny posuzoval pan Istvan Nagy z Maďarska.
04.02.2004 nové fotografie štěňátek vrhu H - 10.den
další fotografie štěňátek vrhu G - 13.den
01.02.2004 nové fotografie štěňátek vrhu H - 7.den
další fotografie štěňátek vrhu G - 9.den
31.01.2004 nové fotografie štěňátek vrhu H - 4.den
další fotografie štěňátek vrhu G - 7.den
26.01.2004 první fotografie štěňátek vrhu H
nové fotografie štěňátek vrhu G
25.01.2004 se narodilo 10 štěňátek Kačence a D.J.
23.01.2004 první fotografie štěňátek vrhu G
22.01.2004 se narodilo 10 štěňátek Amy a Gryffovi
20.01.2004 nové fotografie nastávající maminky Amy
20.01.2004 nové fotografie nastávající maminky Cathrine
05.01.2004 fotografie štěňátek z vrhu F z 51. dne, které pořídil Florianův páníček
02.01.2004 Štěňátka z vrhu B dnes slaví svoje 2. narozeniny.
Bradíku, Tome, Brunísku, Bairuško, Belindo, Bellisko, Bettynko a Brittany moc vám všem gratulujeme a přejeme jen to nejlepší a misku plnou dobrot!!!
01.01.2004 fotografie z novoroční vycházky štěňátek z vrhu F, poprvé venku. Pomalu se začínáme rozprchávat do nových domovů...
24.12.2003Naše "vánočky" dnes slaví svoje 1. narozeniny!!! Claro, Celli, Cathy a Cleo, přejeme Vám všechno nejlepší, hodně zdravíčka a abyste svým páníčkům dělaly stále tolik radosti jako dosud.
20.12.2003 dnešní ultrazvukové vyšetření nám potvrdilo, že Kačenka bude maminkou štěňátek po Ch.Sunbeam Gentle D.J. Evening Star
20.12.2003 dnešní ultrazvukové vyšetření nám potvrdilo, že Amy bude maminkou štěňátek po Xanthos Gryffindor
16.12.2003 a opět další fotografie štěňátek z vrhu F
tyto fotografie pořídil náš kamarád Dan Materna
15.12.2003 zadáváme štěňátka z vrhu H po Ch.Sunbeam Gentle D.J. Evening Star
15.12.2003 zadáváme štěňátka z vrhu G po Xanthos Gryffindor
10.12.2003 další fotografie štěňátek z vrhu F
06.12.2003 V Rakousku na MVP ve Welsu se naše Clara poprvé vystavovala s páníčkem. Ve třídě mladých získala výbornou bez pořadí. Má opravdu velmi pěkný posudek. V této třídě se utkalo 11 fen, pouze 5 z nich získalo výbornou, 2x byla zadána známka dobrá. Posuzovala paní Eva Mjoelde z Norska.
05.12.2003 nové fotografie štěňátek z vrhu F
03.12.2003 další fotografie štěňátek z vrhu F. Panička měla totiž foťák s sebou na cestách, proto byla taková pausa ve focení...
26.11.2003 byla Kačenka nakryta psem Ch.Sunbeam Gentle D.J. Evening Star! Více informací zde.
25.11.2003 první odčervení štěňátek z vrhu F
23.11.2003 byla Amy nakryta psem Xanthos Gryffindor! více informací zde
22.11.2003 odjíždí panička s Amynkou a Kačenkou za ženichy.
21.11.2003 absolvovala Amy vyšetření očí PRA/CAT na dědičné choroby, vše negativní!!! Máme velkou radost!
16.11.2003Jenny dnes slaví svoje 5. narozeniny. Moc a moc Ti gratulujeme a přejeme Ti všechno jen a jen to nej a nejlepší.
15.11.2003 první fotografie štěňátek z vrhu F
15.11.2003 začala Kačenka hárat, již brzy pojedem do Německa za ženichem
14.11.2003 naše nadílka :) štěňátka z vrhu F se narodila, je jich celkem 12!!! 7 holčiček a 5 kluků!! Všichni jsou v pořádku.
14.11.2003 začala naše Amy hárat, již brzy pojedeme do Belgie za ženichem
13.11.2003 Baroušek se stal tatínkem 9-ti štěňátek!!! 7 kluků a 2 holčičky!
10.11.2003Goldinka slaví svoje 3. narozeniny. Zlatíčko naše, moc Ti gratulujeme a přejeme Ti hodně zdravíčka a krásná miminka a abys nám dělala samou radost - jako dosud!
08.11.2003 v Rakousku na MVP v Tullnu naše Amy potvrdila svoje kvality i ve velmi silné zahraniční konkurenci a získala ve třídě otevřené ocenění V4. V této třídě bylo přihlášeno 19 fen.
posuzovala paní Marianne Holm - Hansen z Dánska
Clara získala výbornou ve třídě mladých, v konkurenci 16-ti fen odcházela jako 5.,jen o kousíček jí uteklo pořadí. Výborně se prezentovala. Máme velikou radost.
posuzovala paní Monika Blaha z Rakouska
05.11.2003 Bertička absolvovala zkoušky BZH, dosáhla plného počtu bodů!!!
05.11.2003 Zadáváme štěňátka z vrhu F
25.10.2003 se konala v Českých Budějovicích Klubová výstava KCHLS. V tento den se nám opravdu dařilo.
Clara se poprvé v Čechách vystavovala ve třídě mladých a svojí třídu vyhrála a získala V1 CAJC.
Její sestra Cathy získala V2. Byla to její první výstava vůbec. V této třídě bylo přihlášeno 22 fen, pouze 5x byla zadána známka výborná.
Také úspěch naší Brittany nás velmi potěšil. Vyhrála mezitřídu a získala V1.
Amy startovala poprvé ve třídě vítězů, získala ocenění V4.
Posuzovala paní Sandy Lane z Velké Británie.
12.10.2003 v Maďarsku na MVP v Budapešti i v neděli vyhrála naše Amy třídu otevřenou, získala ocenění V1 CAC a ještě i res.CACIB.
Clara získala krásný posudek, nicméně se na štěrku nechtěla tak pohybovat, jak by si paní rozhodčí přála, a proto odešla z kruhu s oceněním VD. I mnoho starších psů mělo s tímto povrchem problémy.
Posuzovala paní Eva Rautala z Finska.
11.10.2003 v Maďarsku na MVP v Budapešti vyhrála naše Amy třídu otevřenou, získala ocenění V1 CAC a stává se tak čekatelkou šampionátu krásy Maďarska.
Clara se poprvé vystavovala ve třídě mladých a získala V3.
posuzoval pan Luis Manuel Calado Catalan z Portugalska
04.10.2003 absolvovala naše Kačenka v Hodoníně všestranné zkoušky. Po Barouškovi se stává naším druhým všestranným goldenem, kteří mají za svým jménem přídomek "U".
13.09. a 14.09.2003 byla Luisa nakryta naším Barouškem!! Více informací zde.
13.09.2003 v Německu na MVP v Lipsku získala Amy ve třídě otevřené ocenění V4.
Svoji první výstavu absolvovala Clea. Ve třídě dorostu získala VN2.
posuzovala paní U. Daugschiess - Thumm z Německa
10.09.2003 přijela za Barouškem nevěsta Dina a Baroušek bude opět tatínkem. Více informací zde.
17.08.2003 dalo by se říct, že tento den byl dnem naší Aminky!!!
Na Slovensku na MVP v Bratislavě se stala nejkrásnějším goldenem celé výstavy!!! Získala V1 CAC, CACIB i BOB a stala se vítězem plemene! Amy naše, udělala jsi nám obrovskou radost!! Jen tak dál!!
Clara opět vyhrála třídu dorostu a získala ocenění VN1.
posuzovala paní Barbara Krumpak ze Slovinska
16.08.2003 na MVP v Bratislavě vyhrála naše Amy mezitřídu, získala ocenění V1 CAC a stává se tak čekatelkou šampionátu krásy Slovenska. Získala také ocenění res.CACIB!
Clara vyhrála třídu dorostu a v odpoledních soutěžích se stala 2.nejkrásnější dorostenkou této výstavy!!!
posuzoval pan Jef Verees z Belgie
03.08.2003 získala naše Clara na Klubová výstavě DRC ocenění VN 3 v konkurenci 10-ti fen
a naše Amy získala ocenění V ve třídě otevřené.
posuzovala paní Dagmar Winter z Německa
30.07.2003 skvělá zpráva!!!! Brittany má DKK 1-1 a DLK 0-0!
Vyhodnoceno MVDr.Snášilem. Máme obrovskou radost!!!
19.07.2003 absolvovala Barouškova dcera Carmen Klubové zkoušky SVP pořádané KCHLS v I.ceně, získala 75 bodů a titul res.CACT! Moc a moc gratulujeme
13.07.2003 jsme zorganizovali účast 10ti goldenů na barvářských zkouškách v Rokycanech, naši psi skončili s těmito výsledky:
Garp v I. ceně, získal 93 bodů, 3. nejlepší výsledek zkoušek!
Berta v I. ceně, získala 89 bodů
hlavně díky paniččině nervozitě Amy ve III. ceně, získala 60 bodů
ta samá nervozita dělala i problémy paničce od Barouškovy dcery Carmen, ta získala 65 bodů a skončila ve III. ceně
12.07.2003 absolvovala Kačenka lesní zkoušky v I. ceně, získala 227 bodů!
04.07.2003 Štěňátka z vrhu D dnes odcházejí do nových domovů!
30.06.2003Luisa slaví dnes své 3. narozeniny! Šikulko naše, přejeme Ti všechno jen a jen nejlepší a abys zůstala naším veselým sluníčkem.
28.06.2003 Štěňátka z vrhu E se dnes narodila! Jsou to 4 holčičky a 4 kluci!! Mají se čile k světu a Sweety je vzorná maminka.
28.06.2003 V Brně na MVP o "Pohár střední a východní Evropy"
vyhrála Clara třídu dorostu, ve které byla nejmladší ze 6-ti fen.
Obrovský úspěch slavila Amy v mezitřídě. Získala ocenění V1 CAC, CACIB a titul "Vítěz střední a východní Evropy"!!
Ally dostala ve třídě otevřené ocenění V.
Posuzoval MVDr. Josef Nosek (CZ).
18.06.2003 slaví Kačenka svoje 2. narozeniny. "Dračice" naše, i Tobě přejeme jen to nejlepší, hodně zdravíčka a abys nám pořád dělala tolik radosti.
14.06.2003 v Praze na MVP získala Amy v mezitřídě ocenění V2 res.CAC
Brad dostala ve třídě mladých ocenění VD.
posuzovala paní Anna Goldfusová (CZ)
02.06.2003 slaví Sweetynka svoje 2. narozeniny. "Sladká" naše, přejeme Ti všechno nejlepší, hodně zdravíčka a všechno nej- do role nastávající maminky.
31.05.2003 Cathrine a Brittany absolvovaly ZV (zkoušky vloh) v I. ceně. Obě získaly plný počet bodů!
24.05.2003 na MVP v Litoměřicích Brad se vystavoval ve třídě mladých, získal ocenění výborná 2.
23.05.2003 dnes nám ultrazvuk potvrdil, že Sweety bude maminkou!!!!
17.05.2003 na SKV KCHLS v Třeboni se Clara opět ve výstavním kruhu výborně předvedla. Vyhrála třídu Baby, dostala krásný posudek! Posuzovala paní Hana Ahrens z Rakouska.
Amy dostala v mezitřídě ocenění V3.
Brad dostal ve třídě mladých ocenění VD.
Barouškovo dcera Carmen získala v otevřené třídě ocenění V3.
11.05.2003 na KV RK CZ v Telči měla Clara svoji výstavní premiéru. Zvládla jí doslova na jedničku. Výborně se prezentovala a vyhrála třídu Baby! Posuzovala paní Anja Puuamala z Finska.
Amy se poprvé vystavovala v mezitřídě. V konkurenci 19-ti fen svoji třídu vyhrála a získala ocenění V1 CAC! Posuzovala paní Paula Edwards z Anglie, v této třídě zadala pouze 3x známku výborná.
11.05.2003 Štěňátka z vrhu D se v časných ranních hodinách narodila! Je to 6 chlapečků a 2 holčičky!! Mají se čile k světu a Jenny se o ně vzorně stará.
04.05.2003 Brad se zúčastnil OVP Lysá nad Labem, v třídě mladých získal ocenění V2! Gratulujeme!
03.05.2003 se Big Tom zúčastnil jarního svodu loveckých psů
03.05.2003 Arthur složil v I. ceně zkoušky OVVR a získal 210 bodů. Gratulujeme!
02.05.2003 slaví náš Baroušek svoje 7. narozeniny!!!! Přejeme Ti i do dalších let tolik elánu a zdravíčka. A abys nám dělal dál jen samou radost.
01.05.2003byla Sweety nakryta Ch.Sunbeam Gentle D.J. Evening Star
27.04.2003dnes odjíždějí panička se Sweety do Německa za D.J., Clara jim dělá doprovod, jede se podívat za tatínkem :)
26.04.2003se Brittany představila na MVP v Českých Budějovicích. Ve třídě mladých získala ocenění výborná.
22.04.2003 Dnes oslavují Garpík, Archie, Arthur, Arny, Aron, Anny Jesica, Ally a Alpha svoje 2. narozeniny! Srdečně blahopřejeme!
19.04.2003dnes začala Sweety hárat, brzy pojedeme za ženichem
13.04.2003aktualizovali jsme stránky Celli, Cathy, Clary
12.04.2003absolvovali Brittany a Brad jarní svod loveckých psů v Rokycanech
09.04.2003ultrazvuk nám potvrdil, že Jenny čeká štěňátka, narodit by se měla v polovině května
23.03.2003aktualizovali jsme stránky Brittany, Brada, Sweety, Cathy, Cley a Clary
15.03.2003jsme se zúčastnili NVP v Ostravě
naše Brittany měla svojí výstavní premiéru, ve třídě mladých získala ocenění V4!
Sweety vyhrála mezitřídu a získala ocenění V1 CAC!!!
Posuzoval ing. Korda František
09.03. - 11.03.2003Jenny byla nakryta Ch.Stanroph Scool Boy
24.02.2003Jenny začala hárat, brzy pojedeme za ženichem
22.02.2003dnes odchází Cathy Christmas do svého nového domova a
Clara Christmas u nás zůstává a stává se tak nejmladším členem naší smečky.
16.02.2003dnes odcházejí Celli Christmas a Clea Christmas do svých nových domovů.
15.02.2003Na SKVR SRK v Bratislavě vyhrála naše Amy třídu mladých, získala ocenění V1 CAJC a titul Klubový vítěz mladých !!! Amy tímto splnila pomínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ JUNIOR CHAMPION!!!
Sweety měla v mezitřídě velikou konkurenci, i tak se neztratila a získala ocenění V4.
Posuzoval pan Henric Fryckstrand ze Švédska.
08.02.2003na MVP v Brně slavila naše chovatelská stanice skvělé úspěchy.
zahájil Brad the Best Baron ve třídě mladých, skvěle se předvedl a zaslouženě získal V1 a titul CACJ !!!
Arthur vyhrál mezitřídu a získal V1 CAC !!!
také Sweety se skvěle prezentovala v mezitřídě, získala V2 a titul res.CAC !!!
úspěch završili Baron a Sweety, vyhráli soutěž o nejkrásnější pár této výstavy !!!!!!!
Všem gratulujeme a máme obrovskou radost !!!!!
25.01.2003jsme na MVP v Trenčíně zahájili naší výstavní sezonu 2003. I tentokrát úspěšně.
naše Amy byla ve třídě mladých a získala ocenění V2
poprvé se Sweety na Slovensku prezentovala v mezitřídě, získala V2 a titul res.CAC
i Kačenka se skvěle prezentovala v třídě pracovní, získala známku výborná
posuzoval pan Bauchal Gianfranco z Itálie
12.01.2003jsme aktualizovali stránky naší Amy. Spousta nových fotek a přehled jejích výstavních úspěchů v roce 2002.
05.01.2003Štěňátka z vrhu C už otvírají oči
02.01.2003Štěňátka z vrhu B dnes slaví svoje 1. narozeniny. Bradíku, Tome, Brunísku, Bairuško, Belindo, Bellisko, Bettynko a Brittany, moc Vám všem gratulujeme a přejeme jen to nejlepší!!!
24.12.2002Dnes v ranních hodinách se Goldince narodily 4 krásné, zdravé holčičky!!!
20.12.2002Den nebyl ještě u konce a přišla další potěšující zpráva. Kačenka má DKK 2/0 vyhodnocenou MVDr.Šebkem.
20.12.2002Kačenka s úspěchem absolvovala FTR (Field Trials retrieverů). Získala plný počet bodů a ještě titul CACT! Moc gratulujeme.
05.12.2002 Goldinka má své stránky také v němčině
27.11.2002Dnes nám ultrazvuk potvrdil, že Goldinka bude maminkou!
16.11.2002Jenny dnes slaví svoje 4. narozeniny. Moc a moc Ti gratulujeme a přejeme Ti všechno nej a nejlepší.
10.11.2002Goldinka slaví svoje 2. narozeniny. Zlatíčko naše, moc Ti gratulujeme, přejeme Ti hodně zdravíčka a krásná miminka a abys nám dělala samou radost - jako dosud!
09.11.2002Kačenka absolvovala velmi úspěšně BZH (barvářské zkoušky honičů). Na všech disciplínách získala plný počet bodů. Kačenko, moc Ti gratulujeme a jen tak dále!
03.11.2002Na Speciální klubové výstavě Slovenského retriever klubu v Nitře jsme zakončili naší letošní výstavní sezónu. A to opravdu velmi úspěšně.
Naše Amy nám udělala velikou radost a ve třídě mladých získala opět titul V1 CAJC, ve finále získala titul BIS JUNIOR !!! Gratulujeme !
Sweety získala ve třídě mladých ocenění V2
Jenny se výborně prezentovala a zaslouženě získala v otevřené třídě ocenění V2 a res.CAC
posuzoval pan István Nagy z Maďarska.
02.11.2002Na mezinárodní výstavě psů v Nitře - Nitracanis naše holčičky opět bodovaly
naše Amy ve třídě mladých svůj první titul V1 CAJC a postoupila v závěrečných soutěžích mezi 6 nejkrásnějších mladých fenek výstavy
Sweety získala ve třídě mladých ocenění V3
Jenny stejně tak i ona získala V3
posuzovala paní Gyárfás Marianne z Maďarska
27.10.2002Zadáváme štěňátka z vrhu C ze spojení Goldi a Ch. Sunbeam Gentle D.J. Evening Star
26.10.2002Na Klubové výstavě KCHLS v Českých Budějovicích naše holčičky opět zářily.
naše Amy ve třídě mladých získala V3, v konkurenci 17-ti fen
Sweety vyhrála mezitřídu a získala ocenění V1 CAC
Jenny opravdu zářila, vyhrála ve vysoké konkurenci otevřenou třídu a také získala ocenění V1 CAC
posuzoval pan G.Hall z Anglie
20.10.2002Goldinka byla u ženicha. Jmenuje se Sunbeam Gentle D.J. Evening Star. Krytí se úspěšně zdařilo a pokud vše dobře dopadne, tak by se štěňátka měla narodit kolem vánoc.
19.10.2002Amy byla s paničkou v Německu na Klubové výstavě GRC. Vystavovala se ve třídě mladých, opět s úspěchem. V konkurenci 22-ti fen získala ocenění V4.
posuzovala paní Reneé Rault z Francie
12.10.2002Na MVP České Budějovice vyhrála Sweety
mezitřídu a získala ocenění V1 CAC a také titul CACIB !!! Gratulujeme Ti naše "sladká"!
i naše Amy byla v pořadí, ve třídě mladých získala V4
posuzoval pan Theo Leenen z Belgie
10.10.2002Goldinka začala hárat. Brzy pojedeme za ženichem.
05.10.2002pořádají lidičkové pod záštitou RK CZ OVVR 2002 v Mýtě
Agarp the Best Baron úspěšně složil zkoušky OVVR v I.ceně s počtem bodů 224 a splnil tím všechny podmínky chovnosti! Garpíku, moc gratulujeme.
05.10.2002Barouškova dcera Carmen složila také zkoušky OVVR, rovněž v I.ceně s počtem bodů 217 a i ona splnila podmínky chovnosti. Carmíno, i Tobě moc gratulujeme.
02.10.2002Naše krásná Amy dnes slaví svoje 1. narozeniny!
Amulko naše - vše nej a nejlepší, hodně zdravíčka, lásky, výstavních a pracovních úspěchů a vždy hodně dobrotek. Pac a pusu.
28.09.2002Naše Amy se zúčastnila MVP Tulln v Rakousku a získává ve třídě mladých ve velmi početné a silné konkurenci ocenění výborná 4.
Kačenka složila úspěšně v I. ceně Podzimní zkoušky a získala 268 bodů, nos za 4
21.09.2002Na NVP Brno získávají
Arthur ve třídě mladých V2
Sweety v mezitřídě V3
Jenny ve třídě otevřené ocenění V4
Amy ve třídě mladých ocenění výborná
16.09.2002přišlo vyhodnocení dysplazie Goldinčiných kyčlí!
Vyhodnoceno MVDr. Snášilem - DKK: 1/1 (podle FCI - B) a DLK: 0/0 !!! Máme velikou radost.
07.09.2002Na MVP Mladá Boleslav získávají
Brad the Best Baron ve třídě dorostu ocenění velmi nadějný
Arthur V2 ve třídě mladých
Sweety v mezitřídě V2 res.CAC
Jenny po své "mateřské pauze" ve třídě otevřené ocenění výborná
31.08.2002Na SVP RK Praha Kunratice získávajíBarouškovy dcery v mezitřídě od paní Polaňczyk z Polska ocenění: Carmen V1 CAC a Cinderella V2
25.08.2002Na MVP Bratislava získávají
Sweety V2 ve třídě mladých
Amy V3 ve třídě mladých
Goldi ve třídě otevřené ocenění V2 res.CAC
24.08.2002Na MVP Bratislava získávají
Sweety V2 ve třídě mladých
Amy V4 ve třídě mladých
Goldi ve třídě otevřené ocenění V1 CAC
12.08.2002Chovatelská stanice The Best Baron nabízí umístění Vašeho retrívra a péči o něj po dobu povodňových událostí v naprosto bezpečném prostředí 40km západně od Prahy. Zdarma.
Kontakt: baron@bestbaron.cz, 0604/708641
02. - 04.08.2002Pohár The BestBaron 2002 - přátelské setkání lidiček kolem retrívrů, lovecké kynologie a ch. stanice The Best Baron - a tentokrát také oslava svatby lidiček The Best Baron
14.07.2002Goldinka absovovala ve II. ceně barvářské zkoušky, získala 72 bodů.
Kačenka také úspěšně absolvovala barvářské zkoušky. O jeden jediný bod jí utekla I. cena, ale tak už to chodí, příště to bude zase úplně jiné. Takže II. cena a 79 bodů.
Holčičky naše " Sacadarky", moc vám oběma gratulujeme. Jen tak dál :))
29.06.2002Na MVP Brno Intercanis získávají
Amy ve třídě dorostu ocenění VN1
Sweety ve třídě mladých v konkurenci 24 fen ocenění V1 CAJC a splnila tímto podmínky udělení titulu "Český Junior šampion"
Goldi ve třídě otevřené ocenění V1 CAC
Barouškova dcera Carmen ocenění V3 ve třídě mladých
Ally the Best Baron ve třídě mladých ocenění V v konkurenci 24 fen
22.06.2002Na OV Praha Kunratice získala Barouškova dcera Carmen ocenění V2 ve třídě mladých
18.06.2002Naše Kačenka slaví dnes svoje 1. narozeniny.
Dračice naše, i Tobě přejeme hodně zdravíčka, hodně výstavních i pracovních úspěchů, ale hlavně vždy plnou misku dobrot a také hodně legrace na honech.
08.06.2002Na MVP Praha získávají
Sweety ve třídě mladých ocenění V1 CAJC
Goldi v mezitřídě ocenění V2 RCAC
Amy ve třídě dorostu ocenění VN1
Agarp ve třídě mladých ocenění V2
Arthur ve třídě mladých ocenění V
02.06.2002Naše sladká Sweetynka slaví dnes svoje 1. narozeniny.
Zlatíčko naše, přejeme Ti hodně zdravíčka, hodně výstavních i pracovních úspěchů a hlavně vždy plnou misku dobrot.
01.06.2002Na MVP Nitra získávají
Sweety ve třídě mladých ocenění V3
Goldi v mezitřídě ocenění V1 CAC, RCACIB
Amy ve třídě dorostu ocenění VN1, 2. najkrajší dorost výstavy
25.05.2002Na MVP Litoměřice získávají
Sweety ve třídě mladých ocenění V1 CAJC
Goldi v mezitřídě ocenění V1 CAC
a Barouškova dcera Carmen ocenění V3 ve třídě mladých
18.05.2002Na OV v Kutné Hoře získávají
Amy ve třídě dorostu ocenění VN1
Goldi v mezitřídě ocenění V1, Vítěz třídy
Kačenka ve třídě mladých ocenění V2
11.05.2002Na Klubové výstavě RK CZ v Telči získávají
Amy ve třídě dorostu ocenění VN1 v konkurenci 9 ti fen
Sweety ve třídě mladých ocenění V2 v konkurenci 34 ti fen
Agarp ve třídě mladých ocenění V2 v konkurenci 32 ti psů
02.05.2002 Baroušek oslavil své 6. narozeniny. Blahopřejeme!
27.04.2002Na MVP České Budějovice získávají
Goldi ve třídě mladých ocenění V2 v konkurenci 30 ti fen
Arthur ve třídě mladých ocenění V3 v konkurenci 15 ti psů
Archie ve třídě mladých ocenění V4 v konkurenci 15 ti psů
Ally the Best Baron ve třídě mladých ocenění V v konkurenci 30 ti fen
22.04.2002Štěňátka z vrhu A slaví dnes svoje 1. narozeniny! Gratulujeme!!!
20.04.2002Na Canisterapeutické zkoušky - Třemošná 2002
13.04.2002Na Jarní svod 2002
06.04.2002Na NVP Ostrava získává Barouškova dcera Carmen ocenění V2 ve třídě mladých
05.04.2002Náš páneček je rozhodčí pro PZ a ZV
04.04.2002Amy je plnochrupá
26.03.2002Přidána stránka miláčka Amy
19.03.2002Začalo trojnásobné hárání, Sweety, Goldi, Kačenka
17.03.2002Na Speciální klubové výstavě retrievrů SRK získávají
Sweety ve třídě mladých titul CAJC
Goldi v mezitřídě titul res.CAC
16.03.2002Na NVP NitraCanis získávají
Sweety ve třídě mladých ocenění V2
Goldi v mezitřídě ocenění V3
26.02.2002Přidána stránka Publicita
23.02.2002Všechna štěňátka z vrhu B už jsou u svých lidiček
14.02.2002Štěňátka z vrhu B byla tetována a očkována
09.02.2002Na MVP Brno získávají:
Sweety ve třídě dorostu ocenění VN 1
Goldi ve třídě mladých titul CAJC
Arhur the Best Baron ve třídě mladých ocenění V3
Agarp the Best Baron ve třídě ocenění V a
Archie the Best Baron ve třídě mladých ocenění VD
24.01.2002Další zlatý miláček v naší smečce - Goldi
12.01.2002Štěňátka z vrhu B už otvírají oči
09.01.2002 Naše /the Best:))/ paní má nový myslivecký klobouk
02.01.2002Štěňátka z vrhu B jsou na světě
18.12.2001Kačenka je plnochrupá
07.12.2001Čekáme štěňátka z vrhu B
17.11.2001Sweety je plnochrupá
16.11.2001Jenny dnes slaví své 3. narozeniny! Jenynko naše, moc a moc Ti gratulujeme a přejeme všechno nejlepší!
10.10.2001Alpha the Best Baron je plnochrupá
Ing. Vladimír Melion, Cekov 5, 338 08 Czech Republic, Phone: +420 604708641, Skype: vvmelion, baron(a)bestbaron.cz,
35 min. od Prahy po dálnici D5, Exit 41, 4 km Cekov - mapa, GPS: N:49°49'19.584", E:13°45'53.442".